Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon húz az Amstaff 6...

Nagyon húz az Amstaff 6 hónapos kutyám szájszíjat ajánlották szerintetek hatásos lehet?

Figyelt kérdés
Vagy mit tudtok ajánlani?Próbáltam, hogy megállok és irányt váltok de nem segít van, hogy párom lendületből vissza rántja több méterről de az sem ér neki:(((Félek ha majd 40 kg.os lesz nem fogom tudni megtartani
2012. szept. 16. 20:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Most kezdtem el klikkerezni nagyon tetszik ez a csak pozitív megerősítés dolog.. Viszont egy esetben biztos nem fogom alkalmazni.. ITT. A kutyától elvárás hogy ne húzzon azért ne húzzon mert én azt mondtam pont. Ez itt igazából egy hatalmi harc kb. Persze sok oka lehet de ha folyamatosan húz akkor az baj. Próbáld meg hogy amint el kezd húzni abban a pillanatban megfordulsz vele a másik irányba. ha megint húz akkor megint fordulsz. itt az a lényeg hogy ne elérj A-ból B pontba hanem hogy ne húzon. Amúgy meg egy amstaff nem igen lesz 40kiló.. Már a standerdet tekintve :)
2012. szept. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Tényleg jól gondold meg a kutyasuli kiválasztását, én bár fizettem volna egy tizessel többet, csak foglalkoztak volna azzal, amiért mentünk. és lehet nem csoportos, hanem egyéni képzésre kéne mennetek. Mi megszívtuk a beagle kutyánkkal, csoportosba mentünk, elmondtuk, hogy felzabál mindent a földről, amit csak talál, sétánál simán el lehet engedni, jön utánunk meg vissza is jön, ha hívjuk, kivéve, ha talál egy szemetest stb. Azt is elmondtuk, hogy ugatja a gyerekeket, meg a férfiakat (nem én vagyok az első gazdája, az egy férfi volt és verte, a gyerek meg valsz. szarrá nyúzta egész nap) és mondták, hogy jó jó, akkor segítünk. Ez annyiból állt, hogy az ugatással egyáltalán nem foglalkoztak, az élelem megtagadás pedig össz-vissz két alkalommal volt kb addig, amíg minden kutyára kétszer rászólt a gazdája h nem fúj. Helyette az egy órás gyakorláson volt kb 20perc folyamatos ültetés, 20perc folyamatos fektetés, 10perc pórázonséta tanulás és ezek között össz-vissz kb 10 perc futkározás, amíg pihen kicsit az agyuk. A klikkerrel meg szintén bajom volt, pedig az első kutyámnál akartam, de azóta keveri csóri beagle az ült,feksziket, mert megunta, hogy 20percen keresztül mást sem kell csinálnia, csak ülnie, nem figyelt, dekoncentrált lett, inkább megcsinált mindent, amit tud, csak hagyjam békén. Szóval jól gondoljátok át, hova mentek, ha írsz privit én megadom hol voltam, nem akarom rossz nevét kelteni ettől függetlenül a sulinak, lehet másnak bevált csak nekünk nem..
2012. szept. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

a halti, csak tüneti megoldás!

nevelni kellene az ebet,és még most ,amikor még könnyű!

nevelés : lehet többféle, de mivel nem tudja az ember, bizony ezt is meg kell tanulnotok!

erre jó a kutyaiskola, illetve a neten fellelhető szakkönyvek,stb.

2-3 hónap mulva ivaréretté válik,és akkor már komoly gond kézben tartani!!

a legjobbak talán : tükör módszer!!,klikker képzés ( nem keverendő a kettő) !!!,hagyományos fojtó nyakörves kiképzés ( sok évtizedik működött!!),a lényeg a módszerek használata!!!

elkezdeni nehéz,de a többi jön magától!

ja ,és persze az alapok: 1. főnöknek lenni ( a főnök dönt mindíg mindenben !!)

2: mozgatás,sokat és rendszeresen !

3:nevelés ,na ezt tanulni kell!

4:szeretni ( fontos,DE NEM EZ A LEGELSŐ!!mert,ha igen akkor a kutya a főnök,és nem nevelhető!!)

az érzelmek sokszor rontják a a kapcsolatot!főleg az ilyen fajtáknál!!

( szeretni kell a kutyát,sőt muszáj,sőt a legjobb dolog,de ......( aki nézi cezare milant az tudja:)

2012. szept. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Cesar milan-al egy baj van ő ért a kutyákhoz közöttük nőt fel ami legtöbbünknek nem adatott meg. Szóval nézni lehet de az ő módszereit alkalmazni semmiképp se ajánlott..
2012. szept. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

valóban sok esetben nem alkalmazható a Millan módszere, de a legtöbb esetben az alapok amiket tanít ,( fegyelem-mozgatás-nevelés-szeretet)működnek, hiszen mindegyik képzési mód ezeken az irányelveken alapul ( még a tükör módszer is , csak ők 3 felé szedték :)

mindenkinek meg lehet találni a számára elfogadható módszert.de igenis vannak kutyák,aki sajnos a gazda hibájából,már olyan szinten elkanászodtak ,amikor a csak pozitív megerősítés nem működik:)

de vannak ,más működőképes módszerek ( akár a hagyományos, akár az újabb , tükör,stb )amiket lehet,és kell alkalmazni az ilyen esetekben:)

a kis testű kutyákat tartóknál ,lehet hogy bejön a megállok-megfordulok ( mert húz ,mint az állat ?? 2 kg-os yorki?? húz mint állat :)?? a 45 kg-os nagytestűek meg sétálnak szépen pórázon = ergó igenis van megoldás,csak meg kell keresni :)

persze van akinél bejön ??!! és van ahol a halti,esetleg a fojtó, sőt a legtöbbször a szöges befelé fordítva, de a lényeg -így vagy úgy valamelyik működik!!

( a szöges működik 50 éve!) ( és a klikker is legalább azóta,hiszen 1950 óta alkalmazzák:)tehát van megoldás, ilyen is-meg olyan is:)

csak tudni kell helyesen választani!!

2012. szept. 17. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%
Azért aki lepontozott, attól kérdezném, hogy mégis mi volt a hülyeség a válaszomban :D
2012. szept. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

nem mindegy ? akumi ,

izlések és pofonok :)

de kaptál tőlem egy + ,ha már megkérdezted:)

( ja,és nem én húztalak le:)

majd máskor:)

2012. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)Igen nekünk is van beagle kutyusunk azt elcsesztük sajnos 10 éves és nem jön vissza ha elengedem csak a páromnak na Ő nem lett megnevelve tudod párom kedvencként vette azt kész:(Semmit sem törődött vele Párszor seggére vert a láncal ha nem jött vissza 3.ik alkalommal már kúszva jött vissza hozzá én szeretem ezt a nevelést de hát Ő ilyen:(Szóval ezt a kutyust nem akarok ez ügyben elcseszni elmegyünk mindenképp kutya a suliba próbálom majd a legjobb helyet megválasztani:)Gondolkoztam én is egyéi kiképzésen akár háznál nem tudom mennyire lehet az jó.És tudom ahogy párom ordít akutyákkal semmit sem ér nekik de érdekes amikor párom ki megy az udvarra rájuk néz egyet elmordul akkor mind két kutya rohan farok behúzva a házába azt mondja:látod nem kell itt kutya suli:(Hát nem tudom tőlem az biztos nem félnek így bár sokszor már pálcát kell meglóbálnom mert a kiskutyám annyira de annyira rossz akkor érti miről szól a dolog rohan be a házába és onnan skubizik ki:)
2012. szept. 18. 07:48
 19/19 anonim ***** válasza:

Párod úgy gondolja, fegyelem egyenlő megfélemlítés. Így sosem lebhet igazán bensőséges kapcsolata az embernek a kutyával, mert az agresszió és a félelem a kutya részéről gátat szab. Gondolj csak bele: van egy határozott, igazságos, de jófej főnököd, aki elvárásokat támaszt feléd, de megbeszélhetsz vele bármit, és nincsenek hirtelen kitörései. Vagy van egy olyan főnököd, aki aki bejön reggel, már üvölt, mindenki fülét-farkát behúzza, de titkon utáljátok, és próbáltok kibújni a feladat alól, mert nem érdemli meg, hogy segítsetek. Egy amstaffa különösen nem szabad agresszívan bánni, simán a gazdája ellen fordulhat.

Javaslom, keressetek fel egy tüköriskolát, ők nagyon szépen helyre tudják tenni a kutya-gazda kapcsolatot, nekem is sokat segítettek egy nagyon problémás kutyával, a javulás útján vagyunk. Egy hónap múlva már mehet is a kutyusotok, 7 hónap a korhatár.

2012. szept. 18. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!