Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A ti kutyusotoknak volt már...

A ti kutyusotoknak volt már állvemhessége?

Figyelt kérdés
ma voltunk a dokinál, mert a kiskutyám egyik emlője felduzzadt. azt mondta az orvos, h kezdődő állvemhessége van. szegénykém csak holnap este ihat, holnapután este ehet. sokat fogok mozogni vele, bár szerintem, h nem ihat nem fogok vele futkosni, csak sétálni. kapott kenőcsöt, és jegelni kell. a kérdésem az lenne, nektek volt már hasonló? ha igen, mik a javaslataitok, nektek voltak olyan ötletek amik hamar beváltak, h lemenjen a duzzanat?
2012. szept. 17. 18:10
1 2
 1/11 ernet válasza:
Nekem volt..Nem olyan szörnyű!! Maj egy pár hét vagy nap és kiheveri:)
2012. szept. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Volt igen,tüzelés után. Azt vettem észre cipeli a majmát a szájába és sír folyamatosan. Nekem ez elegendő volt hogy menjek vele orvoshoz,aki megnyomogatta a cicijét és jött belőle már a tej. Mi pasztát kaptunk,azt kellett vele etetnem.

Lényeg hogy vedd el az összes játékát,talán csontot hagyhatsz az nem gond,ne babusgasd most bármilyen nehéz megállni,és igen mozogjatok sokat!

Ez hülyeség hogy holnap este ihat, meg holnapután este ehet ez mi??

2012. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, a 3. tüzelése után. Amint elmúlt minden tünet (kb 3 hét) azonnal vittem ivartalaníttatni.

Egyszer olvastam egy írást erről a dologról, és ott le volt írva szakszerűen, hogy miért van az álvemhesség, és hogy minden szuka kutya álvemhes lesz azok után a tüzelések után, amikor nem fedezi be egy kan. Csak míg az egyik kutya semmi látványos tünetet nem produkál, addig a másikban lehet, hogy sokkal erősebben mutatkoznak az "anyai" ösztönök, és emiatt indul be a tejtermelődés is.

Sajnos nem sokat tudsz tenni, sok mozgás, kevesebb simi, de én mondjuk a vizet nem vontam meg tőle (nem is ivott többet) picit kevesebb kaját kapott. És vizes borogatást tettem a cicijére.

A doki azt mondta, hogy erre az az egyetlen segítség van orvosilag, hogy hormonkezelést adnak neki. De ő azt mondta, hogy soha nem csinál ilyet, egyrészt mert az sem mulasztja el egyik napról a másikra, legfeljebb 3 hét helyett 2 hétig tart, másrészt nagyon megnő a későbbi rákos elváltozások kockázata.


Szóval amit eddig csináltál, azt folytasd, és ne aggódj, nem lesz baja. Ami viszont nem jó hír, hogy amelyik kutya egyszer álvemhes volt (és ilyen tüneteket produkált) az minden tüzelés után álvemhes lesz. Szóval nagyon ajánlom az ivartalanítást neki is.

2012. szept. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

ja igen, azt én is akartam írni, hogy nehogy ne adj neki 2 napig inni. enni is kaphat, csak egy kicsit kevesebbet.

Az étel meg az ital miatt nem fog hetekkel tovább tartani az álvemhesség.

2012. szept. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen, ivartalanítani fogjuk majd. már beszéltünk róla anyumékkal, csak még konkrétum nincs. akkor most adjak neki vizet v sem? csak mert már fél órája ugat, és az orvos szerint, csak holnap este adhatok neki..
2012. szept. 17. 18:54
 6/11 anonim ***** válasza:

én adtam neki,az elég kínzás lenne hogy csak holnap este ihatna,az durva lenne..

Kérj ki egy másik doktor szakvéleményét is feltétlen,ha beírod hogy ügyeletes állatorvos és felhívod (lényegtelen a város most),ők választ adnak pontosan a kérdésedre.

2012. szept. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
felhívom a nagyit, megkérdezem őt! a nagymamák mindig mindenre tudják a választ! :)
2012. szept. 17. 19:01
 8/11 anonim ***** válasza:
Vizet mindenképp adj neki. Azért már mégis meleg van, kell a víz. Volt már az enyémnek is, mindig fészket épített a játékának. elvettem a játékot, egy darabig kereste, de utána elfelejtette.
2012. szept. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
adtam neki egy kis vizet még tegnap, mert már a konyhába sírdogált.. de nem sokat. ma szerintem amíg nem kér addig nem adok neki, csak este.
2012. szept. 18. 09:02
 10/11 anonim ***** válasza:
szerintem halál felesleges megvonni a vizet, mint írtam, nem attól fog rövidebb ideig tartani az álvemhesség
2012. szept. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!