Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ausztrál juhászkutya szőre?

Ausztrál juhászkutya szőre?

Figyelt kérdés

- mennyi ápolás kell neki?

- esetleg, de csak elméletileg, ha lenyírnám a szőrét rövidre, az milyen lenne neki, mennyire hullana, hülyén nézne ki?

- amúgy átlagosan mennyit hullik a szőre?


2012. szept. 17. 19:07
 1/3 anonim ***** válasza:

nekem borderem van, de anniyra nagyon nem különbözhet.

én hetente fésülöm, de van, hogy csak 2-3, sőt havonta egy alkalommal. neki abszolút nem filcesedik a szőre, de nincs is annyi neki, mint egy aussienak. a tesójának viszont gyakran kell, a füle mögött, mert nagyon gyorsan filces, csomós lesz.

lenyírás: szintén csak bordert tudok, meg coliet, de van, hogy teljesen tönkremegy a szőr szerkezete, göndör, gyapjas és filcesedő lesz. láttam aussiet nyírva, nekem nem tetszik, szerintem jobban mutatnak az eredeti bundájukban.

plusz akár hiszik, akár nem, a bunda szigetel, meleg ellen is jó! volt, hogy két kutyával mentünk kocsival, dögmelegben, egy vizsóval és az én borderemmel. a vizsó nagyon nehezen viselte, nagyon lihegett, az enyém tök jól elvolt.

plusz a bőre is könnyen leégne, ha hirtelen levágnád. nem mondom, hogy ne tegye senki, de ha nem muszáj, én nem tenném.

hullik-hullik, ha vedlik nagyon, amúgy elviselhető.

2012. szept. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ja, én van, hogy "megnyírom", a mancsán szoktam kivágni, levágni a zavaró, kilógó szőrt, ami csak a koszt gyűjti, meg a hasán-combján nyáron, mert állandóan lepisili magát és büdös lehet. télen hagyom neki megnőni.
2012. szept. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

hetente-2-3 hetente egy fésülés

hülyén nézne ki, ha rövidszőrű kutyát akarsz ne aussiet vegyél

alapból rendes fésülés mellett átlagosan hullik de ha lakásban van akkor furminátorral heti egyszer áttmész rajta és kész

2012. szept. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!