Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hanyagolnom kellene a sétákat?

Hanyagolnom kellene a sétákat?

Figyelt kérdés
17 hetes a kutyusom(labrador keverék). Görbe a jobb mellső lába. Nem zavarja semmiben őt, nem fájlalja. Voltunk orvosnál, azt mondta, a hirtelen növéstől alakult ez ki, de még ki fogja nőni. Adom neki a Luposan ízületvédőt, és prémium tápot kap, nem magas a fehérjetartalma. A doki javaslatára kalciumot is kap a kutya. Azt mondta, hogy a sétákat felejtsem el. De most mennyivel jobb az, hogy itthon játszunk, a kutya szaladgál, ugrándozik? Ha meg nem játszom vele, akkor a kutya saját magát szórakoztatja, rohangál a labdájával. Ha nem fárasztom le, látom rajta, hogy szét robban az energiától. Mit árthat neki egy 20 perces séta a réten? Szabadon van ott, de rohangál kicsit, aztán mellettem sétál. Ez miért megterhelő neki? Értem én, hogy kímélni kell a kutyát, de nem órás sétákról van szó, vagy futtatásról. Kell a kutyáknak egy kis mozgás, energia levezetés. Szerintetek ártok a sétával neki? Úgy érzem a doki ebben nem mond igazat, mert otthon is rohangál a kutya magától, sőt ugrál, meg a macskákkal hancúrozik. Ha nem mennék el vele a napi sétára, abba belebolondulna. Az első pár napban betartottam, nem mentem vele sehova, a kutya szinte letört a séta hiánya miatt. Szerintetek a napi 20 perces sétát hanyagolnom kellene?

2012. szept. 17. 20:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Így nehéz megmodnani a leírtak alapján ha mész vele 20 percet és melletted sétál kicsit szaglászik szerintem nem baj csak ne enged akkor,hogy más kutyákkal nagy játékba kezdjen. Viszont én nem vagyok állatorvos szóval biztos tanácsot nem tudok adni. Az orvos egyébként ezt a 20 perces sétát sem javasolja?
2012. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem. Semmi séta, semmi játék. Annyit mondott, hogy majd kinövi, csak ne sétáltassam. De egy 4 hónapos, csupa energia kutyával hogyan értessem meg, hogy nincs se séta, se nagy játszadozások. És amíg nem növi ki, addig hogyan érjem el nála, hogy ne mozogjon, szaladgáljon? Max ha kikötném...de azt soha.
2012. szept. 17. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért egy napot nem tud teljesen mozdulatlanul eltölteni, ha még ki is kötnéd akkor is fel alá járkálna, ugrálna unalmában. Nem akarok rosszat a kutyádnak de szerintem 20 perctől nem lesz baja,hát valamit csak kell csinálnia. És mikor növi ki?
2012. szept. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mennyire görbe a lába, képet tudsz mutatni?
2012. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
szerintem nem lenne baja a sétától, ha nem engeded pl. mókust kergetni, más kutyákkal játszani, szerintem viheted, de egy képet küldj a lábáról
2012. szept. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Rendben, megpróbálom nektek lefotózni valahogy, de nem lesz egyszerű. :) Azt hozzáteszem így előre, hogy javult a lába, 2 hete voltunk orvosnál. Akkor nemcsak görbe volt, hanem a térde be is volt dagadva. Az ízületvédő segített neki, ebben biztos vagyok.
2012. szept. 18. 08:33
 7/9 A kérdező kommentje:

Nos, itt van a kép.


[link]


Ennél jobban sajnos nem tudtam lefényképezni. De a másik lába nem ilyen, az normálisan áll, egyenes. Csak ez az egy ilyen. Hogy mikor növi ki, azt nem tudta megmondani a doki. :( Szerintetek nagy a baj?

2012. szept. 18. 09:05
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem vészes. Olyan, mintha a csont gyorsabban növekdne mint az izmok és ínszalagok, ezért kicsit félre húzza. Szerintem fokozatosan javulni fog. A mozgatásról meg annyit, hogy ez is olyan, mit bármi más. Az se jó, ha kevés és az se, ha túl sok. Ha nem fáj neki, akkor szerintem nyugodtan mozgasd ésszerű keretek között. Ahhoz, hogy jól növekedjen a kutya, szükség van a tehelésre is. A csontok szerkezete is a terhelés hatására alakul ki, ha nem terheled és nem fejlődnek az izmok, akkor nincs ami tehermentesítse az izületeket így azok túlterhelődnek.
2012. szept. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugtattál. 2 hete még sántikált séta után, akkor álltam le a sétákkal. De itthon, rohangálás közben is lesántult. Amióta kapja az ízületvédőt, elmúlt a sántikálás, a lába nem duzzadt. Tehát úgy érzem javult. Gyorsan nőtt, ez nem kétség. Pedig figyeltem az etetésére. Féltem őt, golden-labrador keveréknek tűnik, dobozban találtuk a tesójával, még júliusban. Tudom, hogy ezek a fajták amúgy is hajlamosak az ízületi betegségekre, ezért vagyok tanácstalan. Amúgy fent rosszul írtam, ez a bal lába, nem a jobb. :)
2012. szept. 18. 10:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!