Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdőd álvemhesség?

Kezdőd álvemhesség?

Figyelt kérdés
tegnap voltunk dokinál, mert a kutyinak fel vannak duzzadva az emlői. azt mondta, h kezdődő álvemhessége van. ahogy utána olvastam mindenhol azt írják, h olyankor cipeli a játékait, anyáskodik felettük, megjön a teje stb. de ezeket nem csinálja! miért? mert még teljesen az elején van? amúgy úgy viselkedik, mint mindig. fent alszik, lent pedig sétál, rosszalkodik. :) pár nap múlva vissza kell hívnom az orvost, h mennyi vizet iszik és mennyit pisil. na ez után is utána olvastam, h méh gyulladás miatt. remélem neki nincs ilyen.. ja bocsi ám, h ide írom ki ezeket, de tegnap annyira paráztam, h amit mondott az orvos felére nem tudtam rendesen figyelni.
2012. szept. 18. 09:09
 1/2 A kérdező kommentje:
ja még azt elfelejtettem írni, h előző hónapban volt az első tüzelése. kis csajszi még! :)
2012. szept. 18. 09:11
 2/2 anonim ***** válasza:
Az álvemhességre hajlamos kutyák közül nem mind mutatja az összes tünetet. Van, aki totál bedepizik, "szoptatja" a plüssjátékait és meg is védelmezi őket, sok tejet termel és a hasa is megduzzad. Van, aki ennek csak egy kis részét mutatja, de ha egyszer előfordult, akkor nem kizárt, hogy utána minden tüzelés után álvemhes lesz, s az is lehet, hogy a következők már durvábbak lesznek. Az álvemhesség komoly egészségügyi gondokat okozhat, kezdve az emlőrákkal, de nagy lelki teher a kutyának is. Ha nem akarsz vele tenyészteni, akkor javaslom, hogy ivartalanítsd. Álvemhes kutyát nem szabad babusgatni, csökkenteni kell az ételadagját és sokat kell foglalkoztatni (babusgatás nélkül), hogy eltereld a figyelmét, és el kell venni a játékait. De az elég szomorú látvány, mikor úgy keresi a plüssnyusziját, mintha a kölyke veszett volna el. Ha az álvemhes kutyával olyan ingereket közölsz, ami erősíti az álvemhességet (pl állandóan szeretgeted), akkor a tünetek eldurvulhatnak, s akkor a gyógyszer sem segít.
2012. szept. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!