Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kistestű (5 kg körüli)...

Egy kistestű (5 kg körüli) kutyának tényleg elég egy marék táp naponta?

Figyelt kérdés
Egyik szomszédomnak van westie-je, olyan vékony, hogy ha megsimogatom, érzem a csontjait. Kérdeztem, mivel eteti, és mondta, hogy este szokott neki adni egy marék száraz kutyatápot, és annyi elég neki. Szegény kiskutya mindig korgó gyomorral jön oda a kerítéshez... Volt már, hogy adtam neki egy virslit, erre a szomszéd rámkiabált, hogy ne csináljam, mert beokádik a kutya. Szoktam hallani a kiabálást is, hogy "Dorisz ne kukázz", de hát mit csodálkozik rajta, hogy kukázik a kutya, ha éhezteti? Nekünk is van egy border collie-nk van, igaz nem ugyanaz a kategória, de mi adunk neki reggel-délbe-este. Nem etetjük halálra, de az azért túlzás, amit a szomszéd csinál, nem?

2012. szept. 18. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igazából ez a táp minőségétől is függ, meg a kutya aktivitásától. Egy jó minőségű tápból valóban elég lehet annyi.
2012. szept. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Jó tápból bőven elég (de persze a marok mérete sem mindegy :)). Az meg, hogy éhes a kutya, semmit nem jelent, a kutyák mindig éhesek, jóllakás után öt perccel is, és a legjobban táplált kutya is kukázik, ha talál valami finomat a szemétben.

Háromszor amúgy hülyeség enni adni a kutyának, feltéve hogy felnőtt; egy etetés bőven elég, esetleg kettő, ha valami konkrét oka van. Nem tesz jót a kutyának, ha mindig tele van a hasa, nem erre tervezték a szervezetét.

Az pedig, hogy érzed a westie csontjait, alapvetően nem baj, az nagyobb baj lenne, ha hiába keresnéd, nem találnád. Az egészséges kutya nem egy vastag szalonnaréteg mögött rejtőzik, hanem izomzata van, és jó alakja. Attól, hogy a szomszédod kivételesen nem hízlalta el a westie-jét, ahogy sajnos a legtöbben teszik, nem kell leállatkínzózni :)

2012. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát a mi kutyánk napi 3x eszik, tacskó, szóval hasonló súlycsoport. A tápokhoz nem értek, a miénk száraz tápot csak néha kap, főleg konzerves kutyakaján él és házi koszton, hát egy maréknál többet kap alkalmanként is, nemhogy egész nap.
2012. szept. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én 10 kg-os kutyának is ennyit adok egy nap (napi 1 x kb 1 és fél marok). Ennyi van a tápra írva, és bár éhesnek éhes de egyáltalán nem vékony sőt ha pár napig nem mozog annyit amennyit szokott akkor rögtön hízni kezd.
2012. szept. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az h ki tudod tapintani a csontjait egyáltalán nem baj. Én még előnyösnek is mondanám a mai világban ahol el vannak hízlalva a kutyák. Ha szép a szőre, akkor semmi gond nincs a kajájával. Az meg a másik, h én is - de gondolom te is - utálnád ha a szomszéd mindenfélével összeetetné a kutyádat... nem tudhatod h van-e valami allergiája, érzékeny gyomra stb. Komolyan ezt a fajta hozzáállást sosem érettem.

3szor etetni egy bc-t felnőtt korában az meg már a túlzás kategória. Kíváncsi lennék azért milyen ha megfogom :oP Sok gazda gondolja h a kutyáján nincs felelsleg...de rosszul gondolja.

plusz egy kérdés: az én borderem sovány??

[link]

2012. szept. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
ha jó tápot kap pont elég.
2012. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

ma 00:09


Szép a kutyád!:)


Kérdező!

Ha "Csepi" tápot kap, vagy valami más moslékot akkor kevés a marok táp. De ha valami jó minőségű tápot kap, akkor nem kell aggódnod. Nem az az egészséges kutya, amelyiken ha végigsimítasz, nem érzed a bordáit. Egy normál súlyban lévő kutya oldalát végigsimítva kicsit érezhető a borda. Persze ha pattog a kezed a kutya bordáin, annyira kint van neki, az nem normál. De amíg csak kisejlik, addig ne aggódj.

2012. szept. 19. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Sokan kérdezték a tápot: Penny-s 10 kg-os Morzsi kutyatáp. Azért szerintem nem egy Chappy vagy Pedigree kategória. Igen, konkrétan pattog a kezem a kutya bordáján... A bundája végülis szép, de ha egy kicsit beletúrok, egyből érzem a bordáját, és nagyon rossz.

5-ös: nem vékony, szép kutya. A miénk is hasonló, csak egy kicsit hosszabb a szőre, de színre majdnemhogy ugyanilyen. :) Mi sem hízlaljuk, de úgy gondolom, hogy napi egy marék tápnál többet érdemel. Reggelire kapja a maradékot (általában nem sok van, csontok, tegnapi kaják stb). Délbe csak akkor etetjük, ha épp haza tudunk ugrani ebédszünetben (sok a munkánk). Vacsorára meg vagy száraz tápot, de legtöbbször konzervest vagy vegyesen kap a kutya, nem púpos tállal, de azért többet, mint egy marékkal. Írtam, hogy nem egy kategória a két kutya, a collie-nk már saját futópályát koptatott a fűben, a hátsó kertben, annyit rohangál. Ráadásul amennyit tudunk, foglalkozunk vele, ez napi 1-2 órát, esetleg hétvégén 3 órát jelent, legalább mi is mozgunk. Nyáron sokszor vittük úszni, vagy éppen bicikli mellett futott, esetleg mi is futottunk vele.

Az érdekesség az, hogy a collie-nk nem kuncsorog, nemrég volt grillparty a kertünkben, de eszébe nem jutott koldulni. Úgy tudom, a kutya akkor van jóllakva, ha nem koldul.

Egyébként én úgy tudom, hogy csak száraz tápot adni a kutyának nem egészséges, mert olyan mint a chips; felfújja csak a kutyát.

2012. szept. 19. 12:14
 9/13 anonim ***** válasza:

Hát egy pár dolgot rosszul tudsz akkor :) A te kutyád pont nem egy beles típus, de amelyik olyan, az bármikor képes enni még egy kicsit, és akar is, nem kicsit. Nem véletlenül hízlalják el sokan úgy a kutyájukat, hogy "de hát olyan szépen kéri", meg "mindig olyan éhes szegény".

A kutyatáp pedig baromira nem chips, hanem jó esetben a kutya igényeinek megfelelően összeállított teljes értékű táplálék. A Morzsi persze valószínűleg tényleg nem ilyen.

A további parttalan viták elkerülése érdekében mi lenne, ha lefotóznád a kutyát, feltennéd kepfeltoltes.hu-ra és belinkelnéd ide? :)

2012. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Amit le akartam írni, akumi leírta :o))

A koldulás nem egyenlő azzal h éhezik a kutya csak azt h nincs megnevelve vagy h rohadt beles.

A száraztáp pont h jobb a kutyának mint a konzerv. Ennek nézz utána.

Egyébiránt az én kutyámnak is érzel minden bordáját és a csípőcsontját, mégis tökéletes kondiban van. Aktívan agilityzik, futunk és rohan ezerrel ha teheti. Szerintem ez a "ne érezzük a kutyák bordáját" berögződés csupán.

2012. szept. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!