Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak majd?

Milyen kutyát válasszak majd?

Figyelt kérdés
Következő évben ha minden jól megy összeköltözök a párommal egy kertes házba és szeretnénk majd egy kis kutyát. Ami fontos lenne, hogy jól kijöjjön a többi állattal, mert akarok valami egzotikus papagáj, cicát, stb... Meg természetesen a kisgyerekekkel, vendégekkel. Gondolkodtunk nagyobb méretűben is, kisebben is, de ez nem annyira lényeges. Talán annyi, hogy ne túl hosszú szőrű legyen, inkább rövid, vagy közepes. Mit ajánlotok? :)

2012. szept. 19. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
21%

Lusta vagy te keresni magad kutyát? Honnan tudjuk, hogy milyen habitusú, mennyire aktív emberek vagytok? Egy kutyaválasztás nem abból áll, hogy küllemre ajánlunk neked kutyát. A google a barátod, minden kutyafajtát megtalálsz.


[link]

2012. szept. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Labrador,vagy ha netán meggondolod magad a hosszúszőrűvel kapcsolatban akkor Golden retriever jó lesz.A goldenek nagyon kedvesek a gyerekekkel,vendégekkel,és más állatokkal is jól kijönnek.
2012. szept. 19. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az, hogy a kutya mennyire jön ki a környezetével, nevelés kérdése, tehát előbb képezzétek ki magatokat jó gazdának, és csak utána vegyetek magatokhoz kutyát.

Ami viszont ennél is fontosabb: pontosan mire kell nektek kutya? Kerti dísznek, házőrzőnek, családtagnak, sporttársnak? Csak kertbe, vagy bejárós is lesz? Mennyi időt tudtok rászánni naponta és milyen minőségű foglalkozást gondoltatok neki? Aktív emberek vagytok, vagy inkább lustábbak? Mennyi tapasztalatotok van, mennyire vagytok határozott típusok? Mindenképpen fajtatisztát szeretnétek, és nem sajnáljátok rá a 100 000 Ft körüli összeget csak a megvételére, vagy keverék, felnőtt kutya is jó, esetleg fajtamentőkben gondolkodtok-e?

2012. szept. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 klopusz ***** válasza:

Szia!


Nekem goldenjeim voltak, mikor az első lányom megszületett. Lakásban laktunk és semmi gond nem volt velük. Aztán elköltöztünk kertes házba, ott is pillanatok alatt beilleszkedtek. A retrieverben nincs semmi agresszivitás, örül minden embernek. (A postásunk például állandóan simogatta őket a kerítésen keresztül.) Egyetlen baj van velük: a nagy örömködésben mindenkit összeszőröznek :-)

2012. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%

Igazából vannak olyan kutyák amik agresszívabbak, vagy szelídebbek a többi fajtársuknál. Ezért, ha vesztek kutyát, akkor olyantól vegyetek, akinek a kutyái nem dominánsak és nem agresszívak, mert az öröklődni tud az utódokban, amiket meg ti megvenétek. (énis jártam már így, még a gazdájára is ugatott, szétharapott mindnkit és nagyon domináns volt és a szüleik is ilyenek volak) azért itt egy link: kutyagazda.mindenkilapja.hu/html/18678467/render/milyen-kutyat-vegyek

Amúgy ha papagájt szeretnél, akkor a kecskepapagájokat ajánlom, nekem is azok vannak és nagyon aranyosak (beszélni, utánozni nem tudnak)

Ha érdekelnek a kecskepapagájok akkor szívesen leírok róluk mindent, amit tudok.

2012. szept. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezek alapján bármit vagy semmit. Az hogy emberekkel és más állatokkal kijöjjön az nagyrészt nevelés kérdése. Mivel konkrét elképzelésed sincs ezért bátran merem ajánlani hogy ha aktuális lesz látogass meg egy-két menhelyet és addigra szedjétek is össze, hogy pontosan mire vágytok és biztos ajánlanak majd megfelelő kutyákat.

Ha fajtatiszta kutyát szeretnél, akkor mindenképpen van pár fontos szempont ami alapján a kutyát ki lehet választani, a méret és a szőr hosszúsága csak másod-harmadrangú ebben a kérdésben.

A legfontosabb talán, hogy mennyi időt tudtok rászánni, mennyire legyen aktív, illetve ti magatok mennyire éltek aktív életet. Egy extra pörgős kutya nem való olyannak aki szeret otthon ülni és TV-t nézni, illetve egy lusta kutya sem, aki kirándulni, sportolni szeret és lehetőleg ezt majd a kutyájával is tenné. Az sem mellékes, hogy kinti vagy benti kutya lenne, esetleg kinti-benti. Az sem mellékes, hogy házőrzőt, családi kutyát vagy mit szeretnétek elsősorban?

2012. szept. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

1!

Azért kértem segítséget, hogy hátha tapasztaltabb emberektől egy két hasznos infót kapok. Nem vagyok lusta keresni, az általad említett oldalt is nézegettem, csak hát 417 fajta közül nehéz választani, ráadásul kitudja melyeket lehet beszerezni könnyen és melyeket egyáltalán nem…


2!

A labradorra gondoltunk mi is, azért nem írtam, hogy ne mindenki azt ajánlja, hanem esetleg másokat is meg tudjunk gondolni. A golden retriever is tetszik, el is olvastam amit írnak róla.


akumi!

Kutyavásárlás előtt mindenképpen komolyabban áttanulmányozom a dolgokat, de előtte jó volna tisztázni milyen fajta is lesz majd a kiválasztott. Már elmentettem néhány kutyaneveléssel/kiképzéssel kapcsolatos oldalt, ahogy engedi időm olvasgatom és próbálok tájékozódni.

hogy mire kell? Megpróbálok válaszolni. Igazából nagyon állatbarátak vagyunk, elsősorban tehát családtagnak. Kerti dísznek semmiképp, nem az a fajta vagyok aki megvesz egy többszáz vagy többtízezres dolgot mutogatni a szomszédoknak, vagy barátoknak… Házőrzőnek? Akár, nem gond ha őrzi a házat (kutyák többségének gondolom ez is a feladata), bár nem tudom egy barátságos, vendégekkel is jól kijövő kutya mennyire nem enged be idegeneket. Sporttársnak? Nem igazán, persze játszanánk vele sokat, ha azt igényli, de például nem mennénk együtt túrázni, hegyet mászni, biciklizni stb. Idő? Erre sajnos konkrét választ nem tudok adni, mint minden ember én is munkába fogok járni (most végeztem az egyetemen) ezt leszámítva gondolom nagyrészt otthon lennénk. Persze biztos lenne olyan, hogy elmegyünk vendégségbe, vagy hozzánk jönnek, nagybevásárlás stb, mint minden embernél. Aktív-lusta: Nem nevezném magam egyáltalán lusta típusnak, szeretek valamit mindig csinálni, tehát inkább a közepesen aktív kategóriába raknám magam, ha van ilyen :) Fajtatiszta-

keverék: Inkább a fajtatiszta felé hajlanék talán, bár nem zárkózom el a keverék kutyusoktól sem. A kiadással kapcsolatban mindig az ár-érték arányt veszem figyelembe mindennel kapcsolatban. Tehát ha van pl két hasonló kutyafajta, és mindkettő tetszik, de az egyik dupla árban van vmi miatt, akkor biztos az olcsóbbat fogom választani. Általában felkutatom az olcsóbb lehetőséget mindenben, 100ezret nem szívesen adnék ki, mondjuk legyen 60 a max, de nem szívesen írok árat, mert sok helyen teljesen más árak lehetnek. Mindenképpen kis (fiatal) kutyát szeretnénk, ez biztos. Tapasztalat: Sokáig kertes házban laktam a családommal, volt tacskónk, egy keverék kis kutyánk, illetve egy basset hound-unk. Pároméknak német juhász, tacsikeverék stb. Tehát volt már kutyával dolgunk, de mégegyszer említem, hogy szeretem az állatokat és úgy is bánok velük, tájékozódom az igényeikről és megpróbálok mindent megtenni, hogy jól tartsam őket.


4!

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat, mint írtam nekem is szimpatikusak a goldenek!


5!

Köszönöm a hozzászólásod, bár hogy őszinte legyek ebben a agresszivitás öröklődésben nem teljesen hiszek. Azt elhiszem, hogy vannak agresszívebb fajták, stb, megy ez egyedenként is változó, de szerintem ez nagyban függ a nevelés/tartás minőségétől.

Köszönöm a kecskepapagájos infódat is, de én komolyabb papagájra gondoltam, egy amazonom lesz majd, ahogy a körülmények is megengedik.


6!

Lehet, hogy majd benézünk egy két menhelyre is, de azért raktam fel a kérdést, hogy segítsetek a döntésben, amire tudok válaszolok/válaszoltam. Azért írtam, hogy a legfontosabb, hogy emberekkel / más állatokkal jól kijöjjön, mert pár éven belül akár kisgyerek is lehet a családban és gondolom, biztos van olyan kutya, amit ebben az esetben nem ajánlotok/ajánlanak. Elhiszem azt is, hogy nagyrészt nevelés kérdése, csak lehet, hogy egy olyan kutyát nehéz arra nevelni, hogy szeresse a papagájomat, ha alap esetben egy vadászkutya vagy valami hasonló és benne él az ösztön, hogy megfogja.

Azt, hogy mennyi időnk van, azt már leírtam, amennyire meg tudtam fogalmazni, sajnos ennél konkrétabbat nem tudok írni, aktívságra talán azt mondanám, hogy közepes/ aktív fajta legyen, mint amilyennek magamat is említettem.

Elsősorban kinti kutya lenne, de előszobába esetleg a nappaliba bejárhatna, viszont kint lenne az óla.


Remélem mindenre válaszoltam :)

2012. szept. 19. 12:34
 8/11 anonim ***** válasza:

Alapvetően szerintem ha csak azért kell kutya, hogy legyen, akkor válasszatok menhelyről kutyát, már csak azért is, mert "nem tudom", meg "talán", meg "is-is" alapján nehéz konkrét fajtát választani, még mindig mondhatnánk 50-100 fajtát, és közel sem biztos, hogy bármelyik is bejönne nektek. Szóval ha már lutri, hogy bejön-e a kutya, akkor mentsetek meg vele egy életet. Vannak sokszor kölykök is menhelyen, bár mondjuk munka mellé én inkább felnőttet választanék, mert a kölyök bizony baromi sok figyelmet igényel, és hát rág, rombol, bajba keveri magát felügyelet nélkül. Nyilván őket sem kell 24 órán át lesni, de azért na.

Az, hogy nem mennél vele túrázni, meg nyilván játszanál vele, azért takarja a napi sétáltatást, ugye? Bármilyen szép meg nagy a kert, nagyon gyorsan unalmassá válik a kutyának, szüksége van a sétára, ami nem tíz perces egészségügyi sétát takar, hanem legalább egy órát naponta, a kutya aktivitásától függően. Az aktivitásnak meg ugyan van köze a fajtához, de fajtán belül is nagy különbségek lehetnek az egyes egyedek között. Szóval a kutyával napi teendőket veszel a nyakadba, amik nem perceket, hanem órákat vesznek el az életedből, és nem csak akkor kell kivinni, ha kedves van meg szép az idő, hanem pénteken munka után hullafáradtan is.

A házőrzés amúgy jó esetben kimerül abban, hogy a kutya jelzi az idegeneknek, hogy ne jöjjenek be, mert ez valaki más területe, de ha megjelenik a gazda és barátságos az érkezővel, akkor ő is barátságosan fogadja. Az enyémtől sem mernek bejönni (nagyon helyesen), de ha megérkezem, visszavált normálisba, mert én vagyok a főnök, én döntöm el, mi legyen az érkezőkkel, és úgy viszonyul a kutya is hozzájuk.

Az árat meg úgy nézd, hogy az olcsóval rendesen ráfázhatsz (nem olyan fajtát kapsz, vagy olyat, de betegeset, teljesen más jelleműt, vagy simán csak a kiskori elhanyagolás miatt lesz eleve problémás kölyök már, amikor hozzád kerül), de ha te nem is, mert mázlid van, akkor a szaporító kutyái, akiket agyonelletnek, aztán kivágnak az út szélére, ha már nem hozzák a kívánt számú kölyköt, úgyhogy vagy vegyél normális tenyésztőtől kutyát, de akkor ne sajnáld rá a pénzt, vagy menhely és fajtamentés, mert akkor legalább megmentesz egy kutyát, de nem támogatsz vele szaporítót, aki árt a fajtának meg a kutyáinak is. Erről bővebben az olcsokutya.info-n olvashatsz.

2012. szept. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Na látom, hogy már kár volt kiírnom a kérdést, megint a gyakorin előforduló helyzettel állok szemben. Ahelyett, hogy segítenék az embert, csak lecseszik…

Én próbáltam mindenre válaszolni, ezek a konkrét dolgok, ez alapján szeretnék egy fajtát választani.

Csak, hogy reagáljak:

„Alapvetően szerintem ha csak azért kell kutya, hogy legyen, akkor válasszatok menhelyről kutyát, már csak azért is, mert "nem tudom", meg "talán", meg "is-is" alapján nehéz konkrét fajtát választani, még mindig mondhatnánk 50-100 fajtát, és közel sem biztos, hogy bármelyik is bejönne nektek. Szóval ha már lutri, hogy bejön-e a kutya, akkor mentsetek meg vele egy életet…….”

Mivel nem vagyok vak, így vakvezető kutyára nincs szükségem, mivel nem akarnak megölni percenként az utcán, arra sincs szükségem, hogy védelmi célból vásároljak kutyát. Szerintem az emberek 95%-a nem azért vásárol kutyát, mert valami irtózatos célja van vele…

Mi az hogy lutri, hogy bejön-e? Ha lesz egy kutyám, biztos nem fogom elhanyagolni, meg nem szeretni.

Az meg hogy munka mellé ne vegyek kis kutyát… Nos, tehát akinek kis kutyája van, az senki nem jár munkába ugye? Sőt, ha valakinek születik kis kutyája, az akkor otthagyja a munkahelyét…

A is-is-re meg annyit tudok mondani, hogy mivel nem vagyok egyik végletsem, így középső kategóriába raktam magam, átlagos emberként, ha te ebből arra következtetsz, hogy nem tudom megfogalmazni milyen vagyok, akkor sajnállak.

Abban meg nem hiszek, hogy ha van egy kertes ház, ahol a kutya kedvére kiszaladgálhatja magát, meg kellően van vele foglalkozva, játszva, akkor mindenképpen szükséges hóban, fagyban, esőben sétáltatni vinni. Biztos lenne sétáltatva, de nem minden nap órákra… Ha meg szerinted a kertes házban lakó kutyáknak mindenképpen szükséges napi szinten minimum 1-2 órás séta, akkor kíváncsi lennék mit javasolsz azoknak, akik panelban tartják a kutyáikat…

Az árral kapcsolatban részben egyetértek, biztos vannak olyanok, akik azért adnak olcsón kutyákat, mint amit te is írtál, de szerintem két jó tenyésztő között is lehetnek különbségek, nem azt mondtam, hogy igénytelen stb helyről vennék kutyát, mert olcsó, hanem utánajárnék kellően. Ráadásul mi van akkor, ha valakinek több kutyája van otthon, születtek kicsit pedig nem tenyésztő, gondolom olcsóbban fogja adni törsz könyv stb nélkül, mint egy hivatalos tenyésztő.


2, meg 4-es-nek meg köszönöm, hogy ahelyett, hogy cseszegetni szeretnének, próbáltak infókkal, tapasztalatokkal szolgálni!

2012. szept. 21. 11:56
 10/11 anonim ***** válasza:

A panelkutyáknak is ugyanannyi sétára van szükségük. A kutya nem a lakásban és nem a kertben mozogja ki magát, hanem séta közben, a gazdával való foglalkozás és a többi kutya segítségével.

A cél alatt meg azt értettem, hogy inkább simogatni kell, vagy inkább kirándulni, vagy valami kutyás sportra, és ha igen, milyenre... Ha olyan kutyát fogsz ki, ami mondjuk igényli, hogy sportolj vele, de neked meg eszed ágában sincs, akkor az a nem passzolás esete, mert vagy te fogsz szenvedni, mert sokat kell foglalkozni a kutyával, vagy a kutya, mert nem elégíted ki az igényeit. Ezeket azért tudja az ember előre, és egyik sem a vakvezető kutya kategória.

2012. szept. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!