Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gond van a kutyámmal, vagy ez...

Gond van a kutyámmal, vagy ez természetes ennyi idősen?

Figyelt kérdés
3,5 hónapos kutya, utcán találtuk, akkor volt kb 6-7 hetes. Golden retriever keverék lehet, nagyon hajaz a goldenre. De nem is ez a lényeg. Hanem a lába...A bal mellső lába görbe, és biceg is. Futás közben ez nem látszik, de ha csak szimplán sétál, akkor bicegve megy. Mindenféleképpen elviszem állatorvoshoz, de csak jövőhéten, akkor kapok fizetést, most sajnos nincs miből, mert volt egy nagy, nem várt kiadásunk. Szóval az lenne a kérdésem, hogy ez természetes a kölyökkutyáknál, hogy csámpásak, és bicegnek néha, vagy komoly gond van? Olvastam vállízületi dp-ről, meg könyökízületi dp-ről, és nagyon félek, hogy esetleg ilyen baja van. A könyökízületnél azt írták, hogy már 4 hónapos korban előjöhet. A lába úgy néz ki, hogy a váll résznél be van nyomódva kicsit, és a lába nem szép egyenes. Amúgy jó fajta táppal etetem(acana), és kap gf 600-at. Nem tudom mit csináljak, az oké, hogy elviszem dokihoz, de akkor is.:( El vagyok keseredve. Szóval lehet azért ilyen a lába, mert még növésben van? Köszönöm előre is a válaszokat!
2012. szept. 5. 20:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
hogy mi a gond, azt pontosan nem tudom, de nem, nem normális. nem szabadna ilyennek lennie, ha egészséges lenne :S
2012. szept. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Nem nőtt hirtelen? Mennyit gyarapodott hetente kb?
2012. szept. 5. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Hát, attól függ mit veszünk gyorsnak. Nem nőtt egyik napról a másikra szemmel láthatóan. A táp adagolásával figyelek, inkább kevesebbet adok neki, mint ami elő van írva, így is teljesen jól elvan. Kalciumot nem merek adni, azzal csak ártanék neki ilyen táp mellett, nem?
2012. szept. 5. 20:50
 4/25 anonim ***** válasza:

Igen, csak ártanál. Viszont a magas fehérjetartalomtól nőhet gyorsabban és az Acanának (főleg a puppy tápnak) elég magas a fehérjetartalma.

Hány cm és hány kg most?

2012. szept. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Nem akarok baromságot mondani... Jelenleg beagle nagyságú, és 7-10 kiló körül van. Az acanával lehet nagyon melléfogtam, váltani is fogok, ha ez elfogy.
2012. szept. 5. 21:11
 6/25 anonim ***** válasza:
Melyik tápját adod neki? A puppyt?
2012. szept. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Vagyis a puppyn belül melyiket?
2012. szept. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Puppy large breed-et. Tudom, ennek nagyon magas a fehérjetartalma. :(
2012. szept. 5. 21:33
 9/25 anonim ***** válasza:

Az :(

Barátnőméknek staffijuk van, ő sokkal fiatalabb a te kutyádnál és sajnos rossz helyről is vették. Le se írom, hány hetesen került hozzájuk. Lényeg a lényeg, hogy 1 hét alatt (amióta hozzájuk került) O lába lett a kutyusnak és bumszlik lettek a bokáján, remegett a lába és sántikált, túl jó táppal etették, magas fehérjetartalommal, hirtelen megnyomta a kutyust.

Nekik azt tanácsolta az orvos, hogy alacsonyabb fehérjetartalmú táp (azonnal) és zöldkagyló (de te ezt úgyis adsz neki).

Addig is, amíg elviszed dokihoz, nem tudsz venni neki akár 1 kg másmilyen tápot? Vagy nem tudsz kölcsönkérni vkitől, hogy előbb elvidd? Nem fest túl jól a helyzet :s

2012. szept. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Neki is O lába volt a kezdetekben, de az szerencsére helyre jött. A bal lábán neki is duzzadt a bokája. Arra jutottam, hogy holnap felhívom a dokit, és elmondom neki mi a helyzet, az anyagi részét is. Reménykedem benne, hogy azt mondja vigyük el hozzá a kutyát, és majd később rendezzük az anyagiakat...mást nem tudok tenni. Azért felháborító, hogy drága táppal etetek, és lehet azzal csesztem el az egészet. Pedig tényleg csak a tőlem telhető legjobbat szerettem volna neki. :( Nem tudom ő honnan került hozzánk, ki dobta ki, vagy honnan szökött meg. Valószínűnek tartom, hogy egy nem várt alom egyik tagja lehetett, akit szépen kiraktak a kocsiból. Ramaty állapotban volt, ő sem származhat valami jó helyről. Ha megtudok valami érdemlegeset, akkor írok. Remélem nem akkora a baj, mint gondolom! :(
2012. szept. 5. 22:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!