Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopsz kutyák pároztatása?

Mopsz kutyák pároztatása?

Figyelt kérdés

A mai nap hoztak egy szuka kutyát pároztatásra a kan mopszomhoz. Még nem emelte fel a farkát és menekül a kan elől.

1.) Mennyi idő kell a szukának hogy közelebb engedje a kant ?


2.)Illetve ilyenkor gondolom nem szabad lefogni a szukát és hagyni, hogy a kan be tudjon hatolni ? :) Vagy szabad ?



2012. szept. 20. 19:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
71%

Had kérdezzem meg! Ha sajnálod a kutyára a 30-40 ezret, akkor miből akarod kifizetni az oltásukat? Az is van ennyi.

A kajáról nem is beszélve, amit ellés után kapniuk kellene. Szerintem jobban jársz, ha leteszel róla, mert te sem lesz különb a többi szaporítónál. Sokan így kezdték, hogy nekik csak egy kutya kell, a többivel mit csinálsz? Mehetnek az utcára?

2012. szept. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egy mopsz nem 30 inkább 100.

Soha nem értem ezeket a kérdéseket..Jó helyről van szép kutyám és csak szeretni akarom így 6 hónaposan már ivartalan volt.Sokan felháborodnak,hogy jajj szegény golyótlan,én nem sajnálom és Ő se magát.Ha akarok még kedvencet akkor veszek és nem csinálok.

Egyébként a kérdésedre válaszolva manapság már mesterségesen vannak megtermékenyítve a mopszok a különböző fertőzések végett.Illetve illene tudni,hogy a szuka hányadik napon"befogadó képes".Ha 20 éves vagy és tanulsz akkor nem értem az anyagi hátteredet se..

2012. szept. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szóval... hidd el, hogy jobban jársz, ha veszel egy 'igazi mopszot', vagy befogadsz egy 'bármilyen' kölyköt menhelyről. Olcsóbb is és etikusabb is.

Te is leírod, hogy fiatal vagy és nem tudsz sokat a tenyésztésről. Azt mellékesen hozzáteszem, hogy ez nem korfüggő, valaki 60 évesem sem ért a kutyákhoz, de vagyunk páran, akiknek gyerekkora óta ekörül forog az életük és 10 évesen fújtuk a szeretett fajtánk pl. színöröklődését.

Ha kutyázni szeretnél, és életed célja a mopsz jobbá tétele, akkor sose késő tanulni! Fel kell venni mopsztenyésztőkkel a kapcsolatot, kiállításokra kell járkálni, célodnak kell legyen, hogy mindent megtudj a fajtáról! Mi, tenyésztők is életünk végéig tanulunk. Szeretetből, hobbiból, hívja mindenki, ahogy akarja. Ez az életünk. :)

Hagyd meg annak, aki ért hozzá. Azzal, ha lehozol egy almot, a szeretett fajtád koporsójába ütöd a következő szöget... és ezt szerintem Te sem szeretnéd... Ne légy önző, a kutyád érdekeid helyezd kérlek a sajátjaid elé.

6. voltam

2012. szept. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!