Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ért a tápokhoz! Melyik az...

Aki ért a tápokhoz! Melyik az a táp, amelyik az Acanával egy szinten van?

Figyelt kérdés
Tápot kell váltanom, most Acana puppy large breed-del etetek. A brit care junior large breed-et néztem. Ez jó táp? Olyat keresek, amelyikben nincs kukorica. Köszönöm előre is a segítségeteket!

2012. szept. 21. 10:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Brit Care-ben nincs kukorica, etethetsz vele nyugodtan :) Nagyon jó táp, saját tapasztalatból mondom és az ára is igen kedvező!
2012. szept. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2012. szept. 21. 11:02
 3/10 anonim ***** válasza:

Nincs mit :)

Egyébként nagytestű kutyád van vagy óriás testű?

2012. szept. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagytestű. Labrador keverék. De nagyobb lesz, mint az átlag labik, már most hatalmas mancsai vannak. Acanáról váltanom kell, gyorsan nőtt, és alacsonyabb fehérjetartalmút keresek. Már meg is rendeltem a tápot, csak megerősítésre volt szükségem.:D Köszi a gyors választ!
2012. szept. 21. 11:08
 5/10 anonim ***** válasza:

Oksa :)

Na pont a gyorsan növés miatt kérdeztem, mert ugye sok helyen azt ajánlják, hogy fél éves korától csökkenteni kell a fehérjét, akkor érkezik el a második növekedési szakaszhoz. Vannak már ilyen tápok is (pl. Happpy Dog, de az minőségileg nem a legjobb), de nem sok ilyen van még sajna.

Nekem bullmacim van, én azt csináltam, hogy olyan 7-8 hónapos kora körül váltottam felnőtt Brit Care-re, mert annak már csak 25% a fehérjetartalma, így visszafogottan, de azért gyarapodik :) Vmi hasonlót ajánlanék neked is :)

2012. szept. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem meg mindenki azt mondta eddig hogy nagy-óriástestűt másfél éves koráig etessek kölyöktáppal :/
2012. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, láttam képet a kutyádról, még régebben egy kérdésnél. Ami először eszembe jutott, amikor megláttam, az az volt, hogy "Úr isten, mekkora kutya." :D De ha a bullmacit ilyen szépen felnevelted ezzel a módszerrel, akkor én is kipróbálom így. 2 hónap múlva akkor váltunk majd a felnőtt tápra. Köszi. :)
2012. szept. 21. 11:27
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát igen :S

Nézd, ezt a cerbi oldalán találtam:

"Kölykök táplálása:


Hogyan is gondolkodik a legtöbb gazdi a kölyöktápokról? Az lesz a legjobb, amelyiktől minél gyorsabban, minél nagyobbra nő – a tápgyártók ezt a vélekedést meglovagolva készítenek nagyon magas fehérjetartalmú, felturbózott, csillivilli külsőt eredményező kölyökeledeleket. Azonban minél nagyobb testű egy fajta, annál hosszabb ideig tart a növekedési időszak, amit kifejezetten ártalmas siettetni. Kiskutyánk ízületeinek fejlődése nem fog tudni lépést tartani a testsúlyának növekedésével, deformálódik; növekedési diszplázia alakulhat ki. Ezek egész életében szenvedést okozhatnak neki, és ha netán sportolnánk vele, már soha nem fogjuk tudni belőle a maximumot kihozni.


Babytápok (max. 6 hónapos korig): a fehérjetartalma ne legyen több


nagytestű fajták: 25%-nál

közepes, kistestű testű fajták: 28%-nál

A fogváltást követően (junior tápok) pedig ennél még 2-3%-kal (nagytestűeknél akár 5%-kal) alacsonyabb legyen a proteinmennyiség."


Persze ilyen tápot, jó minőségben nagyon nehéz találni, mert ami jó minőség, mint pl. acana vagy taste of the wild, annak a fehérjetartalma mind az egekben van.

Ami nekem még nagyon szimpatikus táp, az az Acana kacsás-körtés változata (25%-os fehérjetartalommal), de hát horror áron van, sőt nagyon kevés helyen lehet kapni.

2012. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszi :)

Pedig nem is olyan nagy :P

Még csak most kezd el majd igazán izmosodni :)

Mi most állunk át egyébként, felhagyunk a tápozással, max. akkor fog kapni, ha elfelejtem kiolvasztani a húst v ilyesmi :) Félig-meddig BARF étrend szerint fogok etetni, legalábbis, ami az összetevőket illeti, csak éppen forrázva kapja a husit (szarvas nyesedéket).

2012. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ja és az etetési útmutatót ne kövesd egy az egyben :)

Nekünk nagyon sok, amit ajánlanak. Joey napi adagja az útmutató szerint 680gramm lenne (ha a junior tápot nézem), ellenben napi 500grammal (ugye a felnőtt tápból) is vígan elvan (nem azt mondom, hogy nem éhes, mert mindig enne, de ennyitől van jó kondiban).

2012. szept. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!