Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik ismerősöm "extra...

Az egyik ismerősöm "extra mini" csivavát akar, hogy beszéljem le róla?

Figyelt kérdés

Egyik ismim azt mondta,hogy ő "extra mini" csivavát akar,mondtam,hogy olyan nincs,meg hogy azok nagyon betegek és olyat csak hozzá nem értőek adnak el, "szerencsére" ő 120 ezer ft-ért látott ilyen kutyát,annyit nem akar kiadni a kutyára ,így nem vesz ilyen kutyát egyenlőre..én mondtam neki,hogy ezek a kutyák nagyon betegesek és hamar elpusztulhatnak,de nem nagyon érdekelte,mert pici és cuki meg minden :S

aztán egy másik ismim is mondta,hogy az ő rokonuknak is volt ilyen "extra mini" csivi és 6 hónapos korában elpusztult és hogy most van egy normális méretű csivijük aki már 3 éves és egészséges, ennek ellenére sem mond le a az "extra mini" csivaváról, már úgy vagyok vele,hogy basszus vegye meg aztán majd sírhat utána ha meghal meg havonta több 10 ezreket hagy majd ott az állatorvosnál..

én tényleg mindent elmondtam,hogy ne vegyen ilyen kutyát ,de nem nagyon érdekli :(


sajnos az ilyen típusú emberek miatt vannak szaporítók mint az ismim, ezzel az ismerőssel nem vagyok olyan jóba,de hallottam,hogy "extra mini" csivavát akar így a beszélgetésbe muszáj volt bele szólnom,hisz tudom ,hogy a kezdő kutyatulajokat ,hogy átvágják a mocskos szaporítok :S :S


beszéljek még vele?? bár szerintem a véleményén nem fog változtatni..

vagy hagyjam ?? végül is én szóltam neki..


2012. szept. 21. 15:39
 1/10 chrishu ***** válasza:
100%
Te már mindent megtettél
2012. szept. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeség ellen nincs orvosság. Vagy megtanulja a saját kárán, vagy nem, de ha nem hallgat a jó szóra, akkor hiába minden. Próbálj meg nem foglalkozni vele.
2012. szept. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Saját kárán a francokat, szüleinek említsd meg hogy mennyibe van egy ilyen műkutya.
2012. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

én is úgy voltam vele,hogy ha nem mond le róla majd megtapasztalja,hogy rossz ötlet volt..



egy másik ismimet sikerült ezekről az "extra mini" "mini" kutyákról lebeszélnem, azt mondta ő ezeket nem tudta és megköszönte,hogy szóltam neki :)

2012. szept. 21. 15:56
 5/10 A kérdező kommentje:

nem vagyok túl jóba ezzel az ismerőssel és a szüleit abszolút nem ismerem,szóval nem tudok nekik szólni..

amúgy kíváncsi lennék,hogy a kicsi lányuknak mit mondanak majd ha a kutya sokba lesz havonta.. 19 éves fejjel,hogy nem tud megérteni dolgokat nem is értem :S

2012. szept. 21. 15:58
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, h tényleg csak a saját kárán fogja megtanulni. Ebben az a szomorú, h ehhez egy kutyának szenvednie kell és nagy valószínűséggel meg is kell halnia.
2012. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
én is sajnálom majd a leendő kutyát,bár tényleg nem értem,hogy a csivavától mért kell kisebb kisebb, szerintem az is elég kicsi.. én nem is tartanék se csivit se yorkit, a bichon a legjobb a kistestű kutyák közül,kettő is van,bár a nagytestűeket jobban szeretem,de a két kis szobacirkálót is imádom, nem kényeztettem el őket, kutyaként bánok velük!! :)
2012. szept. 21. 19:01
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Végig olvastam az érveidet, és úgy tűnik nem tudsz sokat erről a témáról.

Van egy mini csivavám, 1,5 kiló lassan egy éves. Egészséges,

több hónapig nézelődtem érdeklődtem mire kiválasztottam őt.

Voltam szaporítónál, beszéltem olyannal is aki nem törődött az igényeimmel csak rám akarta varrni a kutyáját, de ha nem jó, akkor vannak pitbullok is ha esetleg érdekelne... Hát nem érdekelt.

Végül eljutottam egy nagyon gondos gazdihoz -ő már tenyésztő volt-, láttam a mama kutyát és papa kutyát is, kis cukorfókák voltak, teljesen normálisan viselkedtek és akkor így hoztam el ezt a kis nudlit, aki már lassan egy éves lesz és semmilyen gond nincs vele. Nem került 120ezer forintomban.

Ha megválogatjátok hogy honnan, kitől, akkor nem ér csalódás.

2012. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Na, mini csivava....Te is inkább maradtál volna csöndben....
2012. okt. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudtam hogy nincs ilyen, de múltkor kaptam egy könyvet, amiben az van írva, hogy a yorkit a tenyésztők 3 féle méretben tenyésztik. Extra mini,mini és általános. Bár lehet hogy ez csak a yorkira vonatkozik és a csivavára nem.
2013. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!