Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » örökbefogadott pitem van,...

örökbefogadott pitem van, harcoltatva volt jelenleg emberekkel nagyon tisztelet tudó de a kutyákkal abszolút nem! Valaki tud bővebben infót erről?

Figyelt kérdés
De ez nem is érdekes a lényeg az, hogy mostanában nagyon tiszteletlen! Állandóan rosszalkodik és sokat olvasok ilyesmiről, a kutya nyalogatja az arcom ha lehajolok és hanyat is vágja magát nekem elvileg ezek a tisztelet jelei! De én még is úgy érzem, hogy nem én vagyok a falka vezér! Nem akarok kutya iskolába menni mert én is képes vagyok megoldani csak nem tudom mi a módja! Halottam a földbe nyomássról erről tud valaki valamit??

2012. szept. 21. 17:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy harcos pitet nem tudsz otthon megoldani. Speciális rehab kell neki, és nem 1-2 alkalom.
2012. szept. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
34%

Azok nem rosszaságok csupán így fejezi ki, hogy szeret!


Ha elég elszánt vagy akkor megtudod iskola nélkül is oldani, csak nagyon sok odafigyelés és türelem kell hozzá + kutyák akik szintén toleránsak és jól neveltek ( szocializáltak )!

Én ajánlom, hogy fogjatok össze ismerősökkel akik szintén kutyásak menjetek ki egy parkba vagy valahová és gyakorolni a közömbösítést. Ahogy rosszul néz a kutya már le is kell reagálni és egy ki esélyt sem szabad adni, hogy megpróbáljon nekimenni a másik kutyának!

2012. szept. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem próbálkoznék egyedül, főleg nem a földre nyomásos módszerrel. Egy kutya, aki arra volt nevelve, hogy agresszív legyen, nem biztos, hogy akkor is tisztelettudó marad, ha lenyomod a földre...
2012. szept. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Halottam a földbe nyomássról erről tud valaki valamit??


Sok mindent tudnék róla mondani, de fölösleges.

Egy harcoltatott kutyánál ez nem alkalmazható módszer.

Teljesen más megközelítés kell hozzá!

Pont erre lett kitenyésztve, bármilyen versengés, vagy harci helyzet, adrenalint szabadít fel benne, minél jobban erősködsz, annál jobban.

Ezért jók a harcban, soha nem adják fel.


Pláne, ha már megtapasztalta a harcot, akkor felejtsd el, hogy majd fizikailag lebirkózva le fogod győzni...

Úgy is mondhatnám, hogy ha az ő szintjét választod, akkor legyőz a rutinjával.


Pszichésen kell megtanulni kontrollálni, sokkal inkább a türelmes megnyugtatás legyen a cél, mint a fegyelmezés.

A legtöbb izgatottságot előidéző dologtól jobb távol tartani. Ha egy másik kutyát erősen néz, vagy domináns testtartásban közeledik, a legkisebb jelre vond magadra a figyelmét!

Bármilyen eszközzel, jutalomfalat, játék, rántás a pórázon, bármi, csak olyan erős inger legyen, hogy abban a pillanatban kizökkentsd abból az állapotból.

Lehetőleg hang nélkül!

Utána pedig nyugtasd meg, és ha lecsillapodott, vidd oda a másik kutyához.

Ha útközben rosszalkodik, akkor ugyanez, elölről.

Irányítsd úgy a szitut, hogy a másik szaglászhassa meg először az ő fenekét.

És legyen rajta szájkosár!

Az azért jó, mert más kutyával összeismertetni a legjobb laza pórázzal, (feszülő pórázzal tilos odavinni ismerkedni) így a szájkosár némi biztonságot nyújt, és az emberek is magabiztosabban bánnak úgy vele, ami szintén fontos.

Jó lett volna megtalálni a teljes részt, nagyon tanulságos, de talán ez is segít egy kicsit:

http://www.youtube.com/watch?v=Q0jQ-guv0tk

2012. szept. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Uh, ez a video nagyon durva... nekem nem volt mondjuk túl szimpatikus a Cesar féle módszer, de ez... Hogy képes ennyi kutya között rendet tartani? És miért borult ki a pit, amint megérkeztek a gazdái?

Tegyük hozzá az sem volt túl szimpi, hogy cserébe ad egy másik kutyát Trinity-ért, de ha ő tényleg kontroll alatt tudja tartani...

2012. szept. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Előző!


A kutya egyrészt azért borult ki, mert erre volt kondicionálva az agya, (ezt szokta meg) a gazdái közelében így viselkedett, és visszatértek az emlékek.

Másrészt védte a nőt! És arról a nő jelenléte nélkül nem tudta leszoktatni, hogy védje őt.


Egyébként tényleg nagyon sajnálom, hogy nincs meg a teljes rés, mert hasznos lenne.

Nem szokott ilyen csinálni, hogy másik kutyát ajánl fel.

Azért tette, mert felismerte, hogy egy kifejezetten labilis idegzetű agresszív kutya, aki bármelyik pillanatban robbanhat, a gazdáit pedig nem olyannak ismerte meg, hogy ezzel a helyzettel meg tudnának birkózni. És kb az egyetlen hely, ahol nem altatták volna el idővel, az a saját otthona lett volna, ezért ajánlotta fel.


A történet vége az lett, hogy a gazdái nem mentek bele a cserébe. Utána Cesar velük kezdett el foglalkozni.

Jógázni kezdtek, meditációs gyakorlatokat folytattak, megmutatta nekik, mi az a maximum izgatottság, ami az élete során érheti a kutyát.

Mik azok a játékok, amiket játszhatnak, és ha játék közben túlpörög, hogyan nyugtassák le.

Úgy emlékszem, a további pár hónapos rehabilitációra kaptak tőle egy cserekutyát is ideiglenesen, hogy gyakorolhassanak, és fejlődhessenek ilyen téren.

Végül visszakerültek a kutyák az eredeti gazdájukhoz.


Amúgy az egyik legdurvább eset volt, egész epizódot szántak erre a pitre.

2012. szept. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor az, hogy rosszalkodik nem a tiszteletlenség jele? Van olyan módszer amivel ki tudom deríteni, hogy én vagyok az alfa hím?
2012. szept. 22. 10:14
 8/10 anonim ***** válasza:
keress fel valakit aki ért a kutyákhoz! ez egyedül nem fog menni, lehet csak rontassz a helyzeten!
2012. szept. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Módszert nem nagyon tudok, hát lehet azt látni, szemtelen, vagy feszegeti a határokat, vagy belekényszerít valami viselkedésbe, vagy csak kicsit hiperaktív, agresszív robbanékony.

Egy labilisabb idegzetű harcoltatott kutya egyáltalán nem biztos, hogy dominanciából adódóan kötekedik, és támad.

Lehet az tiszta agresszió is, ami abból alakult, ki, hogy soha nem tanították meg viselkedni, ezt az egy módját ismeri, ahogy más kutyákkal bánni kell. A harcot.


Ez a földrefektetős dolog inkább az emberekkel szemben mutatott dominancia ellen jó, kutyákkal szembeni agresszióra nem valami hatásos.

Ott inkább a figyelem elterelés, lenyugtatás lenne célravezető, aztán pedig megtanítani nyugodt, szinte meditatív állapotban ismerkedni, hogy azt szokja meg, az rögzüljön benne.

Ezt az állapotot kéne elérni.


Azt is lehet csinálni, hogy idegen kutyák előtt fekteted az oldalára.

De ne az legyen a cél, hogy te, vagy a másik kutya dominanciát mutasson felé, ne a fegyelmezésnek fogd fel, hanem segítségnek, hogy továbbléphessen az agya.

Hanem az, hogy kizökkentsd a támadó üzemmódból, és az oldalára fektesd a másik kutya (kutyák ) jelenlétében.

Teljesen le kell nyugtatni az agyát.

Hangokat ne nagyon használj, viszont ha feszült, használhatsz nyújtó gyakorlatokat, egy kis masszázst, végig a gerince 2 oldalán.

Hogy átérezd a gyakorlat lényegét, ez akkor jó, ha pl ilyen kiszolgáltatott helyzetben képes elaludni idegen kutyák társaságában.

2012. szept. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
2012. szept. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!