Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fektetésből oldalra fektetés....

Fektetésből oldalra fektetés. Hogy néz ki a dolog?

Figyelt kérdés
Valaki le tudná nekem írni? Próbálkozunk már egy ideje, de nem megy... lehet hogy vmit rosszul csinálok?
2012. szept. 22. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Az egyik kutyám épp a napokban tanulta meg, úgyhogy aktuális:) Én klikkerrel tanítottam meg neki, mégpedig úgynevezett elkapásos módszerre. Mikor oldalra feküdt, klikkeltem, kapta a kaját. Játék közben gyakran fekszik így, úgyhogy viszonylag könnyű dolgom volt. Egy idő után már az 'oldal' vezényszót is mindig mondtam klikkeléskor, majd az utolsó fázisban már csak mondom a vezényszót, és úgy fekszik.

De csinálhatod pl. megvezetéssel is. Fekszik, és oldalra húzod a jutifalit, majd mikor úgy fekszik, megdícséred, és odaadod neki a falatot. Szerintem klikkerrel sokkal könnyebb.

2012. szept. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Hovarju ***** válasza:

én jutalom falattal tanítottam.

Mivel feküdni már tudott és hemperegni is, viszonylag egyszerű volt.

Fekvésből óvatosan eldöntöttem, és ha úgy maradt megdicsértem. Mikor már viszonylag stabilan tudta, akkor bevezettem hozzá a "dől" parancsot és a kézjelet.

Most épp azt tanuljuk, hogy 30 méterről is oldalra feküdjön kézjelre.

2012. szept. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is klikkerrel tanítottam, muszáj volt, mert fülproblémái miatt gyakran járunk orvoshoz és otthon is kezelnem kell. Ő ugyan a hempi veszényszót nem, de a feksziket ismeri. Lefektettem és óvatosan az oldalára döntöttem, kézjellel - dőlj el veszényszóra azonnal csinálja. :) Hamar megtanulta (egy két nap alatt), meg is lepődtem.
2012. szept. 22. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na ez egy olyan gyakorlat, ami bizalom és tisztelet nélkül nem megy :) Ha nagyon ellenáll a kutya, akkor én elsősorban itt keresném a megoldást, mert amúgy marha egyszerű, kicsit megborítod a kutyát, és már el is dőlt, simogatod egy sort, örültök egymásnak, ehhez kapcsolsz egy vezényszót, és kész.
2012. szept. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A tisztelet megvan, tuti.Amikor leteszem a kajástáljál, akkor matatok benne egy sor, közben csamcsogok, kutyus meg sóvárgó szemekkel végignézi.


Csak az a "baj", hogy még kölyök a kutya, és az első kutyám.

Szépen ül, fekszik, jön mellettem pórázon. Rávezetéses módszert alkalmazunk (azt hiszem így hívják), vagyis klikk, utána juti.


Nem tudom, hogy amikor fekszik, akkor hogyan és merre húzzam a jutifalatot, hogy oldalra billenjen.

2012. szept. 23. 09:09
 6/7 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=CQjDR0-pc3w

Így csináld, csak ne pörgesd tovább :)

2012. szept. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Akumi! Nagy vagy!! :D Köszönöm szépen! :D
2012. szept. 24. 10:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!