Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon csalódtam a kutyámban!...

Nagyon csalódtam a kutyámban! Vajon miért csinálta?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves nagyon jól szocializált Német dog-om (kan)

Van még egy szuka Dogom is aki 4 éves.remekül kijönnek,szeretik egymást.

A családban még van 2 csivava is,és őket sem bántja,egyedül lehet őket hagyni.

11.-es vagyok,és van egy új osztálytársam,aki szintén kutyázik!Husky-ja(Kan) van, és megbeszéltük,hogy összefutunk a 2 kutyával egy közös sétáltatásra.Össze is jött a dolog,de a kutyám ahogy meglátta,egyből a barátom kutyájára támadt. Rettentően szégyeltem magam,szerencsére nem okozott neki komoly sérüléseket ,mert hamar közbe léptem!

Mi válthatta ki a támadást ?


2012. szept. 24. 20:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Két kan kutya között? A dominancia, nem nehéz rájönni:)

Utána hogy viselkedtek egymással?

2012. szept. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Mennyire van szocializálva a kutyád idegen kutyákra, főleg ivaros kanokra?

Amúgy bármi kiválthatta, és nem is biztos, hogy a tiéd volt a hibás. Lehet, hogy a husky nézett rondán, vagy valamelyikőtök ideges volt, és ez átragadt a kutyákra, esetleg feszes pórázon szemtől-szemben akartátok őket megismerkedtetni, ami dominánsabb kutyáknál instant verekedést eredményez.

2012. szept. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Utána egyből hazavittem a kutyát.
2012. szept. 24. 20:15
 4/16 anonim ***** válasza:
Dominancia jele. Komolyan egymásnak ugrottak, vagy esetleg csak játszottak? Nem mindegy. Vinni kell a kutyát sokszor kutyák közé, nevelgetni, nem engedni neki a dominálást. Nem lesz ott gond, ha kezedbe veszed a dolgot mihamar.
2012. szept. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

komolyból nekiugrott sajnos..

15 hónapos koráig rendszeresen vittem kutyák közé

2012. szept. 24. 20:24
 6/16 anonim ***** válasza:
39%
Miért is csalódtál a kutyádban????? Egy teljesen idegen kanhoz engedted oda, megjegyzem igen ostoba módon. SOHA nem csinálunk ilyet! SOHA! Idegen azonos nemű kutyákat nem engedünk össze, mert erre, ami történt igen jó esély van. Miért voltál biztos abban, hogy nem lesz balhé? Hány vadidegen kannal engedted eddig össze, hogy ezt meg merted tenni??
2012. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
90%
Akkor még kölyök volt. Most felnőtt, domináns kan. Ennyi.
2012. szept. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Össze engedtem már VADIDEGEN Westie liskutyával is, Labradorral is ezek Kanok voltak. semmi nem történt,csaka kutyám"erősen"megszagolta őket.
2012. szept. 24. 20:28
 9/16 anonim ***** válasza:
60%
Azokban a kutyákban nem látott kihívást, a huskyban igen. Ivaros kanokkal ez előfordul, ha nincs megfelelő tekintélyed a szemében, és/vagy nem magyaráztad el neki világosan, hogyan kellene viselkednie.
2012. szept. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

itt csak az a gond hogy se a westie se a labrador nem egy kimondottan domináns fajta :) főleg a labradorok nem azok.


szerintem valamit rosszul csinálhattatok, ha egyikőtök akárcsak egy picit is ideges volt az már okozhatta ezt.

én komondorom mondjuk természeténél fogva nem szeret más kutyákat kivéve a mudim, pedig nem domináns típus, ellenkezőleg...megadó típusba tartozik...pedig jól szocializáltam a kutyát, jól nevelem de anno kiskorában megtámadta egy !szocializálatlan tacskó! akit csak kiengednek futkosni este az utcára...azóta széttépné a többi kutyát legyen az kan vagy szuka, kivéve azokat a kutyusokat akiket az eset előtt megismert, ez jelent kb 10 kutyát...a velük való kapcsolatán, viselkedésén látom, hogy egyáltalán nem domináns jellem, szerintem csak önvédelmi reakció a dolog. megpróbáltam mindent, de ez annyira rögzült benne, hogy még a dog whispererben látott módszerek se hatottak...


szóval ezt csak azért osztottam meg, mert lehet vele is történt valami amíg kicsi volt, aminek te nem tulajdonítottál nagy jelentőséget vagy akár még az előtt érte valami stressz, hogy hozzád került volna.


persze az sem kizárt, hogy a másik kutya volt a tettes és a tied csak önvédelemből reaáltg úgy, ahogy vagy pl téged érzett veszélyben...stbstb

egy mondat, mint száz...sok oka lehet a dolognak és neten keresztül nem fogunk tudni segíteni sajnos :(

2012. szept. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!