Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A beagle kutyámban 1 honapja...

A beagle kutyámban 1 honapja 2 kullancsot találtam és mostanra már eltünt, hova tüntek? Lehet baja?

Figyelt kérdés

2012. aug. 4. 18:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
89%
1 hónapja benne voltak a kullancsok a kutyádban és te csak nézegetted őket és hagyod, hogy fertőzést okozzanak neki? Mert ha idejében elcsíped őket és kiszeded mielőtt a nyálukkal beleöklendezik a vírusokat akkor akár meg is mentheted a kutyádat. Tudod létezik csipesz is.... Az "eltűnés" azért van mert tele szívták magukat vérrel (és bele öklendezték a vírusokat, hogy ha fertőzőek voltak) és leestek a földre.Majd ha újra éhesek lesznek akkor esetleg még beléd is mászhatnak ezért kell őket elégetni miután KISZEDTED a kutyádból.
2012. aug. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
olyanok voltak mint a szemölcsök több embernek is mutattam és senki nem mondta volna hogy kullancs lett volna most láttam képet a kullancsrol egy kutyában és felismertem a képröl hogy a kutyámnak is ilyen volt !
2012. aug. 4. 18:15
 3/21 anonim ***** válasza:

A kullancsok több halálos kimenetelű betegséget is terjesztenek, ezért szokás megelőzésképpen jó minőségű kullancs elleni szert (cseppet, nyakörvet) rakni a kutyára. Ezek ellenére is lehet kullancs a kutyában (bár jóval kisebb eséllyel, mint védekezés nélkül), ilyenkor a kullancsot minél előbb el kell távolítani; vannak erre a célra kifejlesztett kullancscsipeszek (pár száz Ft-ért megkapod kisállatkereskedésben), de egy mezei szemöldökcsipesz is megteszi, ha nincs más. Nem szabad a kullancsot semmiféle szerrel kezelni, hogy kijöjjön, mert olyankor "szenvedés" közben teleöklendezi a nyálával a kutyát, tehát sokkal nagyobb eséllyel fertőz. Egy gyors és határozott mozdulattal ki kell rántani a kutyából, nem a potrohát megfogva (mert akkor szintén öklendezni kezd), hanem a fejnél, minél közelebb a bőrhöz.

Ha tudod, hogy kullancs volt a kutyában, akkor figyelni kell, és az első gyanús jelre (az indokolatlan levertség, kedvetlenség is annak számít) rohanni kell állatorvoshoz, mert minél korábban észreveszik a betegséget, annál valószínűbb, hogy életben marad a kutya.


Ezek olyan dolgok, amiket magadtól is tudnod kellett volna, mivel kutyát tartasz. Azt javaslom, járj utána kicsit annak, hogy mire kell még odafigyelni a kutyatartás során, hogy biztosan ne essen baja.

2012. aug. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
mostmár hiába irod le hogy kell kiszedni a kullancsot a kutyábol ha már nincs benne. most láttam elöször kullancsot kutyában (én azt hittem hogy szemölcs) legközelebb ha olyat látok állatorvoshoz viszem és majd ö kiszedi.
2012. aug. 4. 18:26
 5/21 anonim ***** válasza:
A szemölcsnek nincsenek lábai.Hogy ha jól megfigyeled (és a beagle rövid szőre miatt ez nem nehéz) akkor megláttad volna. Elég undorítóak. Szerintem nem ártana már holnap elvinni és megvizsgálhatná az orvos.Egy vérvétel is lehetne és akkor kiderülne, hogy van benne vírus vagy nincs.De lehet, hogy csak egy injekciót ad neki.igaz ezt akkor szokták adni mikor elő jönnek a tünetek, de nem árt szerintem ha most megkapja.
2012. aug. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nemhogy inkább megköszönnéd neki, hogy ennyit írt neked.Mert egy kutyában nem csak egyszer fordul elő, hogy kullancsos lesz.....
2012. aug. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Igen, lehet baja. A kullancs a babéziát és a Lyme kórt terjeszti. A babézia 1 hónap után már jelentkezett volna, a Lyme akár évekkel később is kijöhet.

Egyébként a kullancs kb. 2 napot tölt az állatban, az első nap szívja a vérét, utána elkezdi visszafecskendezni a kutya testébe.

2012. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Azért írtam le elejétől a végéig, mert szemmel láthatóan lövésed sem volt a témáról, és mivel a kutyád még él (bár nem rajtad múlt), szüksége van rá, hogy védekezzetek a kullancsok ellen, és hogy legközelebb jól tudd kezelni a helyzetet. Ne haragudj, hogy nem egyszerűen leidiótáztalak; az is megfordult a fejemben, de gondoltam, most inkább előveszem a rendes oldalamat. De úgy látom, nem érdemes... :)
2012. aug. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
[link] ennek te látsz lábat ?
2012. aug. 4. 19:23
 10/21 A kérdező kommentje:
köszi hogy leirtad de legközelebb állatorvoshoz fogok fordulni ugy biztonságosabb nemsokára pedig elviszem az állatorvoshoz és nem kell le idiotázni semmi szükség nincs rá ;)
2012. aug. 4. 19:27
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!