Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pulikutya kint-bent?

Pulikutya kint-bent?

Figyelt kérdés

Sajnos nyáron elhunyt a nagypapám és senki nem tudta gondozni 3 éves puliját így a párommal elhoztuk. Van 14 hónapos kislányunk, nagyon imádják egymást és eddig egyikünknek sem volt kutyusa és bár próbáltunk utána olvasni és kérdezni elég sokat bénázunk. A kutyus nagyon szomorú volt, hiányzott neki a papám, el sem akart jönni a házból velünk, így az első hetet bent töltötte velünk a házban, aztán fokozatosan jobb kedvre derült, megnyugodott és birtokba vette az udvart. Párom készített neki egy téliesíthető kutyaházat, de egy kutyus-ajtót is, így most ki be járkál. Az előszobában és a nappaliban alszik. De olyan is van, hogy kint tölti az éjszakát, a kedvétől függ. Az állatorvos azt mondta, hogy nem tesz jót ez neki és hogy télen kint kéne tartani, mert igy könnyen megfázhat ha a benti 20 fokról kimegy a mínuszokba. Ti mit tanácsolnátok?

A másik kérdésem még az lenne, hogy Pest külvárosában lakunk és az állatorvos azt is mondta, hogy itt sokkal nagyobb a szmog, főként lent, mint amihez Bátor szokva volt és hogy nem ideális neki ez a hely egy falusi, szinte tanyajellegű élet után. Nem szeretnénk elajándékozni őt, ismer minket, kicsit meg is szokott, de azt sem akarjuk, hogy szenvedjen egy kis telken. Naponta kétszer elég nagy sétákra hordjuk, ha időnk engedi háromszor is, hétvégén autóval kivisszük normafára. De tény, hogy pici a kert, ti mit gondoltok? El lesz nálunk?



2012. szept. 26. 14:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Jaj!Ti nagyon szuper gazdik lesztek!de hogy lassan 2013-at írunk és még vannak olyanok akik olyan sztereotípiákban hisznek hogy a pulinak jobb tanyán,meg nem való lakásba.....stb. Ezek akkora hülyeségek! Miért talán a puli nem ugyan olyan kutya mint a yorki és társai?ő is szeret,ragaszkodik és vágyik az emberi közelségre mint minden más kutya.ezt azért tudhatná az állatorvosotok.nyugodtan tartsátok meg őt!már most is nagyon szuperek vagytok,szerintem semmi gond nem lesz.
2012. szept. 27. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Csatlakozok az előttem lévőkhöz.

Kezdve azzal, hogy a kutya most vesztette el a gazdáját, valamint ti egy rokont, mindkettőtöknek nagy lelki trauma. Mint írtátok, a kutyus már kezdi megszokni nálatok, oldódik, és bár mindig is emlékezni fog a papádra, ez biztos, jobb lenne, ha nálatok maradna. Most megszokott titeket, szeret ott lenni, ha megint elszakítanátok, újabb gondjai lehetnek. Ha az anyagiak megengedik, maradjon.

A kinti-benti tartás szerintem nagyon jó, főleg akkor, ha kedvére mászkálhat, de az sem gond, ha akkor megy ki, amikor a dolgát végzi vagy ti külditek, amúgy bent van. Ősszel-tavasszal esőben mégis csak van menedéke - még akkor is, ha háza van kint, ami tényleg szuper dolog, hiszen az azért minden kutyusnak jól jön, ha például egy éjszakát nem vagytok otthon - nyáron meghúzódhat a lakás hűvösebb részén, télen pedig melegben van. Mondjuk, ajánlani tudná, hogy télen, amikor már este kinn hűl a levegő, akkor vigyétek be, és reggel, amikor már nincs az éjszakai fagy, akkor engedjétek ki. A pulinak amúgy is akkora szőre van, hogy meg se kottyan neki ennyi.

A szmogra pedig én is azt tudom mondani, mint a többiek. Ti is ezt szívjátok, a kislányotok is, a többi ember, a többi kutya. Ha egy falusi ember oda költözik, ő is hozzá fog szokni. Akkor a kutyus is.

Utoljára még azt tudom mondani, hogy bár minden kutyának ennyire szuper gazdija lenne. Kicsi az udvar? Akkor sétáltatjuk a kutyát, pont úgy, ahogy azt leírtad. Tanitgatni meg sosem késő, a puli meg nagyon fogékony, csak meg kell találni a módját. Nagyon boldog kutyás-családos éveket. :)

2012. okt. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!