Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám kegyetlenül zabál,...

A kutyám kegyetlenül zabál, és ez nem jó az emésztőrendszerének. Érdemes venni falásgátló etetőtálat? Van, akinek már bevált?

Figyelt kérdés
2012. szept. 27. 14:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy nem jó az emésztőrendszerének? Az én három és fél hónapos kutyám a 200 gramm száraz tápot nagyjából 30-40 másodperc alatt tünteti el, de nincs semmi baj az emésztésével.
2012. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert utána szinte mindent kihány, a táp pedig egyben jön ki belőle. Az orvos azt mondta, hogy most ne adjak neki száraz tápot, hanem nedveset (rízs, szaft,....).
2012. szept. 27. 14:36
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja, értem. Miután kihányta, megeszi ismét? Ez ugyanis ösztönös dolog. Lehet, hogy nála erősebben jelen van, mint egy átlagos kutyánál. Gyorsan bezabálnak amíg van mit enni, majd egy nyugodt helyre félrevonulva kihányják és másodjára már szépen nyugodtan megrágva újból elfogyasztják.
2012. szept. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Menhelyről kihozott kutya, az orvos szerint ez mérhetetlen, rágás nélküli zabálás majd elmúlik, de hát addig is meg kellene valahogy oldani, és hallottam erről a tálról. Ezért gondoltam megkérdezem itt.
2012. szept. 27. 14:44
 5/11 anonim ***** válasza:
Akkor az is lehet az ok, hogy a menhelyen az volt az övé, amit minél gyorsabban meg tudott enni. A tállal sajnos nincs tapasztalatom, hátha más már próbálta és válaszol!
2012. szept. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, talán valaki használta már.
2012. szept. 27. 14:59
 7/11 Hovarju ***** válasza:

A falás gátló tállal még én sem próbálkoztam.

De, szerintem kipróbálhatnád azt:


Tegyél valami levet a száraz kajára (pl.húsleves), amitől nem tudja úgy behabzsolni.

Nem kell túl sok, csak annyi, hogy elfedje az ételt, és ne várd meg amig teljesen felázik a táp. Rárakod a levet és k.1 perc múlva odaadod a kutyának.

2012. szept. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Hovarju ***** válasza:
k.= kb.
2012. szept. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen, ez jó ötletnek tűnik!!
2012. szept. 27. 17:19
 10/11 anonim ***** válasza:
Éhezett is a kutya, vagy jó a kondija? Mert ha nem evett egy ideig, akkor sok kicsi adaggal kell vissza szoktatni, és előbb dobozos táp, csak aztán száraz, ha már bírja. De mindenképp áztatva etesd, amíg jobban nem lesz.
2012. szept. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!