Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiff gyerekbarát? (LENT)!

JonJon kérdése:

Bullmasztiff gyerekbarát? (LENT)!

Figyelt kérdés
Szeretnék egy nagytesű kutyát, viszont van egy két éves lányom. Milyen fajta kutyát vegyek? Szeretném ha házőrző is lenne, okos, hűséges és persze imádja a gyerekeket. Én a Bullmasztiffra gondoltam, az tűnik ideálisnak. Vagy van más olyan kutya ami megfelel az instrukcióknak? Kertesházba, de szerintem többet lenne bent mint kint. Válaszotokat előre is köszi :)

2012. szept. 28. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Bullmasztifot egyetlen egy dolog miatt nem ajánlom. Mivel szeretnéd ha bent lenne a lakásba noss ahoz nagyon nyálas Persze ha nem zavar akkor nem gon. A többi dolog amit írtál nagyban nevelés függő. :/ Amerikai bulldog hasonlóan néz ki. Ugyanúgy munka kutya. és legalább olyan konok :) Persze egyed függő. Viszont nem olyan nyálas.
2012. szept. 28. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Van itt egy bullmacis gazdi aki lakásban tartja az övét.:) És remekül megvan a kutya ha jól tudom :D

Szerintem remek választás persze megfelelő nevelés mellett.:)

2012. szept. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyon gondolkodtam bullmacin, szintén gyerek mellé. Elmentem egy tenyésztőhöz, megnéztem, szépek voltak, okosak,szelidek,minden klappolt. Mégis, mikor arra gondoltam,hogy a gyerekek a tálja mellett játszanak vagy megpróbálják sétálni vinni pár év múlva..hát, inkább mást választottam. Persze, ez teljesen szubijektiv döntés volt,nem kell hogy befolyásoljon Téged, nem is éltem együtt bullmasztiffal.
2012. szept. 28. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Itt vagyok :)

Én vagyok a panelos bullmacis gazdi.

Imádná, ha bent lehetne veletek, iszonyatosan ragaszkodik a családjához :)

Nyálasnak nyálas, de nem bent a lakásban, leginkább kint, ha melegebb van és sétálunk ugyebár.. Nyálasban csak addig nyáladzik, amíg előtte eszik az ember, ilyenkor megindul a nyálelválasztása neki is :) De ezt ki lehet küszöbölni.


Gyerek mellé is ideális, tényleg nagyon szeretik őket (nálunk is szempont volt, mivel pár év múlva mi is tervezünk babát), az én kutyusom egyenesen rajong a gyerekekért :)

Persze még egy jó darabig csak felügyelet mellett engedném őket össze a helyetekben, ha felnő a kutyus, de ennek egyetlen egy oka van, hogy akaratlanul is fel tudja dönteni, ha úgy fordul éppen :)

Szóval hajrá, nem lesz gond, a lényeg, hogy jó helyről vegyétek :)

2012. szept. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Kinti-benti gyerekbarát kutyának a leonbergi is megfelel, ráadásul nem nyáladzik. Mondjuk megvenni és tartani drága...
2012. szept. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Yukióóóó ***** válasza:
mondanám , hogy MOSZKVAI ŐRKUTYA vagy BERNI PÁSZTOR sztem mindkettő legalább olyan jó ház őrző mint ahogyan a gyerekeket szeretik !!
2012. szept. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
boxer is jó lenne, berni pásztor is :) hirtelen csak ezek jutottak eszembe
2012. szept. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat,most el kell gondolkodjak :)

Kettő közül vacilálok, a Bullmasztiff és a Leonbergi között. Napi kétszer háromszor minimum sétáltatnánk. És persze csak kölyökként vennénk. Honnan érdemes venni, keneles tenyésztőktől vagy magán háztarstásból? Mert látrtam pl:bullmasztiffot az expresszen és szinte az összes 40-50ezer ft és meglepődtem hogy ilyen olcsó. Gondolom tenyésztőnél kétszer háromsszor ennyi :D

2012. szept. 29. 19:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Tenyésztőtől vegyetek kutyust! Nagyon fontosak az egészségügyi szűrések, amiket csak a tenyésztők csináltatnak meg. Fontos, hogy diszpláziára szűrtek legyenek a szülők!

Ha kérdésed van a bullmacikról vagy bullmaci kennelekről, írj privit nyugodtan :)

2012. szept. 30. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp tenyésztőtől! Leonberginek HD, ED és LPN1 szűrések mindenképp legyenek meg! És nem árt, ha jó idegrendszerűek a szülők, főleg, hogy gyerek mellé lesz. Az ára 180e-től indul... Ha jelentősen olcsóbb, akkor már gyanús.
2012. szept. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!