Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bullmasztiffosok! Nektek...

Bullmasztiffosok! Nektek milyen tapasztalatotok van a bullmasztiffal?

Figyelt kérdés

most van két kutyánk, egy 8 éves kan, és egy 10 éves szuka. lassan eljön az idő, hogy itt hagynak minket....:(( rágondolni is szörnyű...

én nemsokára elhagyom a családi fészket, de amíg a két drágám él, addig biztosan nem. utána viszont egy kis idő elteltével igen. de anya most terhes, és van egy 6 éves öcsém is. anya párja csak 1-2 hetente jön haza, mert németországban dolgozik. így amikor elkoltozok anya magára lesz utalva két gyerekkel, kutya nélkül. anya azt mondta, hogy egy bullmasztiff szukat szeretne majd, amit nagyon jó ötletnek tartok, mert

1. a kutya puszta jelenlététől egy embernek sem jutna eszébe, hogy betörjön hozzánk, kiraboljanak stb.

2. olyan mint egy kedves óriás. sok helyen utána olvastam, és azt írják, hogy rendkívül családcentrikus, türelmes a gyerekekkel, és anyának nem kell félnie, hogy ha kettesben hagyja a kutyaval a gyerekeket, akkor valami baj történik.

persze ez még nevelés kérdése is, amivel teljesen tisztában vagyok/vagyunk.

az sem mindegy milyen energiájú /vermersekletu/temperamentumu kolykot választunk.

így amikor majd a tenyesztonel leszünk, a legnyugodtabb természetű szukat hozzuk el, és kifaggatom majd a tenyesztot a kiskutyaval kapcsolatban.

amíg nevelni kell a kutyát, addig biztos nem koltozok még el, nem mindegy milyen kutyara bízom rá anyát és a két gyereket, attól függetlenül, hogy anya is nagyon ért a kutyákhoz.

szóval csak azt szeretném kérdezni, hogy nektek milyen tapasztalataitok vannak a bullmasztifokkal??:)



2012. aug. 10. 10:01
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én bullmacim 1 éves múlt és csak jókat tudok mondani róla, nincs olyan nap, hogy ne nevettetne meg, tényleg imád a családja közelében lenni, szereti a gyerekeket is (él-hal értük), tehát igaz, amit leírtak :)

Egy nyugodt szukával jól járnátok :) Nekem egy izgága kanom van :)

De azért egyet ne felejtsetek el, felügyelet nélkül soha ne hagyjatok együtt kutyát kisgyerekkel!

2012. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!