Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hívogatják idegen...

Miért hívogatják idegen emberek magukhoz a kiskutyám, ha sétálunk?

Figyelt kérdés

A legtöbb ember elkezdi hívogatni (póráz nélkül vagyok vele). (3 hónapos kiskutyus.)

Olyan is volt, hogy anyuka kérdezte, hogy harap-e. Mondom, igen,mert még kölyök és nem tudja nagyon kontrollálni, mekkora lesz a harapás. Erre lerakta a kutyám elé a kisgyerekét, hogy játsszon vele. Ha meg megharapja, akkor elaltatják a kutyám.

Miért nem egyértelmű, hogy még kiskutya, most nevelem?


2009. aug. 3. 14:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
57%

(póráz nélkül vagyok vele) ilyet ne csinálj.


a szájkosárat is feltalálták. szóval igen a kutyádnak annyi. ez a te felelősséged. rugjál bele a gyerekbe, hogy hagyja békén a kutyád.

2009. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
19%

Mert tetszik nekik...és megakarják simogatni. :) Én is szoktam kutyákat szeretgetni...simogatni.....szerintem ebben nincs semmi rossz.


Egyébként ha tudod, hogy a kutyád harap, miért nem pórázon viszed? Ez a te felelősséged, és nem azoké az embereké, akik megakarnak simogatni egy póráz nélkül bóklászó aranyosnak tűnő kutyust. Álltalában minden kutyát pórázon visznek, pláne egy kis kiszámíthatatlan, harapós kutyust.

2009. aug. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Szocializációs szakaszban vagyunk, ha olvastad (3 hónapos).

Pórázzal ha sétáltatom szerinted visszajön valaha ha egyszer elengedem szaladgálni? Szabad, füves téren el lehet engedni. Hogy ismerkedne pórázon a többi kutyával?


Szájkosár? 3hónaposra vegyek? Később meg mindig újat, ahogy nő? Ha felnőtt, veszek neki egyet.

Gyerekbe ha belerúgok, beperelnek (vagy ott megvernek).

2009. aug. 3. 15:00
 4/20 A kérdező kommentje:

2., utcán pórázon van!


Kiskutya, még harapdál játékból, ezért nem teszem pórázra! Nem egyszerűbb megkérdezni, hogy meg lehet- e simogatni?

Aki megkérdi, annak megengedem.

Aki hívogatja magához messziről, attól vagyok kész.

2009. aug. 3. 15:02
 5/20 anonim ***** válasza:
33%
Ha el van engedve a kutyád, akkor igenis a te felelősséged, ha valaki meg akarja simogatni és odakap. Egyébként a kölyökkutyádat meg is taníthatnád, hogy ne harapdáljon.
2009. aug. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem harapós. Viszont ahogy szoktak vele játszani (akik odahívják magukhoz): lökdösik, cukkolják...akkor a kölyökkutya persze, hogy harap játékból. Értitek?:)
2009. aug. 3. 15:05
 7/20 anonim ***** válasza:
41%
Akor is felelősség,ha játékból teszi,mert ezt 1 kisgyerek nemtudja,aztán jöhet a tetanusz,te meg fizethetsz.Tanítsd a kertben azt a kutyát,ha meg nincs kerted akkor a lakásban,különben is 1 kicsi kölyök a gazdájával legyen
2009. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
59%
akkor*
2009. aug. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

lakásban csak én vagyok, itt jól nevelt és én nem hergelem. Aki odahívja magához, az hergeli is.


Sok fórumon olvastam és könyvekben is, hogy kiskutyát ahol tudjuk, engedjük el. Ezért nincs rajta póráz. (amelyik kutyán pórázt látok parkban,arról az jut eszembe, hogy tuti elszökne póráz nélkül-->az én kutyám nem ilyen, de ha valaki kedvesen hívja, ahhoz odamegy). Ilyen nehéz rákérdezni, hogy harap-e a kutyám?

2009. aug. 3. 15:21
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Én értem! Szerintem csináld azt, hogy amikor látod, hogy valaki felveszi a szemkontaktust a kutyáddal (és ebből következik, hogy oda akarja magához hívni), kicsit szaporázd meg a lépteid más irányba és a kutyus követni fog téged, mert nem akar elveszteni szemelől.

Hát a harapdálás meg... akinek már volt dolga kiskutyával tudja, hogy nem agresszivitásból harap, hanem játékból, és gondolom aki neki áll idegen kutyákat simogatni, csak találkozott már más kutyával is. Aki meg nem, hát igen tanítani kell, de ez nem megy egyik napról a másikra, szóval ha valaki hajol le simogatni szólj rögtön előre, hogy még hapadálós. Egyébként meg tapasztalat, hogy a kicsik nem is akarják simogatni a kutyát, csak az anyukájuk mondja, hogy nézd milyen aranyos kiskutya, simogasd meg, és persze hogy megijed a gyerek ha nyalogatja, vagy megrágcsálja az ujjait. Ki fogja nőni, de hát kicsi még...

Egy öt hónapos (ugyanilyen helyzetben lévő) kutyus gazdája

2009. aug. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!