Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám képes lenne megharapni?

A kutyám képes lenne megharapni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyámat meg ő is engem és NAGYON jó kapcsolatban vagyunk egymással, DE mikor elakarom venni tőle a csontot,akkor elkezd rám morogni.Szerintetek képes lenne megharapni???nem olyan kicsi a kutyám ezért aggódok csak....

2012. szept. 29. 18:52
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Kutyasuli. Ott sok mindenre megtanítanak, hogy hogyan vívj ki tiszteletet a kutyád szemében. Rám még az első időkben morgott egyszer a kutyám, kipróbálta, meddig mehet el, megfogtam a grabancánál, olyan 5 métert repült. Nem tette zsebre, amit utána kapott (nem verés, hanem szidás). Azóta még csak véletlen sem próbált semmit bevédeni tőlem. Ezért is javaslom a kutyasulit, mert ott ilyen dolgokra is megtanítanak.
2012. szept. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=xjpP5EZC7HI


Honnan tudod, hogy a száraztápot nem félti? El tudod tőle venni evés közben?

2012. szept. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
kutyasuliba nem akarom vinni mert én akarok neki megtanitani mindent...és egyebkent a száraz kaját sosem félti tőlem ...nyugodtan odamegyek hozzá ésha elhúzom onnan akkorse szokott morogni...még a másikk kankutyára sem
2012. szept. 29. 20:53
 14/27 anonim ***** válasza:
Kispali, nem a kutya hibája, hogy rád morgott, hanem a Tiéd. Ezért kár volt 5 métert repíteni, normális módszerekkel is lehet kutyát nevelni. És még szidni sem kell hozzá.
2012. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
A kutyasuliban is te tanítod meg neki, az oktató általában hozzá sem szól a kutyádhoz, csak megtanítja a gazdiknak (nem a kutyáknak!), hogy hogy kell viselkedni a kutyával, ilyen esetekben mit kell tenni stb.
2012. szept. 29. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Ha tudnál valamit a kutyák természetéről, nem írnál marhaságot. Van egy viszonylag domináns kan kutyám (akkor még ivaros), akit első kutyaként magamhoz vettem. Pár hét után bepróbálkozott, hogy vajon megteheti-e, mivel még nem voltak az erőviszonyok letisztázva. Én megtettem, a kutyám köszöni, jól van, nem lett maradandó sérülése sem testileg, sem lelkileg, ellenben van egy bármikor behívható kutyám, aki sosem agresszív senkivel, bárhova magammal vihetem, kutyákkal való balhéról is azonnal leállítható, macskáról lehívható. Emellett a kutya bízik bennem, tisztel engem. Nyilván ilyen egy lelkileg összetört kutya.
2012. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Na akkor próbáljuk most ezt a problémát megoldani:)

Ha nála van ez a rágóizé, amit annyira félt, akkor csináld azt, hogy szólsz neki, és ha rád néz, akkor mutass neki valami olyan dolgot, ami felkelti a figyelmét. Akkor vedd el tőle a rágcsát, és add oda ezt a másik dolgot. Ez lehet egy másik rágcsa is, a lényeg, hogy hagyja ott az előzőt.

2012. szept. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

Egy szóval nem mondtam, hogy a kutyád lelkileg megtört, de senki nem szereti, ha megröptetik (vagy nem tudom mit csináltál vele)

Nem hiszem, hogy azért lett szófogadó, mert befenyítetted, hanem azért, mert nevelted.

Az én kutyám (most figyelj, yorkshire terrier:D ) K99-es vizsgarendszerben kiváló eredménnyel vizsgázott, és soha nem fenyítettem, pedig ritka makacs jószág. Elég csettinteni az ujjammal, és máris rohan hozzám. Nem felvágni akartam ezzel, csak elmondani, hogy én nem vagyok a fenyítés híve.

2012. szept. 29. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Ha vizsgáztatok, feltételezem, jártatok kutyaiskolába. Akkor pedig tudhatnád, hogy csak pozitív megerősítéssel nem lehet kutyát nevelni. Egy jó időben adott bűntetés ugyanolyan hasznos, mint a jutifalatok és dícséretek. Nem szoktam fenyíteni, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor bűntettem meg komolyan a kutyát, de az bizony tényleg komoly volt. Kíváncsi lennék, te hogy reagálnál, ha rádmorogna a kutyád. (Akit egy évesen fogadtál be, nem kölyökkorától nevelted). Írd le, kérlek.
2012. szept. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
én nem akarom úgy leszoktatni a morgásról meg miről , hogy közben összeverem a kutyát,mert az megmarad benne és lehet h. nemfog bennem bizni és félni is fog tőlem...azt akarom hogy egyszrű módszerrel megakarom tanitani neki h. én vagyok a falkavezér nempedig ő....
2012. szept. 29. 21:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!