Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám képes lenne megharapni?

A kutyám képes lenne megharapni?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a kutyámat meg ő is engem és NAGYON jó kapcsolatban vagyunk egymással, DE mikor elakarom venni tőle a csontot,akkor elkezd rám morogni.Szerintetek képes lenne megharapni???nem olyan kicsi a kutyám ezért aggódok csak....

2012. szept. 29. 18:52
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Két hónapja van itt, másfél éves, menhelyi volt. Ma letettem az edényét, mire bele akart kapni a kezembe. Azonnal elkaptam a nyakát, jól megráztam, elzavartam a helyére. Később vittem vizet, nagyon bűntudatosan jött elő, de nem néztem rá, letettem a vizet és otthagytam.
2012. szept. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Apum ugyan így csinált sok minddent a kutyájával és ugyan az hallgatott rá de láttam rajta h. mindig fél tőle és engemet szivesebben látott mint őt...ezért nemakarom őt így nevelni de tudom h. igy bevállna
2012. szept. 29. 22:30
 23/27 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy reagálnék. Már több ideiglenesem volt, de még nem tapasztaltam egyiknél sem agressziót.

Biztos vannak nagyon nehéz esetek, de én vagyok annyira határozott, és következetes, hogy az első pillanattól lefektetem a szabályokat, nem nagyon szoktak a kutyák "bepróbálkozni"

2012. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

Van egy jó hírem: nem kell a kutyádat megtanítani, hogyan tiszteljen egy falkavezért, mert már eleve tudja, méghozzá nagyon jól bele van kódolva!:)


A rossz hír, hogy azt már nehezebb elérni, hogy elfogadjon vezérnek. Illetve könnyű, ha eleve olyan alkat vagy. De az esetedből látszik világosan, hogy ez nem így van.


Suliba kéne járni, hogy egy hozzáértő segítsen neked, hogy válhatsz falkavezérré. Erre nem elég egy-két jótanács, valószínűleg az egész viselkedéseden, kiállásodon, reakcióidon változtatni kell majd. Tehát nem csak arról van szó, mit csinálj vele, hanem folyamatos viselkedés korrekcióról, megmutatja a kiképző, hogy mit csinálj. Csinálod, majd szól, hogy ne így, húzd ki magad. Majd megint szól, hogy óvatosabban vagy éppen határozottabban csináld.


Hibák kijavítása csak úgy lehetséges, ha látjuk azokat. Mint az autóvezetésnél, el lehet mondani a lényeges dolgokat, de A-ból B-be, csak úgy irányíthatod el, ha benne ülsz, és az adott szituáció alapján döntesz, hogy melyik irányítószervvel avatkozol be és milyen mértékben.


Szóval mars a kutyasuli, ott megtanulod kontrollálni a kutyát, majd utána ezer másik dolgot megtanítasz neki otthon egyedül. Egyéni próbálkozásokkal lehet, hogy épp többet ártasz, mint amit használsz.

2012. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Dia™ válasza:

Igen képes lenne rá.Ha valami nem tetszik neki morog, ilyenkor szólj rá mert következményei lesznek!

Ő a "felsőbb rangú" az ilyen helyzetekben.

2012. okt. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
Két hónapja van nálam, eleinte ő is kézhez kapkodott és morgott, de megneveltem. Ha viszem az edényét, nem ugrik oda, hanem megvárja, amig leteszem, csak akkor megy enni, ha megengedem neki. 15 hónapos és menhelyi volt, okos vadászkutya keverék. De bizony volt megrángatott nyaki bőr és kisebb pofon is, mire ezt elértem.
2012. okt. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
enyém is vadászkuya...és énis már arra megneveltem, hogy ha aztmondom h. ''nem'' akkor nem eszik csakha azten mondom h. eheti.. :) :D
2012. okt. 5. 19:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!