Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akar megharapni a...

Miért akar megharapni a kutyám? :S

Figyelt kérdés

1 éves múlt, és bár szeret engem, van mikor teljesen bevadul, és rá akar fogni a bokámra. Van, hogy sikerül neki, de nem erősen csinálja, csak a szájába veszi, max kicsit megkarcolja a fogával. Ugyanezt csinálja a kezemmel is, de közben csóválja a farkát. Ilyenkor rászólok, néha meg legyintem (mert azért mégse harapjon már meg) ezután elkezd fel-le szaladozni az udvaron körbe körbe.


Játékból csinálja, vagy bevadul ilyenkor? Mit lehet vele csinálni? Félek nehogy egyszer tényleg megharapjon...


2010. júl. 17. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Éppen játékra hív, azt várja, hogy szaladgálj vele, kölyök még egy évesen. A titok a következetes nevelésben rejlik. Nagyon ajánlom a kutyás könyveket, sokat meg lehet belőle tudni, hogyan neveljünk egy ebet.
2010. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Fkris válasza:

Nemvagyok nagy állattudor,de szerintem csak jáccik.

Én elvinném kutyaiskolába ha tehetném.

Mert ott fegyelmet tanul,de mégis sokat tud játszani(veled együtt)

2010. júl. 17. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, játékra hív. Ha meglegyinted, akkor támadásnak is vélheti, hosszabb távon szerintem nem jó ötlet. Ilyenkor, ha rosszul viselkedik, adj ki magas, erős hangot, mintha sikítanál, vagy felkiáltanál és fordíts neki hátat. Ha minden bokaharapáskor hajlandó vay játszani, megjegyzi, hogy ez a jel. Ha elfordulsz és nem foglalkozol vele, mást fog kitalálni, és nem harapdál. Az én kiskutyám 4 hónapos, ő is ezzel akarta felhívni magára a figyelmet, mivel nem jött be neki, most épp lábujjat nyal, ha játszani szeretne, és hanyatt hempereg :))) kellemesebb, mint a harapdálás :)))
2010. júl. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Morfologus ***** válasza:
Azért csinálja mert kölyök korába megengedted/hagytad neki.
2010. júl. 18. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csak játékra hív,ahogy ezt már leírták előttem.

Egy kutyás műsorban láttam("Póráz két végén"),hogy magas hangon sikíts egyet és hagyd ott,fordulj el!A kutyák is így jelzik egymásnak,ha fájdalmat okoz nekik.

Nekem és más ismerősömnek is bevált ez a módszer.

2010. júl. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Játékból, mert kölyökként cuki volt és hagytad neki, most persze már zavar. Ha hagyod csak rosszabbb lesz, azonnal szigorúan állítsd le, erélyes NEm-el és egy orra koppintással, fordíts hátat és hagyd ott pár percre, ne figyelj rá, ne nézz rá. Utána folytathatod a játékot, de mint újból harap, újra ismtelsz, és ezt mindig következetesen, ha harapna.
2010. júl. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!