Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen tényleg létezik? Kaukázu...

Ilyen tényleg létezik? Kaukázusi szukám vemhes lett a nővérem shitzu-jától.

Figyelt kérdés
2 éves kaukázusim tüzelt, növérem épp átjött a 3 éves shitzujával. Kint hagytuk őket jétszani a kertben, mondván egy 6 kilós kutya csaknem csinálja fel a kaumat. Mire kimentünk össze voltak ragadva. 1 hónap telt el azóta és a kaum emlői nagyok már és a hasa is. Most komolyan ilyen tényleg van? Na mindegy. A kölykök kb mekkorák lesznek és hogy fognak kinézni? Kb hányra számítsunk?
2009. aug. 3. 18:47
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Nem is olyan ritka az ilyen! Ismerősünknek tacskó fedezte be a németjuhászt. Egyszerű keverékek lesznek, bár el nem tudom képzelni, hogy fognak kinézni. Biztos nem lesz kevés, a kau nagytestű, számolhatsz egy pár kiskutyával.


Legközelebb egy kicsit több óvatosságot. Vagy inkább ivartalanítsd, jobb lesz mindenkinek:)

2009. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha össze is voltak ragadva, akkor mi itt a kérdés? Saját szemeddel láttad, hogy lehetséges.


Hogy hányra számítsatok, azt kérdezzétek istentől - ha valaki, hát ő meg tudja mondani. Hogy hogy fognak kinézni... Nos, a sicu méretű kau és a kau méretű sicu kivételével bármire, ami nagyjából a két kutya között van. Senki nem tudja megjósolni, hogy keveredhettek a gének, az is valószínű, hogy több egész más méretű és kinézetű kölyök sül ki belőle.


Máskor pedig ne legyetek naivak - amelyik kutya szexelni akar, az fog is! Ha nagy a szuka, lefekszik, ha kicsi, akkor óbégat, mert fáj neki, de megoldják. Fajfenntartás mindenekelőtt.


Viszont csak akkor vállaljátok be a dolgot, ha tudjátok hova rakni utána a kicsiket... Ha utca, vagy menhely lenne a sorsuk, akkor inkább pakoltassátok ki most a szukát kölyköstül, de ne rontsatok el egy alomnyi életet...

2009. aug. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Soha nem tenném ki az utcára vagy menhelyre a kölyköket. Megölni meg végképp nem, annál én sokkal nagyobb állatbarát vagyok. Lesz gazdájuk a kölyköknek.
2009. aug. 3. 19:06
 4/31 A kérdező kommentje:
Ja és lehetnek még fajtiszta kölykei? Mert szeretnénk majd 1 év múlva egy kauval pároztatni. Úgy hallottam ha már keverék kölyköket szül utána nem lehetnek fajtiszta kölykei.
2009. aug. 3. 19:30
 5/31 anonim válasza:
100%
Miért ne lehetne? Szerinted miért és hogyan változna meg a kutya génállománya egy párzás hatására?
2009. aug. 3. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Én így hallottam...
2009. aug. 3. 19:46
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
ezt a hülyeséget kitől hallottad?ha fajtisztával fedezteted fajtiszták is lesznek!de ez a fura páros most marha muris kölyköket hoz majd a világra.szerintem jópofán fognak kinézni :)biztos lesz gazdájuk a kicsiknek.kaphatnék majd a kölykökről képet?kiváncsi lennék a kinézetükre :)
2009. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Hát ismerősök mondták. De akkor hülyeség:)

Igen kaphatsz képet, még 1 hónap mire megszületnek.

2009. aug. 3. 19:51
 9/31 anonim ***** válasza:
100%
A kölykök az éppen aktuális szülők génjeiből "állnak össze". Ha ez két kau, akkor fajtatiszták lesznek a kölykök, akkor is, ha előtte tengerimalacokat szült :D
2009. aug. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
45%

Most azonnal el kéne vinni ivartalanítani!

Rohadtul nem kell másfél millió kóbor kutya mellé még egy alomnyi, ráadásul keverék kutya!

Nehogy azt hidd ám, hogy olyan könnyű gondos, megfelelő gazdit találni a kölyköknek! Ha ez olyan könnyű lenne, nem lenne másfél millió kóbor kutya az országban!!!

ÉS kár pároztatni a kutyádat fajtatiszta kau kutyával. A tied törzskönyves, szűrt, tenyészszemlés, kiállításai voltak? Mert ha nem, és ezek mellé még tapasztalatod sincsen (márpedig nincsen, mert különben nem tettél volna fel olyan marha buta kérdést, hogy ezután a szülés után lehet-e még fajtatiszta kölyke) akkor kár belekezdeni, mert hiába fajtatiszta kutyákkal fedeztetsz, attól az még ugyanúgy szaporítás, mint amit most csinálsz.

Ha hagyod ezt azt almot megszületni:

1) elveszel 5-10 menhelyes kutyától egy szebb jövőt

2) növeled az ország kutya állományát keverék kutyával

3) amennyiben a kutyád, illetve a szülei nem rendelkeznek diszplázia szűréssel, a kölykök jó eséllyel örökölni fogják. Nekem kau keverékem van, súlyos dp-s, szavakba nem tudom önteni, milyen szomorú látvány nézni nap mint a nehéz mozgását, azt, hogy nem tud más kutyákkal játszani normálisan, és azt, hogy nem tudok semelyik zsebemből előrántani 200.000 Ft-ot, hogy megműttessem!

Ha az egyik kölyköd meglátásod szerint ugyan jó gazdihoz kerül, de 1 éves korára kiderül, hogy a lábai tropák, és kibasszák az utcára, akkor majd jó lesz? Mert gondolom neked nem lesz helyed, alkalmad visszavenni, és élete végéig gondoskodni róla? De még dp sem kell ehhez, csak hogy vmelyik láncra kerüljön, vagy rossz kézbe. Kötve hiszem, hogy 10 év múlva is ellenőrizgetni fogod az összes kölyök életét...

Gondold már át kicsit ezeket a dolgokat, és ne ellesd a kutyádat tök feleslegesen! Van bőven mentésre, fedett részre, normális élelemre, simogatásra váró kutya az országban.

Az ivartalanítással jót teszel a kutyádnak, jót teszel az állatvédelemnek, jót teszel magadnak anyagilag és az idővel is.(kölykök nevelgetése, etetése, oltása, féreghajtása, gazdikeresése - és ha a nyakadon marad 1-2 kölyök, mit csinálsz???)

2009. aug. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!