Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj, ha a kullancs feje a...

Baj, ha a kullancs feje a kutyában marad?

Figyelt kérdés

Kicsi volt a kullancs, szerencsére hamar észrevettem, mert a kutyám arcán volt, kb. 2 mm-es volt, nem épp csak, hogy elkezdte magát megszívni. Kivettem, de csak részben, és elég sokat is bénáztam. Először kézzel, körömmel próbáltam, de úgy nem sikerült megfognom, viszont jól megnyomogattam. Utána szemöldökcsipesszel már megfogtam, de nem tudtam kihúzni az egész kullancsot a bőrből. Hiába rángattam, erősen, hirtelen, lassabban, csak annyit értem el vele, hogy magát a testet teljesen szétroncsoltam, és vagy három darabban letépkedtem a kutya arcáról. A feje viszont bent maradt, ettől lehet baja a kutyának?

Meg még azt kérdezném, hogy ha ne adja isten de fertőző a kullancs, azzal ugye nem segítettem rá a kórokozóra, hogy bejusson a kutya szervezetébe, hogy nyomogattam? Nem nagyon értek én ehhez, de az előző kutyámat babézia vitte el, és nagyon bennem maradt az élmény.


Igen, tudom, hogy bután szedtem ki, mert nem jó terrorizálni a kullancsot, de most már így lett, nem tudom visszacsinálni. Holnap mindenképpen elviszem dokihoz (ma már nem tudom sajnos), csak addig is megkérdezem, hátha megnyugodhatok.


2012. okt. 1. 13:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy szóval se mondtam, h lusta vagy és nem érdekel a kutyád egészsége. A kérdésedből sem ez jött le, és írtad is h nagyon aggódsz, mert egy kutyát már elvesztettél így.


De van ügyelet, csak mint mondtam, lehet h utaznod kell érte. Lehet h 5 km-t, de az is lehet h 150-et (attól függ hol laksz).


A lényeg, ha legközelebb ha ilyen történik, akkor ne nyomogasd a kullancsot. Ha nem tudod egyedül kiszedni, akkor vannak nagyon jó oktatóvideók a neten, de ha félsz, akkor bízd dokira. Onnantól, h a kutyát megcsípi az a nyavajás, sajnos fenn áll a fertőzés lehetősége. A nyomorgatással csak ennek az esélyét növeled. Ha olvasol ilyeneket, h gyufával körözni, meg tekergetni, vagy lekenni zsírral, azokat felejtsd el, hülyeség mind.

2012. okt. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért kell lepontozni, amikor csak azt írtam ,hogy igen, baj. és hogy orvoshoz kell vinni?? Vagy irtam volna , hogy ügyes vagy?
2012. okt. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A tévhitekkel tisztában vagyok, és ki is tudom venni egyedül a kullancsot - legalábbis eddig sikerült, de most elbaltáztam. Előfordul sajnos bárkivel, csak ugye, ha magamból vettem volna ki, nem foglalkoznék vele, de nem bennem volt.


A lázmérés jó ötlet, köszönöm, magamtól tuti nem jutott volna eszembe. Igen, láz is gyakran társul hozzá, bár előző kutyámnál még hőemelkedés se volt. Nála a habos hányással kezdődött, és elég hamar elszíneződött a vizelet, de akkor mondta a doki, hogy a tünetek csak felsorolásjellegűek, legalább egy vagy kettő alapján beazonosítható jó eséllyel, de amúgy kutyája válogatja, kinél hogy kezdődik.

2012. okt. 1. 14:05
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Mert ezen az oldalon mindig van aki lepontoz :D pluszt annál nehezebb kapni.. ha jót írsz azért is. Az orvosos hozzászólsokat tényleg nem értem mért kell lepontozni.. Én elvinném a kulancsot dokihoz.. biztos ami biztos.. de egyed függő ez is..
2012. okt. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Alapesetben elvinném én is a kullancsot, de ahogy az a 2 mm-nyi test darabokra szakadt... Úgyhogy ez kilőve.
2012. okt. 1. 14:31
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tartalmas hozzászólásokat még egyszer. Másnap elvittem a kutyát dokihoz, azt mondta, semmi baj, előfordul. Ha a feje benn marad, akkor majd kijön. Megnézte, azt mondta, nem is fertőtleníti, nem gyötri vele a kutyát, mert láthatóan nem gyulladt be a helye. Még aznap este el is tűnt a bőrből a kullancsmaradék is. A lehetséges betegségekre se adott semmit, csak figyeljem egy darabig vizeletet, hangulatot, étvágyat.

Eltelt egy hét azóta, hála Istennek eddig semmi baj nincs vele, ugyanolyan eleven, jó étvágyú.

2012. okt. 8. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!