Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » FONTOS! Mit tegyek hogy...

FONTOS! Mit tegyek hogy kutyaim ne utaljak a gyerekeket?

Figyelt kérdés
3 kutyam kozul 2 mar egy eve nagyon nem birja a gyerekeket,ahogy jon hozzank egy gyerek,nekirohannak ugatva,es ilyenkor persze a 3-ik is beletarsul.Mindez azert egy eve all fent,mert kb akkoriban volt az hogy a szomszed gyerekeket azzal szorakoztak,hogy mikor az udvaron voltak a kutyaim (kinti-benti kutyak)kovekkel dobaltak oket es bottal ilyesztettek.Persze en ilyenkor mikor meglattam,raszoltam a gyerekekre,...es ez lett a vege,olyan ellenszenvet valtottak ki emiatt a kutyaimbol,hogy ha latjak hogy ''kisember'',az ellenseg.Probaltam mar,hogy ha rokon gyerek jott hozzank,hogy a jelenletemben adjon nekik finom falatokat,de nem valtoztatott semmit,csak mindig arra a napra.Mi is fogunk idovel gyereket vallalni,de azt remelem mar maskepp szokjak meg,ahogy felcseperedik,...viszont attol meg szeretnem megoldani ezt a helyzetet hogy ne tekintsek ellensegnek a gyerekeket,es 1 evvel ezelott meg egyutt jatszottak a kereztfiammal,most meg ot is ellensegnek tekintik.Legyszi segitsetek,mit csinaljak hogy elmuljon beloluk???

2012. okt. 1. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt a problémát akár szakember segítségével mindenképp meg kell oldani mielőtt saját gyereked lesz, mert akkor komoly gondok lehetnek. Szerintem próbálj meg egy kutyaiskolában tanácsot kérni.
2012. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez egy kicsit összetettebb probléma annál, mint hogy itt le lehetne írni, illetve ha le is lehetne, kockázatos nekiesned szaktudás nélkül, mert ha elcseszed, megharapnak egy gyereket, és leshetsz. Kérd szakember segítségét mindenképpen.
2012. okt. 1. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Hovarju ***** válasza:

A szomszéd gyerekek már nem dobálják őket?

Mert sajnos, ha a dobálás továbbra is fennáll, nem fogod tudni leszoktatni róla őket.

A keresztfiad sokat segíthet a dologban,nem tudom milyen sűrűn jár felétek, de most a gyakorlás idejére meg kéne oldani, hogy sokat legyen nálatok.

Én először a nyugodt kutyát engedném oda hozzá, hogy adjon neki jutalom falatot. FONTOS viszont, hogy NE Ő menjen a kutyához, hanem a kutya hozzá.

A legjobb az lenne, a gyerek előszőr csak állna és a maga mögött levő kinyújtott kezében fogna egy falatot, úgy hogy ne nézzen a kutyára. (Ha a kutya elvette a falatot, akkor lehet pózt választani. Mondjuk előre nyújtott kézben a falat) Ha a kutya már megbízik a gyerekben, akkor beengedném mellé a második kutyát, és vele is végig gyakorolnám a feladatokat (vele persze biztos nehezebb lesz, de segíthet, ha látja, hogy a másik kutya nyugodt.)

Aztán ha már két kutyával is megy, akkor beengedném a harmadik kutyát. És ha már mindhárman nyugodtak, akkor megkérnék egy másik gyereket, hogy ő is próbálja végig ugyanezt.

(persze nem lesz egyszerű, de a második gyereknek már könnyebb dolga lesz)


Ez persze hosszú idő, nem lesz egyszerű feladat, és csak egy lehetséges megoldás,de érdemes segítséget kérni házhoz járó szakképzett oktatól, vagy terápiás foglalkozásra vinni a kutyákat.


Én biztos felkeresném e-mailben vagy telefonon valamelyik kutyasulit, ahol tartanak terápiás foglalkozást. Ők biztosan tudnak segíteni.


Sok sikert!


Egyébként mekkora termetű kutyák?

2012. okt. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mar egy ideje nem dobaltak a kutyakat,csak siman eljonnek elottunk,amit persze nagy ugatassal kisernek a kutyaim,ezek utan.A nyugodtabbik kutya kistermetu,o amugy nagyon gyerekbarat,a masik ketto nagyobb termetu,egyikuk egy nemetjuhasz keverek,a masik egy oreg kutya,akivel konnyebben megy az ilyesmi,mert sokmindenrol nagyon konnyen leszokott mar.A gond inkabb a nemetjuhasz keverekkel lenne,mert o nagyon bizalmatlan lett a gyerekekkel,tart toluk,latszik hogy fel toluk,aztan hirtelen tamad,nem keszul harapni,csak ugy tamad.De mindenkepp megprobalom ezt amit irtal,bizom benne hogy sikerul,...ha nem,akkor tenyleg muszaly lesz szakemberhez fordulnom.
2012. okt. 1. 21:28
 5/5 anonim ***** válasza:
A probléma megoldásához a legdominánsabb kutyádat kell kezelésbe venni, az NJ keveréket. Ő a felbujtó, és egyben a legbizalmatlanabb a korábbi tapasztalatok miatt. Nem lesz egy könnyű eset, mert már magában eldöntötte ki az ellenség és általánosított is.
2012. okt. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!