Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mielőtt elhoznám a kutyát...

Mielőtt elhoznám a kutyát érdemes elvinni a tenyésztőnek egy plüss állatkát, h átvegye a mami meg a tesók szagát, h itthon ne féljen annyira a kutya?

Figyelt kérdés

2012. okt. 2. 11:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó, hogy minél előbb el akarod kezdeni összeismertetni más kutyákkal. Hozzám kb 5-6 hetesen került egy kutyus, találtuk őt. Úgyhogy rajta meglátszik, hogy kimaradt a tesókkal és a mamával töltött játszadozás, mert fél más kutyákkal játszani. Az idegen embereknek meg nem hagyja, hogy hozzányúljanak. Úgyhogy ha 8 hetes kora után hozzád kerül a kutyus, azt tanácsolom, hogy minél előbb kezd el a tanítást, szocializálást. Leírom én hogyan csináltam, aztán majd vesd össze a többiek tanácsával, kinek mi vált be. Amikor hazavittem a kutyát még nagyon pinduri volt, előbb átestünk az oltásokon és chipeltetésen, majd amikor már nyugodt szívvel vihettem kutyák közé, elkezdtem ismertetni a nagyvilággal. Eleinte átjött a szomszéd kutyája, ismerkedtek, játszani még nem játszottak. Ez így volt egy darabig, ismerősök, amikor jöttek, amúgy is mindig hozták a kutyáikat, tehát ez nagy segítség volt. Kb 3 hónapos volt, amikor először kimentem vele az utcára sétálni. Napról napra nagyobb távokat tettünk meg, hogy minden nap egyel több élménnyel gazdagodjon. Látott futó embereket, bicajozó családot, kutyasétáltató gyerekeket. Eleinte meg volt rémülve, de közben érdeklődve figyelte az eseményeket. Legtöbbször akkor láttam rajta, hogy megijed, amikor kutyasétáltatók jöttek felénk. Ekkor láttam, hogy figyeli, vajon a gazdi mit fog reagálni idegen kutyára. Én, mint aki észre sem vette a másik embert és a kutyát mentem tovább. Egy idő után rájött, hogy ha én nem foglalkozom mással, neki sem kell. Nagy fejtörést okozott nálunk egy bizonyos autó. Nem értem még a mai napig sem, de a kutya fél a régebbi típusú Suziki Swift-től. Ez lehet nevetségesen hangzik, de minden más autónál, ha az elmegy mellettünk, vagy előttünk, semmi baja. De ha egy ilyen kocsinak csak a hangját hallja meg, akkor remegni kezd. Az állatorvossal arra jutottunk, hogy valószínű ilyen autóból dobták ki. Ezt kell most leküzdenünk. Végül is a szocializáció lényege, hogy minél több eseménnyel, szituációval találkozzon a kutya. Ha van autótok, akkor a kocsikázást is minél előbb kezdjétek el. Pl elmehettek majd a kutyussal kirándulni, télen is el lehet menni egy nagyobb sétára valami szép kis parkba, ha jól felöltöztök. :) Csak behuppantok a kutyával a kocsiba, elmentek valahova, sétáltok játszadoztok egy nagyot, majd hazamentek. Így tudni fogja a kutya, hogy ha kocsiba ül, nem rossz dolog történik vele. Sajnos rengeteg kutya fél a kocsikázástól. A mi kutyánkkal ez egy másik történet..:(

Szóval azt hiszem a nagyját leírtam, sok sikert. A többiek majd kiegészítenek, ha kihagytam valami fontosat.

2012. okt. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az állatorvosod, hogy mennyire fertőzött a környéketek, milyen gyakran találkozik parvós kutyával?

Ha azt mondja, hogy nem jellemző, akkor a második oltás után 5-6 nappal már viheted. Nem feltétlenül idegen és ismeretlen kutyák közé, de városba (autó, motor, bicikli, villamos), emberek közé, ismerős kutyákhoz nyugodtan. Van némi kockázata a dolognak, de az előnye is óriási. Mi 8 hetes kora óta ezt csináljuk és megúsztunk minden fertőzést.

2012. okt. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat :) Szegény kutyád, fél a swifttől... Remélem az enyém nem fog, mert nekünk ilyen kocsink van, szóval elég kellemetlen lenne. :) Igen természetesen fogom kocsikáztatni, mert a nyaralónk is meg a nagyszülők is 2-300 km-re vannak, úh bírnia kell szegénynek a kiképzést :)


Köszönöm a tanácsokat, várom még, ha valakinek van jó tippje.

2012. okt. 3. 10:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!