Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha még sűrűbben féregtelenítem...

Ha még sűrűbben féregtelenítem az árt nekik, vagy használ?

Figyelt kérdés
Eddig három havonta féregtelenítettük a kutyáinkat, de most szeretnénk kisbabát, és azt hallottam valakitől, hogy még jobb ha két havonta kapnak féreghajtó tablettát, így még higiénikusabban élhetnének együtt. A kutyusok bentiek.

2012. okt. 4. 10:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
10%

Little Red!


Gratulálok! A szavakat nézed és nem látsz mögéjük...

2012. okt. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
84%

Ja, és ha nem hinnéd h olyan egyszerű mérget enniük: Tessék, tegnap mentem ki helyszínre, ez a látvány fogadott:

http://www.youtube.com/watch?v=Jtlw8BrzP-E

2012. okt. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
85%
Igen? Nem látok mögéjük? Végülis persze, jó az ha szabadon van, mert fel tud csinálni annyi szukát, amennyit akar (lesz jó sok kölyök amit vízbe lehet fojtani), remélhetőleg herpeszes lesz és minden párosodásnál tovább is adja (legalább a kölykök meghalnak maguktól, még víz se kell), még egy vadász is kilőheti, mert JOGA VAN hozzá, ehet mérget, valaki elütheti, agyonverhetik, máshol befoghatják, vagy épp valaki megunja és ráhívja a sintért...Tényleg, hogy ezek milyen jó dolgok, megyek, ki is csapom a kutyát az utcára, hadd legyen neki jó....
2012. okt. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Én csak azt tudom leírni, amit pár tenyésztőtől és állatorvostól hallottam.

Amióta tudom, hogy féregteleníteni kell, azóta 3 havonta kapott a kutya a tömegének megfelelően egy alkalommal féreghajtót. Aztán megtudtam, hogy ez még lehet, hogy nem elég, mert ha van féreglárva, vagy egyéb még kifejletlen pete a szervezetében, azt nem pusztítja el azonnal az egy adag. Ezért minden, 3 havonta történő féreghajtás után pontosan 2 héttel még egy adagot adok be a kutyának, ez így biztosabb. Ezt több forrásból hallottam, ezt alkalmazom és nem volt még férges a kutyám!

2012. okt. 4. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
86%
A bevett szokásról meg annyit: egyes helyeken az a szokás h a bűnösöket halálra kövezik, vagy épp max egy gyerek lehet családonként, de az is bevett szokás bizonyos helyeken, h az apák megerőszakoják a lányukat, stb. Tényleg, ezek akkor jó dolgok, mert egyesek szerint bevett szokás?
2012. okt. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 Szilvi & Argos ***** válasza:
86%

"Kedves" Kutyát szabadon engedős válaszoló!

Csatlakozom Little Redhez és Szandrához: ez nagyon nagy felelőtlenség!!! Bármikor megmérgezhetik, lelőhetik, agyonverhetik, elüthetik, más kutyák megtéphetik a kutyádat, még ha eddig nem is volt baj és ez "bevett szokás" felétek. Utóbbi a legnagyobb gond, hogy ez elfogadott arrafele.

A szukák gazdijai, akik felnevelik, vagy agyoncsapják a félévente születő kölyköket, biztos aranyba foglalják a neved, hogy biztosítod az utánpótlást!!!

Neked, kan kutya tulajaként ezzel nincsen gondod persze...no comment :O

Az viszont dicséretes, hogy belső-külső élősködők ellen lekezeled a kutyát, oltod-chipezed...ez ritka olyanok körében, akik a Te felfogásod szerint tartanak kutyát...

2012. okt. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
92%

Szokás ide, szokás oda..

Ettől függetlenül felelőtlen az olyan, aki szabadjára engedi a kutyáját és hagyja, hogy szaporodjon.

Nem értem miért olyan nagy dolog az, hogy a gazdi is a kutyával tart a séta alatt.

2012. okt. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Little Red!


Ön nem normális.

Elég idiótán fogja fel a dolgokat.

Hol él Ön, városban?

Fogalma sincs, hogy mennek faluhelyen a dolgok!


Ha Ön szerint a rendes kutyatartás az, hogy a kutyát a lakásban kell tartani és ki csak pórázon, szájkosárral, cipőben, kabátkában szabad engedni, akkor Ön nem normális.


Akkora ökörségeket írt itt le, hogy ha itt fa faluba kiállnék és felolvasnám az emberek széjjel röhögnék magukat...

2012. okt. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
79%

Atyám, baj van a szövegértéseddel, nem kicsit.

Ki mondta, hogy pórázon, szájkosárral, kutyakabátban kell kutyát sétáltatni?

Mindössze arról van szó, hogy a kutyával legyen ott a gazdája, csórikám ne egyedül kolbászoljon, kontroll alatt legyen. Ami nem jelenti azt, hogy szájkosár, póráz vagy kutyakabát kéne rá.

Meg lehet tenni mindezt úgy is, hogy a séta alatt rá sem kerül a kutyára a póráz.

2012. okt. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy a falvakban így gondolkodnak és a kutyát csak egy eldobható eszközként kezelik!!!

Nem kell lakásban altatni, de az a minimum, hogy a kutya az udvarban szabadon mozoghat, jól szigetelt háza van, oltják-külső-belső élősködők ellen kezelik, chipezik, és NEM ENGEDIK FELÜGYELET NÉLKÜL KINT KÓBOROLNI!!!!


Én is kertes házban tartok kutyát, télen éjjel bent alhat a házban, de napi kétszer sétálunk PÓRÁZ NÉLKÜL, KABÁT NÉLKÜL, CIPŐ NÉLKÜL!!! Nem alszik az ágyamban, nincs elkényeztetve, szigorúan és határozottan nevelem...

2012. okt. 4. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!