Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha még sűrűbben féregtelenítem...

Ha még sűrűbben féregtelenítem az árt nekik, vagy használ?

Figyelt kérdés
Eddig három havonta féregtelenítettük a kutyáinkat, de most szeretnénk kisbabát, és azt hallottam valakitől, hogy még jobb ha két havonta kapnak féreghajtó tablettát, így még higiénikusabban élhetnének együtt. A kutyusok bentiek.

2012. okt. 4. 10:04
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
13%

Omg..

nem azt írtam hogy mindenki - 4000 ember - elengedi a kutyáját...


Hanem azt, hogy a kutya igényli, hogy mehessen csavarogni.

Amit Önök itt leírtak abbóla az sejlik ki, mintha itt több száz kutya járná az utcákat és szaporodna. Ez nem így van.

Nem lepik el az utcákat a kutyák. Sőt, inkább elzárva vannak. De a gazda tudja, hogy jár néha egy kis szabadság a kutyának, hát menjen, ha már annyira akar.


Igen, lelőhetik, megmérgezhetik, elüthetik, megverhetik, megerőszakolhatják, megkövezhetik. Csakhogy, aki akarja az így is úgy is végrehajthatja a fentieket, mert mibe kerül egy mérgezett kenyérhéjat bedobni a karítésen például.


Nem akartam senkit mesérteni, kicsit felment a pumpa. Bocsánatot kérek!


Itt ahol élek, a kutyákat ilyen felfogással tartják. Ezzel soha nem volt még gond. A feltételezésekkel ellentétben nem szaporodnak "hű+ha" a kutyák. Mert a gazda értelmes, és a nőstényt tüzeléskor nem engedi ki, mert tudja, hogy 10 kan fog lógni rajta.


Még egyszer elnézést és bocsánatot kérek illetlen hozzászólásaim miatt!

2012. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
88%

Hm...Két helyen lakom, városban és faluban is. A faluban egy 2000 nm-es telkünk van, de attól járunk ugyanúgy sétálni a kutyával. Körülöttünk MINDEN kutya 0-24 ben láncon van (az enyém azt se tudja h milyen megkötve lenni). Amióta ott is sok időt töltünk, azóta megfigyeltem, h egyre több ember viszi sétálni a kutyát bizonyos időközönként. Olyan is, akinek a kutya az elmúlt 5-6 évben sosem volt elengedve.

Sőt, jönnek hozzám kérdezni kutyaápolási tanácsokat (bolhátlanítás, légy áltak kicsípett sebek ápolása, stb), illetve nevelésről és tartásról is kérdeznek. Habár egy kisfalu (nincs 1000 fő a lakosság), mégis vevők az újdonságra. Mindenki megbecsüli a kutyáját. Ha valakié valamilyen módon elkóborol, akkor aki meglátja megfogja, és hazaviszi a tulajnak.


Ja, és a városi "életem" előtt 15 évig szintén vidéken laktam, ott se volt divat a kutyák szélnekeresztése...


Ja, és sosem volt kabát a kutyámon, roti-nj mixre mi a francnak adnék? Cipő se, sómarásra ott a víz és a zsíros krém.

2012. okt. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár inkább elkanyarodtunk egy felelőtlen állattartó hülye kommentje miatt. Szóval, iszonyatosan felelőtlen vagy, én itt strapálom magam, hogy gyerek-kutya együtt békességben, egészségben, te meg szaporítod a menhelyeken a kidobott kutyákat. Jó nagy suttyó lehetsz, ha kiengeded a kutyádat, had "keresse fel a szukákat". Basszus, ennyire nem lehet szűklátókörű... És mondd csak tényleg azt hiszed hogy a kutya azért keresi a szukát, mert élvezet neki? Nem, ő ösztönből cselekszik. Amúgy ha már ilyen szabadelvűek vagyunk, és felétek az emberek lemaradtak 1920-ban, akkor hogy mersz védekezni gyerek ellen, amikor a párod fel keres téged? miért nem szülsz gyereket minden "felkeresés" után? Miért szólsz bele a természet törvényébe? Miért nincs már 20 gyereked? Hiszen te arra lettél kitalálva, nő vagy. Ez most megbotránkoztat?? Akkor gondolj a szuka helyzetébe, akit a te kutyád minden évben kétszer elintéz... És ha a kutyádnak lesz baja? Bármi??? Én nem bírnám elviselni a tudatot, hogy a kutyám egyedül van odakint, és bármi történhet vele, mivel ő nem gondolkozik, hogy ja, most megállok, mert jön egy autó, ja most ott a vadász, nem megyek arra, ja ez gyanús kaja, nem eszem meg, hátha méreg és meghalok, ja ez úgy néz ki mint egy sintér, nem megyek oda, mert lehet menhelyre visz, ahol elaltatnak... Szerintem köpj fel és állj alá. Gratulálok, és belőled még mennyi van az országban...
2012. okt. 4. 11:29
 24/32 anonim ***** válasza:
90%

Megkérdezném, mert engem nagyon érdekel... Miért nem tartasz a kutyával sétálni?


Amúgy pedig nem lehet tudni kinek okoz ez kellemetlenséget. A héten is volt 2 olyan kérdés, hogy önsétáltató kutyák kapcsán mit lehet tenni. Lehet, hogy nem támad a te kutyád, de másra is tekintettel kéne lenni, ugyanis vannak emberek, akik alapból félnek a kutyáktól.

2012. okt. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
#sfx:köpés#
2012. okt. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
83%
Atya ég Little Red...az a videó. Összeszorult a szívem. :( Mi lett a kutyákkal? Kedves "falusi válaszoló". Amikor nap mint nap elengeded a kutyádat, hogy csak úgy csatangoljon, konkrétan belekergeted az öngyilkosságba. Vagy lelövi valami vadbarom, vagy ahogy írták mérget eszik, elüti egy kocsi, összeverekszik egy másik kutyával, stb. Remélem a kölykeidet is így hagyod majd szaladgálni össze-vissza, bízva abban, hogy hazamennek...
2012. okt. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
79%
Hát hidd el, mi is szívesen leköpnénk téged..
2012. okt. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
11:33-as! Annyi biztos, h idegméreg volt. A barna mikor elindult vele az autó, már nem volt eszméleténél. Azonnal megálltak a legközelebbi rendelőnél segítségért, ott kaptak szenet meg infúziót, most egy másik klinikán vannak folyamatos megfigyelés és gyógyszeres kezelés alatt. Jelenleg mindkettő él. Az csak később derül ki, h lett-e maradandó idegrendszeri károsodásuk.
2012. okt. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

[link]


Itt azt írják, hogy a negyedévenkénti féregtelenítés bőven elég ahhoz, hogy mind ti, mind a kutya biztonságban legyetek.

2012. okt. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Little Red. Örülök, hogy életben maradtak, bízom benne, hogy felépülnek és nem lesz maradandó károsodás a szervezetükben.
2012. okt. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!