Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hosszú szőrű kutyát, miért ne...

Hosszú szőrű kutyát, miért ne lehetne nyírni?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A kérdésem arra irányul, h olvasok fórumokat és van néhány teljesen elszállt kiállításra járó kutyatulajdonos, akik vasvillával üldözik azokat, akik lenyiratják a hosszú szőrű kutyák szőrét.


Ezt nem értem. A yorki, a westie, a havanese...stb mind sokkal szebb rövidre fazonírozva (szerintem), de nem is ez a lényeg, hanem h milyen kitekert logika már az, hogy aki rövid szőrű kutyát akar, azt vegyen rövid szőrű kutyát, hiszen ennyi erővel, minek borotválkozunk, és mi az már, h valaki vágatja a haját???


Szóval ha valaki meg tudja nekem magyarázni ezt a nyakatekert logikát, megköszönném.



2012. okt. 4. 11:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
az egyik szomszédomnak van egy nagyon cuki yorkija. budapest belváros, igazi aszfalttenger, lakásban tartja. gyönyörű, hosszú szőre van, tökéletes szín, állag és nagyon jól is áll neki. idén nyáron kint 38 fok volt, egy ilyen bérházas lakásban utcára néző ablakokkal bent meg simán 42, ha nem több. a kutya úgy lihegett a bunda alatt, olyan melege volt, mintha az "ájulás" környékezné. szinte csak pihegett szerencsétlen állat. őt pl ezért nyíratták meg és meg is értem. szemmel láthatóan nagyon szenvedett a melegtől. szerintem mindegy, ki mit mond. ezt a kutyust nem viszik kiállításra, stb, igazi hobbi kutya és vele jót tettek a nyírással, ami szintén jól állt neki, ha már az esztétikai szempontokat is figyelembe vesszük :)
2012. okt. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

9-es: Ezt értem, persze, de én arról beszéltem ha nem lenne egyértelmű, h a fórumon azokat is fikázzák, akik nem hordják a kutyát kiállításra és levágják a szőrét. Szerintem ez is ízlés kérdése, h kinek hogyan tetszik, és ha nem számít ez az előny, akkor elvileg az sem, h h tartod a kutyádat.


Azt tartom túlzásnak, h aki nyírni akar, az ne tartson hosszú szőrű kutyát... Hiszen akkor mi ne tartsunk fejet, hiszen alapból mindenkinek kb a derekát verné a haja, v még lejjebb.

2012. okt. 4. 13:01
 13/16 anonim ***** válasza:

Én a szálkás, drótos szőrű ebeknél (pl. schnauzer, westie, szálkás szőrű tacskó, airdale terrier stb.) olvastam ilyet, hogy haragszanak azokra, akik nyíratják, de csak azért, mert az ő szőrtípusuknak ez sokat árt, az érett szőrt kézzel ki kell húzni (trimmelni), ha lenyírják, nem hullik ki magától rendesen, vakarózik a kutya, kellemetlen neki, hogy nem tud megszabadulni a fedőszőrétől, bőrbetegségeket is kaphat. Emellett úgy tönkremegy a rendszeres nyírástól, hogy utána már nehezen, vagy sehogy sem trimmelhető többé. Amúgy már kutatásokkal bizonyították idén, hogy a túl rövidre nyírt kutyaszőr nem jó az ebnek, mert a bunda a napsütéstől is véd, árnyékol, a nagyon megnyírt kutyák hajlamosabbak a napszúrásra, mint amit egy pár centisre meghagynak. Az eleve rövid szőrű kutyákra ez azért nem érvényes, mert nekik a szőrük egyenletesen rásimul a bőrre, és nem hagy szabad felületet, de eleve picit hosszabb is, mint a géppel milliméteresre nyírt.

A nagyon rövidre nyírt szőrt így értettem:

[link]

[link]


Ez is rövid, de előnyösebb, mert valamennyit véd a napsugaraktól:

[link]

2012. okt. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Hát igen rövid és rövid között is van különbség, én sem arra gondoltam persze, h leborotválni :)
2012. okt. 4. 18:16
 15/16 A kérdező kommentje:
A trimmelésről én is olvastam h felpuhul a szőr, de azt nem, h ez a kutyának ártana, mondjuk az én naiv fejem úgy működik, ha nem trimmeltetem a kutyust, és puha szőre, akkor fésülöm és nem kell szegénynek halálra vakarni magát.
2012. okt. 4. 18:19
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem érted a dolgot, azt hiszem. A fedőszőrök a szálkás szőrű fajtáknál nagyon nehezen hullanak ki maguktól, csak ha "megérnek", ki lehet viszonylag könnyen húzni egy ujjra húzható nagy gumi gyűszűszerűség segítségével. Utána úgy néznek ki, mintha rövidre nyírták volna őket géppel, és szép sűrűn új fedőszőrök nőnek ki helyette. Ha megnyírják, attól még ugyanúgy trimmelni kellene, de roncsolódik a szőr, "beszorul", és rettentő nehezen jön ki utána, de cserélődnie kellene, ezért rettentően viszket az állatnak, vakaródzik és begombásodhat is. A puha ebben az esetben nem jó kellemes yorki-szerű szőrt jelent, csak a szálkásra jellemző kemény, jó minőségű bunda elvesztését. Az mellékes, hogy így nagyon csúnya is lesz a kutya, fénytelen szőrű. Ha nem is kiállítási kutya, akkor is megérdemelné az évi kétszeri trimmelést, így szép is lenne a szőre meg egészséges is. De a legtöbb kozmetikus sajnos a nyírást javasolja, mert az sokkal gyorsabban megvan, a trimmelés macerás pepecsmunka.
2012. okt. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!