Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem szereti a kutyákat,...

Aki nem szereti a kutyákat, miért nem szereti őket?

Figyelt kérdés
Csak olyanoktól érdekel a válasz, akik tényleg nem szeretik őket, és meg is tudják indokolni.
2012. okt. 4. 19:39
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
12%
utolsó, te hülye vagy
2012. okt. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
5%

Kár, hogy egyetlen valóban értelmes választ sem olvastam... :-(

Pedig engem is őszintén érdekelne, hogy miért nem szereti valaki a kutyát, ill. miért fél tőle?

Erre soha nem kapok igazi választ, hiába kérdezem... :-(


Egyszerűen nem értem, miért retteg szemmel láthatóan olyan helyzetben amikor az útszélén békésen sétálgató, szaglászgató, semmivel és senkivel nem törődő kutyától 10-15 méterre (a kutya útját nem megközelítve) megy valaki és néha még üvöltözik is a gazdival a kutya miatt. (de arra a kérdésre, hogy miért fél nem tud választ adni)

2012. okt. 5. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 9/12-es!

Én pedig nem tartom az ilyen embereket állatbarátnak!


Bocs az off-ért kérdező, de az ilyen megnyilvánulásoknál muszáj reagálnom...

2012. okt. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
70%

Azért még hozzátenném:

Ahol én lakom él egy család, fiatal anyuka 6-8 éves gyerekkel. Na amit azok művelnek ha egy kutya az útjukba téved...A szülők úgy néznek a kutyásokra mint a leprásra, a gyerek, ha jön szembe vele egy tök mindegy milyen és mekkora eb visítva kikerüli.

A parkban a járdán - nem a füvön! - végigmegy egy kutyás kiordítanak az erkélyről és ocsmány dolgokat kiabálnak rájuk. Egyszer valaki megkérdezte, hogy mi a bánat baja van a kutyákkal, Válasz: rengeteg betegséget okoznak,telecsinálnak mindent és a gyerekük beteg lesz emiatt!

Na az ilyen emberekkel nem tudsz zöld ágra vergődni:((

2012. okt. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%

"Pedig engem is őszintén érdekelne, hogy miért nem szereti valaki a kutyát, ill. miért fél tőle?"


10-es vagyok. Mit nem lehet ezen érteni? Én sem a békésen szaglászó kutyától félek ám... Csakhogy vidéken élek, itt még annyiból áll a kutyatartás, hogy kiteszik a kertbe vagy megkötik, de nem nagyon van nevelés, nemhogy szocializálás és kutyaiskola... Az erdőszéli cigánytelepen meg még etetve és elzárva sincsenek.

Többször is ugrott már nekem morogva és vicsorogva "gazdátlan" kutya, még a saját udvaromon is, mert valahogy bemászott a kerítésen.


Mindettől függetlenül szedtem már össze a kövesútról elütött sebesült kutyát amit mindenki leszart, dolgoztam már menhelyen önkéntesként és adakoztam is nekik, és az utcáról is fogadtunk be kutyát. Tisztában vagyok vele, hogy a nekem nem szimpatikus kutyatulajdonságok elsősorban a sz@r gazdáknak tulajdoníthatóak, és ezen meg is próbálok felülkerekedni, de ettől még nem tudom nem utálni azt a kutyát, amelyik a szemem láttára öli meg az állataimat, vagy amelyik nekem jött az utcán kocogás közben. :S Sajnos túl sok a rossz tapasztalatom velük...

2012. okt. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
97%

12-es!


Ez mind értelmes válasz volt! Én imádom a kutyákat, de nem esik nehezemre felfogni, ha valaki nem. Mások vagyunk. Valaki retteg a repüléstől, pedig elenyészően kevesebb esélyed van lezuhanni, mint h megharapjon egy kutya.


Vannak fóbiák, amik indokolatlanok, mégis félünk ettől-attól. Magasságtól, pókoktól, kutyáktól. És ezek még nem is fura fóbiák, vannak ettől érthetetlenebbek is!!!


Alapulhat rossz élményen. Pl. valakit már megharapott egy kutya. Nem jó indok, h attól még nem minden kutya ilyen, ugyanis az agyban ez nem így képeződik le és kész. Ezek önkéntelen dolgok. Ha valaki nagyon akarja legyőzheti a félelmét különböző terápiákkal, vagy egyszerűen csak elkerüli félelme tárgyát.


Nekünk kutyásoknak pedig el kell fogadnunk, h nem min denki rajong szőrös kedvencünkért. Nyilván ha olyan vendégem jön, aki retteg a kutyától, akkor elzárom a kutyát egy szobába, v aki kertben él kiküldi addig.


Teljesen kár az okát keresni. Vagya van, v nincs. Ettől még nem kell furán nézni arra aki nem szereti a kutyákat. És? Talán mindenki szereti a spenótot? Vagy mindenki imád magas szikláról leugrálni? NEM. Egyszerűen mások vagyunk és kész.

2012. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%

Addig nem szerettem a kutyákat, amíg nem ismertem őket. Június közepe óta van egy kutyusunk, azóta sokat olvasgatok kutyás témában, és gondolom már csak az én kutyám miatt is máshogy állok a kutyusokhoz.


Minden tiszteletem azoké, akik egy kutyatámadás után is tartanak kutyát, és szeretik őket. Nagyon sok embernek nehéz egy harapás után újra feloldódnia, különösen, ha gyerekkorban a harapás gyermekkorban történt.


A kutya igenis okozhat betegségeket, főleg ha nincsenek külső-belső parazita mentesítve, és persze az emberek részéről az alapvető higiénia sem utolsó dolog a megelőzésben.

2012. okt. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
80%
Az előző vagyok. A kutyáktól undorodó család viselkedése nem követendő példa, de én itt az oldalon olvastam olyanról, akinek a májából cisztát szedtek ki a kutyáról átvitt élősködő miatt. Minden érmének 2 oldala van. Ne ítélkezzünk. Meg lehet érteni a másik oldalt (a kutyákat nem szeretőket) is.
2012. okt. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
80%

Kedves utolsó!

Igen ám, de az, hogy valamitől/valakitől félek ezt számomra teljesen diszkréten teszem. Hangoskodni, meg nyilvánosan megjegyzést tenni primitív gondolkodásra vall!

2012. okt. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
90%

Nekem nincs bajom velük, Nem ártanék sose egy állatnak, de ha megyek valahova vendégségbe es ott van kutya utalom h ugrál, de amit a legjobban gyűlölők ha megnyal.. Fúj undorito , mellesleg barátom bátyjának van franciabulldogja es amint kicsit megsimogatom a fejet elkapja a kangörcs es kilövell.. Na itt betelt a pohár nalam es bárhol látok kerülöm oket kb ennyi

Ja meg lakásba se tartanék mert büdös a bundajuk illetve az a kutya szag nekem sok a lakasomba

2016. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!