Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a kutyámat...

Hogyan tudnám a kutyámat rávenni, hogy menjen fel a pallóra?

Figyelt kérdés

Elkezdtünk kutyasuliba járni, ahol az oktatás végén van némi, levezető jellegű ügyességi feladat, mint pl. akadályugrás. Ma a pallóra vezetést próbáltuk ki, mint újdonság, de a kutyám konkrétan be van tőle tojva, nem mer rá menni, ha meg felrakom, akkor inkább leugrik, ha engedném. Még jutalomfalat miatt sem hajlandó feljönni és végig menni rajta.

Van valami ötletetek mivel tudnám hozzászoktatni és rávenni, hogy menjen fel rá?


2012. okt. 6. 22:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Félreértés ne essék, az én kutyám simán átmegy a pallón minden erőszak nélkül, jutalomfalattal elsőre is végigvittem rajta. Én ismerem a kutyámat, te nem ismersz se engem, se őt. Őt lenyomhatod fekvő helyzetbe százszor is, századjára is fel fog ülni, de ha kétszer jutalomfalattal rávezetem a helyes cselekvésre, utána hibátlanul csinálja. Nem beszélve arról, hogy be is sértődik, ha valamit rá akarok erőszakolni. De miért is tenném? Anélkül sokkal szívesebben és jobban dolgozik.
2012. okt. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket, végül megoldódott, most már azt megy simán a pallón. :)

Van némi igazság abban, hogy gazdának is le kell vetkőznie a félelmeit... egyébként úgy sikerült, hogy apukám fogta a pórázt, én pedig egyesével a virslit, amiért hajlandó volt felmenni és utána hatalmas dicséret és ölelgetés. :D Lehet, hogy nem tökéletes módszer de nálunk bevált.

2012. okt. 20. 08:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!