Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A belga juhászkutya jó választ...

A belga juhászkutya jó választás lenne? (többi lent)

Figyelt kérdés
Nagy kertünk van szóval sokat rohangálhat,nincsenek kisgyerekek a családban és sokat tudnák vele foglalkozni. Volt már kutyám( szóval gondolom tapasztalt gazdi vagyok).Járatnám kutya iskolába és ha az alapokon túl vagyunk szeretnék agility-zni vele. Egy nagyon jól képzett kutyát szeretnék.

2012. okt. 7. 18:15
 1/3 Szilvi & Argos ***** válasza:

A 4 fajta közül melyikre gondolsz pontosan? A lakenois nagyon ritka itthon. A gröni és a tervu állomány igen vegyes, vannak nagyon érzékeny egyedek is, de ez a két fajta a kutyás sportokra nagyon alkalmas, ha jó helyről vásárolsz...az ŐV-re természetesen a malinois a legalkalmasabb, ez a legkeményebb a belgák között.


A hétvégi agility edzésen kívül naponta mennyit és milyen minőségben tudnál vele foglalkozni?

Ezek a fajták nem arra valók, hogy hétköznap a kertben sokat rohangáljanak...

2012. okt. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha tudjátok állni az állatorvos költségeit akkor oké, szerintem jó választás:))
2012. okt. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kert mérete teljesen lényegtelen, magától nem fog egy kutya sem egész nap kint futkosni, de még csak annyit sem, hogy fizikailag lefárassza magát. Ha jól tudom a tenyésztők a malikat nem igazán szeretik kinti kutyának adni, minimum elvárás (akiket én ismerek) náluk a kinti-benti tartás. A többi fajtáról nem tudok ez ügyben nyilatkozni, de mivel gazdaközpontúak, így szeretnek az emberrel egy légtérben lenni.

Ha a mindennapos lemozgatást, agyi fárasztást -mert ők igazán okosak, bármelyik fajtát is nézzük- meg tudod neki adni akkor nagyon jó választás lehet bármelyikre is gondolsz a belgák közül.

2012. okt. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!