Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz az átlag sulya a...

Wwe aj kérdése:

Mi lesz az átlag sulya a kaukázusi kutyámnak felnött korára?

Figyelt kérdés
Most 4 hónapos és 23kg . Ez megfelel az életkorának? Sajnos volt kullancs fertözésünk és akkor fogyot, de hála isten most már kutya baja.

2012. okt. 8. 10:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Messziről jött ember...


Én hallottam már tenyésztőt, aki azt mondta, hogy "nem egy 80-100kg-os kaukázusi van otthon". A legnagyobb kau, amiről tudok hogy hivatalosan lemérték, egy 67kg-os kutya volt. Rajta kívül volt ott még 10+ kau, a többség 45-60kg között.

Van egy neves komondor tenyésztő, aki szintén elejtett hasonló mondatokat, hogy náluk nem ritka a 80kg feletti kutya. Nos pont az egyik legnagyobb kutyájuk, amikor hivatalosan lemérték, akkor 86cm marmagasságú és 69kg volt. Extra méretű kutya már így is, hiszen a 86cm elég nagy (még soha nem láttam ekkora leonbergit, sőt, 80cm-nél nagyobbat sem, pedig kb. 20 kutyát láttam életemben).


Ha egy fajtán belül ekkora eltérések lennének, hogy leonbergiben van 45 és 80+-os kutyák, akkor az nem lehetne azonos fajta. A fajták lényege pont az, hogy homogének. Nagyon kevés heterogén fajta van, azok viszont FCI által nem elfogadott fajták. Ilyen pl. az amerikai bulldog, ahol van standard és bully változat, kb. 20-25kg különbséggel. De még itt sincs 35-40kg-os különbség, mint az általad vélt leonberginél. :-)


A leonbergi átlag magassága szukáknál 70, kanoknál 76cm. De a standard szerint sem lehet egy kan 80cm felett... A tömegük pedig szukáknál 40-50, kanoknál 50-60kg. Van néhány extra méretű, de nagyon ritka, hiszen általában izületi problémákat okoz, ezért a tenyésztők szelektálják őket (a normális tenyésztők).


Gondolom ismered az angol masztiffot, ahol ugye a standard 70-90kg-ot ír. Állítsd egymás mellé a két kutyát, és máris meglátod, hogy a masztiff a 3mm-es szőrével vastagabb, mint a leonbergi az összes bundájával együtt. Ráadásul az angol masztiff kanok marmagasságban is 80cm felett szoktak lenni. Furcsa lenne, hogy egy jóval keskenyebb és valamivel alacsonyabb kutya, amelynek ráadásul nem robusztus masztiff felépítése van, hanem egy sokkal filigránabb juhászkutya szerű, ugyanannyit nyomna, mint egy masztiff...

2012. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
OK, legyen igazad, nem látom értelmét ezen vitatkozni, főleg olyannal nem, aki csak látásból ismeri a fajtát.
2012. okt. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, elég közeli látásból. :-) Mint írtam, medvebergi kutyákat fogtam, tapogattam, beszéltem a tenyésztőjükkel.

A testvéreméknek leonbergijük van, egy másik tenyésztőtől, akinek már 15 éve vannak ilyen kutyái.

A harmadik tenyésztőt pedig 13 éve ismerek. :-)

2012. okt. 10. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én is fogtam Medvebergi kutyát, még közös kép és videó is van az enyémről és Buxáról. A méretük nem azon múlik, hogy ki mit "fogott" és kivel "beszélt". :) Én se azt mondtam, hogy általános a 70 kilós (ezt már te próbáltad bele magyarázni abba amit írtam), de van.
2012. okt. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Van, persze. Extra méretű vagy kórosan elhízott. Sajnos a leonbergi eleve egy rövid életű fajta, sok közöttük a szívbeteg. A túlzott méret vagy az elhízás megint csak azt eredményezi, hogy még kevésbé fogja bírni. Egy 80cm alatti kutya soha nem lesz 70-80kg, ahogy Te írtad. Ha 4 hónaposan 25, akkor pedig végképp nem lesz annyi. A felnőtt súlya 50-60kg között lesz valahol. Ezt garantálom. Ha kicsit kövéren lesz tartva, akkor elképelhető a 65kg, de csökken a kutya élettartama és egészsége.
2012. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

A múltkor egy kaussal voltam így, aki váltig állította, hogy 70kg a kutyája. Mondtam neki, hogy csodálnám, ha 55 felett lenne. Pár nap múlva mesélte, hogy lemérték és meglepődött, mert 50kg-ot mértek. A kau alkatilag ugyanazt az irányvonalat képviseli, mint a leonbergi. Sőt, kissé robusztusabb, erőteljesebb fajta. Igaz, hogy ez nem egy óriás volt, hanem egy 75centis, de az bőven az átlagméret. A legnagyobb általam ismert kau 67kg volt és már kissé túlsúlyos. Komondorból pedig 69kg, de az valóban egy óriás (86cm) és szintén kissé elhízott, valamint majdnem földig érő szőrköntösben.

Ez volt életem legnagyobb kutyája, amit láttam. Mármint úgy összességében. Persze magasságra láttam már nagyobbat, német dogot és ír farkast. De azok csak magasak voltak a pipaszár lábaikon, vastagságra fele akkorák, mint a kau vagy a komondor.

Egy komondor tenyésztő mesélte, hogy látott már valóban 80-90kg közötti komondort. Elhízott, egészségtelen példány volt. Mozogni nem nagyon mozgott...

2012. okt. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Hát ez nem igaz... :) Kb. három havonta mérem olyan lapos kutya mérlegen. A legkisebb súlyt tavaly nyár végén mértem 59 kg. A legnagyobbat tél végén 67 kg. Általában 65 az a középérték, ami jellemző rá. A magassága 80 cm. És vékony, de izmos testalkatú. Azt meg főleg nem értem, hogy egy robosztusabb, csontosabb, erősebb testalkatú kölyök, aki valószínűleg 80 cm fölött lesz, miért ne lehetne 2-3 éves korára 70 kg? Menj el egy kiállításra, nem az én kutyám a legnagyobb.


Amúgy jól elbeszélgetünk, holott nem is ez volt a kérdés! :)

2012. okt. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Hajrá! :-)
2012. okt. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!