Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tesztek, ha kutyasétált...

Ti mit tesztek, ha kutyasétáltatás közben rátoktámad egy kutya?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sok a problémás kutya a környéken (vagy inkább problémás gazdi...), akiknek a kutyájuknak még a legalapvetőbb dolgok sincsenek megtanítva. Különösen az ilyen pici, agyondédelgetett gyerekpótlékként tartott kutyákkal van ez így. Gyakran mikor bringázom vagy sétálok a kutyáimmal, nekünkjönnek ilyen kis vakarcsok. Múltkor egy spicc akarta a bokámat átharapni, azelőtt egy foxi akart a kutyám fenekéből egy darabot kiharapni. Ez hagyján: a gazda állt, nézte a dolgot, erre megszólal röhögve: 'Na de Sziszike'. A kutya nem akart lekopni (szabadon volt), jött utánam, mire erélyesen rákiáltottam, hogy 'Takarodj innen', erre a nő elkezdett engem mindenféle utolsó szemétnek elhordani. Hogy lehetne jobban lereagálni az ilyen helyzeteket? A kutyám testi épsége nekem az első, ha baj van, nekem kell lerendeznem a dolgot, nem?

2012. jún. 26. 16:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ilyen környéken lakom. Nem nagyon tudsz mit tenni. Esetleg megfenyegetheted az ilyen felelőtlen gazdákat, hogy vagy pórázt raknak a kutyára vagy feljelented őket. Ugyanis csak hivatalos kutyafuttatón lehet elengedni.
2012. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ha látom, hogy kezd gáz lenni, felkészülök pórázzal, biztos ami biztos, a karabinerrel azért nagyot oda lehet sózni. Nem szeretek bántani egy kutyát sem, de ha választani kell, hogy az enyém sérüljön vagy másé, akkor másé. Mondjuk eddig mindig megúsztuk annyival, hogy beléptem a két kutya közé, mentem szembe a támadóval, és nagyon határozottan elzavartam. És kiosztom a kedves gazdit, ha jelen van, még mielőtt nekiáll hepciáskodni. Sajnos az idiótákkal nem sokat lehet kezdeni, ritkn lehet az ilyen helyezetekből úgy kijönni, hogy kedvesen mosolyogva távozzatok.
2012. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én falun lakok, kutyasétáltatás fogalmát gyakorlatilag senki sem ismeri nálunk, de főleg tavasszal csaknem minden nap, mikor sétálok az ebemmel, találkozunk pár kóborló, önsétáltató kutyával. Szoktam magamnál hordani egy varázs palackot, pont az ilyen találkák miatt. A kis és közepes testűeket könnyű elzavarni, ha kell. Viszont sajnos gyakran előfordul, hogy nagytestűekkel futunk össze. Ha azt látom, hogy kicsit is agresszívabban közelednek, akkor azonnal behívom a sajátomat, magam mögé rendelem és keményen elzavarom a másikat. Ilyenkor nagyon hatásos a varázs palack, hiába jó a fellépésem, azért még sokat tud segíteni. Eddig összesen egyszer tépte meg a sajátomat kutya, szerencsére a sok szőre miatt nem lett komoly gond. Akkor épp mögülünk rohant ki a nyitott kapun egy talán kuvasz keverék. Sajnos nem voltam elég gyors, mire tudtam reagálni, már a kutyám szőrével volt tele minden. Mivel ez én ebem is nagytestű és igen erős, ezért míg nem adok rá engedélyt, nem is védekezhet (bár komoly ereje van, mindene a játék és bandázás a fajtársakkal. Néha túl nyitott is). Most sem engedtem neki, bár nem is kellett. Ő azonnal próbált mögém beállni, így én már viszonylag könnyen elzavarhattam azt a kóbor dögöt. A kutyámnak egy kisebb felületi sérülésen kívül semmi baja sem lett, miután sikerült kioldanom, már újra szabadon jött mellettem, mikor becsöngettem a házba, ahonnan a kuvasz mix kijött. Alaposan leordítottam a fejét a gazdájának és elég keményen megfenyegettem. Hatásos volt, azóta nem találkoztunk azzal a kutyával.
2012. jún. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen van, akkor én elzavarom. Volt olyan gazdi, aki még bocsánatot is kért, hogy idióta a kutyája. Meg olyan is volt, amikor a németjuhász nekiment az én közel dupla méretű kutyámnak, megfogtam és odadobtam a németjuhászt a gazdájának, de az csak nézett, így a kutya ismét támadot. Megint megfogtam, és megint odadobtam elé, hogy mostmár lesz szíves pórázra venni. Közben persze megharapta a kutyámat is és engem is, dehát ez benne van a pakliban, nem vészes.
2012. jún. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálatos. Ezt csak megelőzni lehet. Vagy máshová viszed sétálni a kutyád, vagy felkészülsz eszközökkel a kutyák ellen. Illetve beszélsz a gizdákkal, hogy ne így sétáltassák a kutyájukat.


Nekem szerencsére nincs ilyen problémám, a komondort se ember, se kutya nem meri megközelíteni. Az agaram pedig olyan gyors, hogy egy kutyának sincs esélye. De ha hasonló helyzetben lennék, mint Te, akkor a fentieket tenném. Leginkább jobb a békesség miatt máshová vinném sétáltatni a kutyám.

2012. jún. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha ilyen vakarékok a lábamra támadnak én gond nélkül lerúgom magamról.tudom nem szép dolog,de ilyenkor nincs mást tenni. Nagytestű szerenbcsére még nem támadt nekem,volt olyan amelyik próbálkozott,de ráordítottam és elszaladt.

A paprika spray jó megoldás lehet,különösebb kárt nem tesz a kutyában,de elmegy a kedve a támadástól.. hátránya,hogy a saját kutyádra is juthat belőle sajnos,de még mindig jobb mintha szétszedné a másik.

2012. jún. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!