Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy biztonságba...

Mit tegyek, hogy biztonságba tudhassam az állataimat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Most fogok a párommal anyósékhoz költözni, ahol van egy vemhes puli. Vannak oltásai, de nem tudom milyenek. Az idei kötelező még nincs meg, azt tudom. Szeretnénk egy boxert venni, de teljesen tanácstalan vagyok ez ügyben. A puli nincs gondozva, ápolva, büdös, biztos, hogy tele van parazitákkal, és kitudja még mivel. 8 hetesen hoznánk haza a kiskutyát, és hiába lenne benti főleg kicsiként, sajnos elkerülhetetlen, hogy ne találkozzon a pulival. Mit tegyek, hogy ne legyen baja? Nem szeretném, ha bármit is elkapna tőle, a bolhán kívül, mert azt így is-úgy is összeszedi. Ráadásul most fog szülni a puli, és kitudja, hogy mi lesz a kicsikkel. Érdemes lenne megkérni a tenyésztőt, hogy hadd maradhasson a 3. oltásáig? Ez mekkora védelmet nyújt?


A puli csak akkor van a házban amikor nagyon hideg van, és akkor is csak az előszobában. A boxi az emeleten lesz a steril macskával...

Már beszéltem ezekről anyósékkal, de ők elég régimódiak, nem igazán értik azt sem, hogy egy macskával hogyan lehet például együtt aludni. Szerintük az állatnak kint a helye, az ivartalanítással meg nem is nagyon értenek egyet. Itt most a pulira gondolok. 7 éves, most szül másodszor.


Mit tegyek, hogy a saját állataimat biztonságba tudhassam?



2012. okt. 9. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben várnék a kutyatartással, amíg külön nem költöztök.
2012. okt. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már úgyis ott fogtok lakni, kezdd el gondozni a pulit is.
2012. okt. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem, hogy ha tudod, hogy ilyen körülmények között van az a kutya, akkor miért nem intézkedsz? Állatorvos, spot-on, féreghajtás, esetleg egy kozmetika. Eszembe nem jutna még egy kutyát odavinni, ha az első szar körülmények közt van. Előbb elrendezném azt. Tudom, nem a Te kutyád, de én akkor sem tudnám 'így' hagyni.
2012. okt. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy sem fogod tudni őket teljesen elszeparálni, mivel a sajátodat is naponta le kell vinned dolgát végezni, és megfuttatni, megmozgatni.

Hogyan képzeled, hogy a két kutya nem találkozna? Igen, ha odaviszel egyet, akkor a pulit is rendbe kell hozatnod, vagy valóban, ne legyen saját kutyád, amíg nem laksz a saját házadban.

2012. okt. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Volt már egy ilyen kérdésem nemrégiben. Ott is leírtam, hogy már felajánlottam az ivartalanítást, és az egyéb dolgokat, de nem éltek velük. Én felelős állattartó vagyok, az összes állatom jó tápot kap, ivartalanított, oltott. Ha megfognám a pulit, és elvinném ivartalanítani, akkor biztos, hogy balhéznának velem. Az oltását a jövőhéten szeretnék elintézni, kivéve, ha meg kell várni a szülést. Akkor utána. Ez ellen nincs kifogásuk. Féreghajtót szintén veszek neki, és chippeltetni is szeretném, de a lenyírást nem tudom. Télen lenne értelme? Olyan 8-10 cm a bundája, tavaly volt nyírva.

Úgy érzem, ennél többet nem tudok tenni.

2012. okt. 9. 11:50
 6/16 A kérdező kommentje:
A saját ház dolog adott, mivel a mi nevünkön van, és mi fizetjük a hitelt is... Azért költözünk oda, mert munkahely szempontjából nem kellene napi 60 kilómétert autózni, és ezzel is tudunk nekik segíteni a ház körüli munkákban. Ők kértek meg minket, és a kutyával sem lenne bajuk, de valamiért az ivartalanítás ellen vannak.
2012. okt. 9. 11:56
 7/16 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor gondozd a pulit is. Önmagában az ivartalanítás csak amiatt gond, mert lám, most is vemhes a puli. Talán mondd azt nekik, hogy sokkal könnyebb lenne egyszer ivartalaníttatni, mint minden alkalommal eltüntetni a kiskutyákat. Hátha azzal meg tudod őket győzni. Amúgy meg te oltasd, féregtelenítsd, gondozd a pulit és akkor nem fog a kicsi elkapni tőle semmit. Mondjuk az első pár hétben, amíg a kicsinek nincsenek meg az oltásai, addig ne engedd őket össze.
2012. okt. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
82%

Én először szép szóval beszélnék a gazdival, érvelnék a normális kutyatartás mellett. Nem muszáj ivartalanítani, ha a kerítés jó és tüzelés idejére elzárják a szukát.

De a rendszeres oltás, féreghajtás, külső élősködők elleni kezelés és szőrápolás legyen meg! Addig ne vigyél oda kutyát. Elszeparálni tényleg nem fogod tudni teljesen, hisz a kertbe a boxost is ki kellene engedni dolgát intézni.

Ja, a chipet kihagytam...

Ha a szép szó nem elég, akkor kicsit erélyesebben lépjetek fel, érveljetek, hogy az állatvédelmi törvény megváltozott, az oltatlan-chipezetlen kutyák után tetemes büntetést kell fizetni, stb.

De ilyen körülmények mellé tuti nem vinnék se kölyökkutyát, se felnőttet...

2012. okt. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Tehát azt mondod, hogy akkor ne hozzam el a 3. oltása előtt? Utána már lesz annyira "biztonságban" hogy egy kertben tudjanak játszani?


Köszönöm a hasznos választ.

2012. okt. 9. 12:29
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pedig azt mondom, ez esetben vidd el a pulit egy kozmetikába, hozzák rendbe, meg a doki is tegyen meg mindent amit kell, lehetőleg még szülés = szoptatás előtt. Az jobb lesz a megszületendő piciknek is. A pulit télire ne nyírasd meg, ő csak a közel 40 fokot viseli nehezen a saját bundájában, télen szüksége lehet rá. Egyébként pedig gondozd, viseld gondját úgy, mintha ő is a te kutyád lenne, csak akkor lehetsz abban teljesen biztos, hogy minden területen kellőképpen ellátott.
2012. okt. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!