Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy biztonságba...

Mit tegyek, hogy biztonságba tudhassam az állataimat?

Figyelt kérdés

A helyzet a következő:

Most fogok a párommal anyósékhoz költözni, ahol van egy vemhes puli. Vannak oltásai, de nem tudom milyenek. Az idei kötelező még nincs meg, azt tudom. Szeretnénk egy boxert venni, de teljesen tanácstalan vagyok ez ügyben. A puli nincs gondozva, ápolva, büdös, biztos, hogy tele van parazitákkal, és kitudja még mivel. 8 hetesen hoznánk haza a kiskutyát, és hiába lenne benti főleg kicsiként, sajnos elkerülhetetlen, hogy ne találkozzon a pulival. Mit tegyek, hogy ne legyen baja? Nem szeretném, ha bármit is elkapna tőle, a bolhán kívül, mert azt így is-úgy is összeszedi. Ráadásul most fog szülni a puli, és kitudja, hogy mi lesz a kicsikkel. Érdemes lenne megkérni a tenyésztőt, hogy hadd maradhasson a 3. oltásáig? Ez mekkora védelmet nyújt?


A puli csak akkor van a házban amikor nagyon hideg van, és akkor is csak az előszobában. A boxi az emeleten lesz a steril macskával...

Már beszéltem ezekről anyósékkal, de ők elég régimódiak, nem igazán értik azt sem, hogy egy macskával hogyan lehet például együtt aludni. Szerintük az állatnak kint a helye, az ivartalanítással meg nem is nagyon értenek egyet. Itt most a pulira gondolok. 7 éves, most szül másodszor.


Mit tegyek, hogy a saját állataimat biztonságba tudhassam?



2012. okt. 9. 11:36
1 2
 11/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Köszi a lepontozást, bár nem tudom, mivel érdemeltem ki :D


Ha nem a kérdezőé a puli kutya, miért Ő fedezze a puli tartási költségeit??? Esetleg a párja fizethetné, vagy beszélhetne a szüleivel a kutya kapcsán.


Továbbra is tartom, hogy úgy kutyát tartani, hogy a kertben van egy tök elhanyagolt kutya, felelőtlenség...az állandó spot-onozás ellenére is lenne bolha a kutyában...sajnos ez TAPASZTALAT!!!

2012. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

3 okból fogok én fedezni:


1. Mert sajnálom szerencsétlent. Egyébként nem szeretem, sem a természete miatt, sem azért, mert neveletlen, de ettől még sajnálom, és szeretnék segíteni neki, mert nem tehet arról, hogy egy régi felfogású családba került.


2. Mert nekik nincs rá pénzük. Amikor hozzájuk került, akkor volt, ma már sajnos nincs. Két kisöregről van szó. Ettől függetlenül szeretik.


3. A saját állataim érdekében is fontos, hogy tiszta, ápolt legyen a kutya. Főleg a macska miatt fontos, aki minden sz@rságot azonnal elkap.

2012. okt. 9. 14:20
 13/16 anonim ***** válasza:

Erről van szó!

Én sem tudnám elnézni, hogy az a kutya ne kapjon meg mindent, amire szüksége van, csak azért, mert nem az enyém. Ráadásul "családban marad". Ha pénzbeli lehetőségeim engedik, akkor azért a jószágért is megteszek mindent ugyanúgy, mint a sajátért, arról nem beszélve, hogy abban az esetben nyugodtan össze is engedhetem őke, tudom, hogy a sajátom semmi olyan bacit, bajt nem szed tőle össze, amit nem kellene.

2012. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Mailerdeamon ***** válasza:
Ha a kölyköket nem akarják megtartani vagy egyáltalán foglalkozni velük, oltatni őket akkor véleményem szerint a legjobb megoldás lenne a puli mielőbbi ivartalanítása, vemhesen. A kozmetikázás, oltás alap, elvégre a te kutyád is le fog járni az udvarra, szüksége van a mozgásra, a friss levegőre, a kutyatársaságra, nem tarthatod bezárva csak hogy "biztonságban legyen".
2012. okt. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Megszületett az első kutya... Hát kíváncsi leszek mi lesz ennek a vége.
2012. okt. 9. 17:33
 16/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ez esetben le a kalappal előtted!!!


Akkor szerintem először tuningold fel minden tekintetben a pulit, főleg most, hogy kiskutyák lesznek/vannak. A kölyök haza hozatalával én várnék addig, amíg a kiskutyák gazdit találnak és a pulit vmilyen szinten kikupálod, megneveled...a helyedben tavaszra hoznék kiskutyát a házhoz...fél év alatt simán össze lehet szokni a pulival, meg lehet nevelni...aztán jöhet az ifjonc :)

2012. okt. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!