Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe kerül körülbelül egy...

Mennyibe kerül körülbelül egy HUSKY kölyökkutya? Hol tudok venni a legolcsóbban? (Sopron, Györ vagy Pécs környéke elönyben)

Figyelt kérdés
2012. okt. 10. 14:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
A husky egyik legtársasabb kutya, nem szeret egyedül lenni. A miénket egyszer hagytuk itthon a párom fiával 3 napra, minden nap kivitte sétálni, mire hazajöttünk olyan szomorú feje volt, hogy ilyent még nem láttam. Mi pl. szinte mindenhová visszük magunkkal, nyaralni, stb. Csak bevásárolni nem jön. :) Sose fárad, bármennyit szalad, napi 3-4 km. és még este is piszkál, hogy játszunk. Én nem dolgozom, egész nap vele vagyok gyakorlatilag. Mindezek tudatában gondold át, hogy valóban huskyt szeretnél-e!
2012. okt. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
6%

Sziasztok!

Engem most megfogtok kövezni, de én szaporítótól vettem a huskymat 25.000 ft-ért.

A szülők szűrtek voltak, nem voltak rokonok, a kölyök, aki azóta már felnőtt is szűrve volt, és teljesen egészséges.

Nem minden szaporító szemét, és ezt tapasztalatból mondom.

A környezet ahol a kutyák voltak is teljesen jó volt.

A srác, akitől vettem, ő mondta, hogy az, hogy tenyésztő lehessen ahhoz nem tudja előteremteni a kezdő tőkét, és nem is akarja, mert túl nagy felelősség egy tenyészet.

ő egyszerűen szerelmes a fajtába, és a mai napig tartjuk a kapcsolatot, eljött megnézni a kutyát, pedig 200 km választ el minket egymástól.

Én is bepároztattam a kutyámat, és én is 25-ért eladtam a kölyköket, de én is figyeltem az apakutyára, hogy milyen, és hogy hol van, és akihez kerültek a kölykök a mai napig írnak e-mailt vagy küldenek képeket és videókat. 1 kutyát még versenyeztetnek is, és sokuknak megszerezték a törzskönyvet, bár ez mondjuk húzósabb procedúra volt, mert nekem sincs törzskönyvezve, és így egy kicsit bonyolult.

De mind1, most lehet szidni, meg leszaporítózni, de szerintem nem minden szaporító egy barom.

Én sem szaporítom agyon a kutyám, eddig egyszer ellett, a pároztatással is megvártam a két éves kort, és most egy évet kihagyok, hogy ő is szépen regenerálódjon.

Szerintem nagyon sztereotíp itt sok ember, mert azért, hogy tenyésztő, nem biztos, hogy jó, mert egyik ismerősöm egy belga juhász vett tenyésztőtől(nem tudom,hogy honnan, azt ő tudná megmondani) A szülők szűrtek voltak, ilyen-olyan díjakkal, tényleg szép minden, és a barátnőm kutyájának több baja is volt.

Először arra figyeltek fel, hogy állandóan rágja a lábát,

meg ha csúnyábban szóltak hozzá, akkor a kertben elkezdte megenni a kakiját, és gödröket ásott, amibe beledugta a fejét, és kb fél órán keresztül meg sem mozdult...(így viccesnek tűnhet, de aggasztó látvány volt) és elvitték orvoshoz, és vizsgálások után a doki közöte, hogy valamilyen öröklött ideggyengesége van a kutyának...vagy valami ilyesmi nem tudom pontosan...

Amikor a kutya kb 3 vagy 4 éves lett, kiderült, hogy rákos, és egyébb csomó baja van, ők felkeresték a tenyésztőt, aki közölte, hogy 100-ból 1 kölyök ilyen, és nem igazán tud vele mit csinálni, felajánlott egy másik kölyköt ingyen, de ezt persze barátnőmék nem fogadták el, és szegény kutyájukat 5 évesen el kellett altatni.

Szóval a sztereotípiák mögé kéne nézni néha, és nem csak ítélkezni. A kérdezőnek mondom, hogyha úgy látja, hogy a kutya egészséges, husky kinézetű(látszik rajta ha korcs!)

és a szaporító is szimpatikus, akkor nyugodtan vegye meg, mert én nekem pozitív tapasztalataim vannak.

2012. okt. 12. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
0%

Ja, és azt még hozzáfűzöm, hogy barátnőmék közel 200.000-ért vették a kutyát a tenyésztőtől. Azóta egy szaporítótól vettek egy szintén belga juhászt, mondjuk ők nem tartják a kapcsolatot, de a kutya most múlt 1 éves, és semmi baja, egészséges, sőt, szebb, mint a tenyésztőtől vett kutya.

Szóval értitek, hogy mit mondok?

2012. okt. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Nem értjük. De szerintem te sem.
2012. okt. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt csak te nem értessz semmit...

Nehéz elfogadni, hogy nem minden úgy van, ahogyan a nagy könyvben meg van írva...

Szerintem, neked tapasztalatod sincs, csak bólogatsz arra, amit többen mondanak...igazi birka vagy, aki a nyájat követi.

Vagy, egy tenyésztő, akinek nem tetszenek az itt leírtak...bár ezt kizárnám.

A gazdán is múlik, hogy milyen kutyát vesz és honnan, mert ha egy putriban lenne kiírva, hogy fajtatiszta huskyk eladók, akkor én is azt mondanám, hogy na persze...

persze nem minden a környezet, de ott kell lenni, és úgyis ráérzel, ha valami nem klappol...

2012. okt. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
Mondom, hogy semmit sem értessz, és ezekszerint nincs is rálátásod a dolgokra, de a te bajod. Csak magadat járatod le az értelmetlen okoskodásoddal.
2012. okt. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
0%

1. rohadtúl nem magamat járatom le.

2. nem okoskodok, csak véleményt nyílvánítok.

3. te vagy aki okoskodik, meg próbálsz magas lóról beszélni, de akkor ifjú Einstein, oszd meg velem nagy tudásod, ha én ennyire ostoba halandóvagyok, és nem értem, hogy te, Felség mit beszélsz.

Istenem... takarodj már... itt te járatod magad, mert szerintem senki se tudja, hogy mit magyarázol...csak te akarod, hogy okosnak tűnj, bár név nélkül sok értelme van...

2012. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Olvass és tanulj! Tele van a GYIK ilyen kérdésekkel. Nem fogom neked külön elmagyarázni és úgysem értenéd meg. Ahhoz fel kellene nőnöd.
2012. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%
te már caak tudod... ha annyira ész lennél, mint előadod magad,akkor legalább mondanál értelmeset...kérdezd már meg szüleidet, hogy téged tenyésztettek-e vagy szaporítótól jöttél, mert eléggé szar a gén állományod....
2012. okt. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Úgy tudom általában az emberek nem belterjesek. De biztos igazad van. Használd már az agyad mielőtt írsz valamit.
2012. okt. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!