Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek mi a véleményetek az...

Nektek mi a véleményetek az állandó nyakörvről?

Figyelt kérdés

Azért érdekelne, mert a kiskutyámnak akarok venni nyakörvet és pórázt, csak azt nem tudom, hogy állandó nyakörve legyen-e, vagy csak olyan, amit akkor teszek rá, amikor sétáltatom. Mind a kettő mellett és ellen is vannak érveim, kb 50-50%-ban,ezért kérnék tanácsot.

Előre is köszi


2012. okt. 10. 15:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
Az én kutyám lakásban van, napi 4x sétáltatom, és akkor sem teszek rá nyakörvet wáháháááá :D Idén kb. 5x volt rajta nyakörv, iszonyatosan szófogadó, láb mellett követ, és az első csettintésre mellettem van.
2012. okt. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én nem tudtam hogy van állandó és nem állandó nyakörv :D

Amúgy az én kutyámnak sima bőr nyakörve van és csak sétánál van rajta, amint haza érünk póráz nyakörv le.

Szerintem nem jó ha mindig rajta van, azt nem állítom,hogy zavarná vagy bármi,de nálam ez a természetes,hogy séta után egyből leveszem.

2012. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Az enyémen laza nyakörv van (barkácsolt fojtó) így nem koptatja annyira szőrt. Lakáskutya, ráadásul öreg, süket, félszemű, ha akarnám sem tudnám elhagyni de még is rajta hagyom mert bármi történhet, betörnek és nyitva hagyják az ajtót, sétánál elüt egy autó ő meg megijed és elszalad, vagy mittomén... biztonsági játékos vagyok na.
2012. okt. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nekünk kinti kutya, nem szökős, tehát nem látom értelmét az állandó nyakörvnek.
2012. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk, és ő is amolyan kinti-benti kutya. Mivel,hogy még kölyök, és igen tetszetős példány ezért estére bezárom, nehogy valami enyves kezű értelmiséginek megtetszen...Amúgy, állandót vettem neki, és észre sem veszi, hogy rajta van, most egy hétig rajta hagyom, és egy hét után megnézem, hogy milyen alatta a szőre. Ha töri, akkor nem lesz állandóan rajta, ha meg nem, akkor is majd mindig ellenőrizni fogom. Lazán van rajta, szóval simán elforog a nyakán, de kibújni nem tud, úgyhogy majd meglátjuk, hogy mi lesz. A válaszokat köszönöm
2012. okt. 10. 20:30
 16/18 anonim ***** válasza:

Én csak sétáltatáskor használok nyakörvet. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogy otthon rajtuk legyen. Egyébként kinti benti kutyáim vannak, hosszúszőrűek.

Mi van, ha nem vagy ott, beleakad valamibe és felakasztja magát? Tudom, ritkán fordul elő, mégis ismertem kutyát, akivel megtörtént. A szőrüknek sem tesz jót és úgy általában is zavar.

(Ha valaki ellopja, akkor úgyis az lesz az első dolga, hogy leveszi róla...)

2012. okt. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak fésüléskor meg fürdéskor vesszük le a nyakörvet, és amíg nem hízott el a kutya anyós kosztjától, nem is kopott ki a szőre. Volt közben lakáskutya is, kinti-benti is, de a nyakörv mindig rajta volt, egyrészt azért, mert rajta van a biléta (lakásból is kiugrott az ablakon az első emeletről, amíg nem voltam otthon, de fel tudtak hívni, mert a nyakában volt a számom), másrészt meg mert ha fegyelmezni kell, ami főleg fiatal vagy új kutyáknál mindennapos jelenség, de mindegyiknek kell néha egy kis kiigazítás, akkor nem a fülénél fogva kell cibálnom, hanem megfogom a nyakörvét, és oda teszem, ahova akarom.
2012. okt. 11. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Az én kutyáimnak is van állandó nyakörve, ami egy-egy Kiltix bolhaírtó nyakörv. Erre van felfűzve a biléta.

A sétához rendes nyakörvet kapnak.

Tény és való, hogy koptatja a szőrt, de a Kiltixet kiállítási kutyáimon észre se veszem, csak ha nagyon akarom.

2012. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!