Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha felnőtt (nagy testű)...

Ha felnőtt (nagy testű) kutyát fogadok örökbe akkor?

Figyelt kérdés
mennyi időnek kell kb. eltelnie, hogy sétálni vagy bárhová vihessem? Eddig (2 napja van nálunk) csak az udvaron a kertben játszottam vele, de hosszabb távon ennél milliószor többet szeretnék vele foglalkozni.
2012. okt. 10. 20:09
 1/10 anonim válasza:
Szerintem észre fogod venni ha ragaszkodik hozzád,sok mindentől függ a természetéről,viselkedéséről.:)
2012. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ma miért nem vitted ki sétálni? Gondolom úgyis pórázon lenne, akkor nagy baj nem történhet. Én nem várnék hetekig a sétával, hiszen a közös élmények fogják majd szorosra a kapcsolatotokat.

Nem bízol benne? Van nehéz természetű?

2012. okt. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Biztos észreveszed. Az enyém már egy hét után jött velem. Nagytestű keverék kutyus.
2012. okt. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld ki otthon, hogy hogy megy pórázon melletted és gyakorold egy pár napig, ha látod, hogy nincs gond akkor először menj vele olyan helyre sétálni ahol kevesebb inger éri, hogy lásd hogy reagál majd fokozd tovább. Nem könnyű megtartani egy nagytestű kutyát ha elkezd húzni. Hámot sétára semmikép ne alkalmazz, csakis nyakörvet.
2012. okt. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Sétálni vagy bárhova első perctől viheted, és vidd is, csak a saját dolgodat nehezíted azzal, ha vársz. A séta erősíti a kapcsolatotokat, segít neki beilleszkedni, megismeritek egymást, semmi értelme ezt húzni, csak rosszabb lesz a kutyának.
2012. okt. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Így van, irány sétálni! Ha új kutya kerül hozzám, még mielőtt hazaviszem sétálunk egy nagyot. Épp tegnap érkezett egy nagytestű ideiglenes, már háromszor sétáltunk. Ha pl. Szeretnéd, hogy kerttiszta legyen, akkor is érdemes most elkezdeni.
2012. okt. 11. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon jönne, mert amikor elindultam a boltba már úgy készült mintha együtt mennénk. Viszont a menhelyen azt mondták hogy várjak vele egy ideig (nem tudom mennyi az az idő) hogy először az új helyét szokja meg. Az egyetlen "hibája" hogy nagyon üldözi a macskákat, és volt olyan hogy bejött a kertünkbe egy idegen macsek a kutya rohant felé és hiába hívtam vissza addig futott míg ki nem kergette. De akkor megpróbálok vele egyenlőre csak közeli helyre menni.
2012. okt. 11. 08:05
 8/10 anonim ***** válasza:
A menhelyen nem arra értették, hogy ne engedd még el pórázról, ha sétálni mentek? Mert amúgy nem értem a dolgot, mi másért kéne várni vele...
2012. okt. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szilvi & Argos ***** válasza:

Leírom, én hogy csináltam.

Egy csütörtöki nap Vácról Pestre (Csepelre) hoztam egy akkor 9 hónapos roti-nj keverék kant. A kocsiban semmi baj nem volt vele, szépen elfeküdt a csomagtartóban.

Hazajöttünk, kicsit hagytam felderíteni a terepet, majd lepihent. Ez volt kora délután.

Pár óra múlva flexi póráz, 8 méteres és irány sétálni az állatorvoshoz, majd le a Duna partra. Ki sem használta a póráz teljes hosszát, mert még elég bizonytalan volt. Mentünk egy jó nagy kört, kb. 1 órát voltunk kint. Utána kis vacsi és alvás.

Másnap reggel másik irányba séta, kb. fél óra. Már az első sétánál az előző kutyám által ismert kutyákhoz odaengedtem, ugrásra készen vártam, de a nagy kan KÁJ-jal is normális volt, pedig a menhelyen állítólag balhés volt...ja, hazahozatala előtt három nappal adta be a gazdija.

Tehát másnap délután már 3 órás sétára mentünk, ahol a Duna parton, ahol csak két irányba futhatott volna el, elengedtem a pórázról. Azért mertem csak, mert látszott, hogy bizonytalan elmenni, bennem kereste a biztonságot és a velünk sétáló német juhász szuka miatt sem ment volna el :)

Mivel minden nap reggel-este hosszú séták voltak kutyás társaságba, itthon szinte csak aludt...Ez azóta is így van, de már ezerszer vagányabb, hiszen már 3 éve boldogítjuk egymást :)



Ismerős kutyások-kutyátlanok magyaráztak ám, mielőtt hazahoztam, hogy egy-két hétig ki ne vigyem a kertből, hadd szokja meg a helyet és engem...utána pedig fokozatosan vigyem sétálni, kutyákhoz még ne engedjem, majd ha már szófogadó, stb-stb.

Ha mindezt betartottam volna, később milliószor nehezebb dolgom lett volna mind a pórázhúzás, mind a kutyákkal való félelem-agresszió, mind a behívás terén.


Tehát nyugodtan vidd sétálni akár naponta kétszer is, a napi kajájának nagy részét vagy teljes egészét megkaphatja sétán, gyakoroljátok a laza pórázos sétát, hogy kutyákra ne ugasson a kerítés mögé, úttestnél megállást, bármit. A lényeg, hogy legyenek szabályok-elvárások és mellette kedvesen-határozottan bánj vele.

2012. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 11. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!