Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pici baba mellé amerikai...

Pici baba mellé amerikai staffordshire? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Novemberben szülöm meg a babám itthon tudok maradni, mert elég jó az anyagi hátterünk.

Kb. 2 éve ment el egy szeretett kutyusom, aki menhelyről lett elhozva és végig kísérte a fiatalságom. Agresszív volt a többi kutyával, de sokat olvasgattam és sikeresen le neveltem minden rossz szokásáról, minta kutyává nőtte ki magát.

Előző kutyáink is menhelyről voltak, és most szeretném egyszer megélni, hogy a kölyök kutyust látom fölnőni.


Arra gondoltam, hogy ha a pici 1-2 éves lesz és már megszokom a ritmusát veszek egy am. staffot, nagyon megszerettem ezt a fajtát, szóval arra nem vagyok kíváncsi, h ilyen vadak, meg olyan vadak, mert csak nevelés kérdése, és érzek magamban erőt, h jó kutya legyen és a gyerekem/gyerekeim mellett nőjjön föl.


Vannak e tapasztalatok am.staff-gyerek viszonyokkal kapcsolatban? Mire kell nagyon felkészülnöm?


2009. aug. 6. 10:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Nekem vannak tapasztalataim,és hát azt kell mondanom,hogy gyerek mellé való a staffi és a pitbull is.

Az én staffim olyan szinten kijött a gyerekekkel,hogy csak na :)

Végtelenül türelmes jószágok,de...valóban kell nekik az hogy legyen aki uralkodik velük,mert könnyen elszaladhat a szekér...De ha úgy érzed,de megbirod nevelni,akkor remek választás,ugyanis a stassi kiváló családikedvenc,házörző és sportkutya is egyben. REMEK :))

2009. aug. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

stassi=staffi

Megkéne tanulnom írni :)

2009. aug. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. :)

Én is így hallottam, de azért jobb többször hallani.

Kan vagy szuka ajánlottabb gyerek mellé? Mondjuk a kant mindenképpen ivartalanítanám.

Az is igaz, h ez a kérdés mindegy mert úgyis személyiségfüggő a nevelhetőség, nem nem kérdés. Már ahogy én tapasztaltam.

2009. aug. 6. 10:23
 4/12 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen mindegy kan vagy szuka szerintem. Ha nem szeretnél tenyészteni,akkor mindenképp ivartalanítsd. Szukát ajánlatosabb,mert tüzelésből kifolyólag lehetnek problémái.

Nekünk amúgy mindig is kanjaink voltak,de most van 2 szukánk és hát sokkal jobban bejön a stílusuk mint a kanoknak. Valahogy ragaszkodóbbak,jobb házörzők,éberebbek mint a kanok. Szerintem.

2009. aug. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Gyönyörű, intelligens és családszerető kutyák, akik határozott nevelést igényelnek. Mivel Neked ez - állításod szerint - megy, nem fog gondot okozni és egy hatalmas szívű baby-sittert nyertek! Szukát javasolnék, ők tényleg ragaszkodóbbak és éberebbek, meg talán nem is olyan hebrencsek, mint a kanok.
2009. aug. 6. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Így van,én is csak ajánlani tudom! Nekem egy öregecske 16 éves Pitem van,soha semmi baj nem volt vele,nagyon jól kijön a gyerekekkel. Nevelés kérdése az egész,de mint írod,azzal nem lenne baj.
2009. aug. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
100%

Nekem is staffim volt, és imádtam, soha senkit nem bántott(embert).Olyan volt mint egy kis gyerek nagyon sok törődést igényelt.

És legközelebb lesz még kutyám biztos staffi lesz.

Hogy milyen a viszony a gyerekekkel azt nem tudom, mert nekem csak most született babám és nincs már meg a kutyám.

2009. aug. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó ötlet a staffi gyerekek mellé:)ismerősömnek is van 1 és naon szép okos és barátságos:)bár ügye az ismerősöket nem bántja ....de az övék sajnos kinyirta a szomszédjuk csirkéit(nemtom hány db-ot....)talán az az oka h nem figyeltek rá eléggé kölyökkorában vagy nem is tudom....
2009. aug. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Látom itt járt valami fajta gyűlölő idióta! Véleményt nem mertél írni,csak lepontozni tudsz,igaz?!Ennyit is érsz!Míg nem ismered a fajtát,addig ne alkoss véleményt!
2009. aug. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!!!!

Utolsó!

Igyekeztem fölpontozni mindenkit! :D

Sajnos vannak ilyen őrültek, akik nem ismerik eléggé a fajtákat és a kutyákat. Nem tudnak elvonatkoztatni az esetleges rossz benyomásaiktól, ill. tpasztalatsiktól.


Ha mégse menne a nevelés vmilyen okból kifolyólag akkor irány lenne a kutyasuli. Bár szerintem menni fog, előző kutyám egy beagle keverék volt, és mint mondtam agresszív 2,5 évesen került hozzánk, de egy olyan fél év alatt sikerült szocializálnom, lenevelni a dominanciáról, az agresszív viselkedésről. Ha egy am.staff kölyök korától lenne nálam biztos jól meg tudnám nevelni, mert kutyáknál szeretek nagyon következetes lenni.


Erről az idióta lepontozóról jut eszembe, hogy vajon am. staffokat fogadnak kutyaoviba? Nem zárják ki őket, mert féltik a többi kutyát? Vannak tapasztalatok?

2009. aug. 7. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!