Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy/hol/mennyit sétáltatjátok...

Hogy/hol/mennyit sétáltatjátok nagytestű pásztor kutyáitokat? Ha ugatja a postást/ismerőst, mit csináltok?

Figyelt kérdés

Van itt valaki, aki úgy kézben tudja tartani a kau/káj/kangal/komondor/kuvasz stb. fajtájú kutyáját, hogy az engedély nélkül senkiben nem tesz kárt? (póráz és szájkosár nélkül). (a komondort meg a kuvaszt mondjuk nem olyan nehéz, inkább a többi fajtára lennék kíváncsi, velük nincs tapasztalatom).


Ha őrzi a házat, de ti kimentek, elhallgat, vagy megvárja, amíg leállítjátok, esetleg akkor sem áll le, ha ti azt akarjátok?


Sétánál van, hogy NEM KIHALT területen is elengeditek pórázról, és akkor sem történik baj?



Ha igen, hogy értétek el ezt?


Az én kutyám kiszámíthatatlan egyelőre... Hol a legdurvább helyzetben is úgy működik, mint a gép, hol meg gondol egyet, és nekiáll megkergetni egy tacsit/megtámadni egy nem szimpatikus kutyát,...


Ivartalanított kan (akit azóta minden kan csinos szukának néz, ami csak olaj a tűzre...)

1,5 éves múlt.

Ja, és domináns, de érzékeny, iszonyú erős védőösztönnel.


Rangsorproblémáink mérsékelten vannak, de csak ilyen helyzetekben jön ez elő - amikor "hazai pályán" van - tehát el kell döntenie, kit támadunk meg.

Nem mindig jut el hozzá, hogy ezt én kellene, hogy megszabjam.

De mi van, ha azért, mert belőlem ilyenkor csak annyit lát, hogy kétségbeesem? (bármennyire próbálom leplezni, tuti megérzi) Innentől pedig miért gondolná, hogy ebben a helyzetben lehet beleszólásom a dolgokba?...

De hogyan mutassam meg neki, hogy ezt is én döntöm el?...


(Tehát pórázfegyelem megvan, szemkontakt - figyelem - megvan, a kajáját akkor veszem el, amikor akarom, a közelembe csak engedéllyel jön (bár erre még gyúrnom kell), ha megtiltom, hogy kimenjen a kapun, tárva-nyitva is lehet, nem megy ki, és egyéb szabályok is vannak - mikor hova nem mehet be, stb.)


Ja, kertes házban élünk - tehát tanya/jószágőrzésre nincs lehetőség... de valahogy el kellene vezetnem ezeket az ösztönenergiákat. De hogy?

ŐV-re biztos, hogy nem viszem, a többi kutyás sport sem neki való.

Valami tipp esetleg?

Egy olyan "kutyás sport" kellene, ahol meg tudom értetni vele, hogy a "védős" helyzetekben is én irányítom... De anélkül, hogy "univerzálisan bekapcsolnám"... ha lehet ilyet egyáltalán.


Szóval a kérdésem, hogy "hogy csinálják ezt a nagyok?"


Nem hiszem, hogy Türkmenisztánban a gazda jelenlétében egyetlen kutya is önállóskodni merne - mert az szerintem ott helyben megdöglik.


2012. okt. 11. 09:58
1 2 3 4 5
 41/43 A kérdező kommentje:

Nálunk ez úgy van, hogy külön vesszük a tanítást, az ösztönkezelést és az életmódot.


Tehát addig nem büntetek valamit, amíg nem tanítottam meg...

(pl. behívás... először megtanítom (kondicionált pozitív megerősítéssel. Csak akkor büntethetem, ha nem jön be, ha biztosan tudja a kutya, hogy mit akarok...)

Amit írtál (Akiteki volt, azt hiszem), hogy nem büntetés, hanem korrigáció, az nálunk a tanítás része...

(Pl. helyben maradásnál én is - mivel tanítás alatt sosem büntetek - ha feláll a kutyám (vagy belemozdul) visszamegyek, visszaültetem/fektetem, és kezdem elölről, csökkentve az elvárást. (pl. 1 percig akartam, de felállt, akkor csak 45 másodpercig várok, és máris viszamegyek és dicsérem.


De eljön az az idő, amikor túljutunk ezen, és elvárás lesz a helyben maradás.

akkor már büntethetek. (de nem feltétlen verésre kell gondolni... büntetés az a válasz, aminek következtében a büntetett cselekvés a jövőben ritkábban, vagy egyáltalán nem fordul elő.)

Tehát lehet büntetés egy rámordulás is, ha mondjuk érzékeny kutyám van...



Érdekes, amit valaki felvetett, hogy pásztorral minek kutyasuliba járni...

bennem is felmerült a kérdés, hogy nem látom a kutyám szemében a lelkesedést az agytorna iránt...

viszont mivel ilyen hiperérzékeny, mindkettőnk érdeke, hogy legalább megpróbáljam fejleszteni a problémamegoldó képességét... ha már ebben az országban nem tudok Neki megfelelő életfeltételeket biztosítani...

csak reménykedem, hogy Gáborék találnak valami életmódprogramot pásztorosoknak...


(amúgy lassan, de fejlődik... korábban egy levél rezdülésétől is bekapcsolt - bár gondolom az lehetett a védőösztönös érés(?))

Mivel ivartalaníttattam, olyan durva kamaszodásra már nem számítok...


(egy másik ivaros kanocskámnak kell tördelnem a kis kamasz szarvait...:D)



(Amúgy én is arra várok, amikor valamiért megtolom majd... de ezt csakis a kutyasulin fogom megcsinálni, és csak akkor, amikor az oktatók azt mondják, hogy felkészültem rá...) Addig csak hanggal/kis fejreütéssel, stb. büntetek... (szerencsére elég érzékeny hozzá, hogy 99%-ban elég legyen.)



Érdekes válaszok születtek, nagyon köszönöm!:)

2012. okt. 13. 23:29
 42/43 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem 2 Kau szukám van, Lolly 5 éves, Ginny 10 hónapos. Van még egy kan Tacskóm is.

Nagyjából végigolvastam amit írtál/írtatok, vannak számomra furi dolgok, de én azt tartom a legfontosabbnak, h minél hamarabb legyél magabiztos!!!! Én 22 éves vagyok, egy kicsi, törékeny csaj, és mégis simán sétálunk a drágáimmal, igaz én rájuk rakom a szájkosarat, mert a szomszéddal volt konfliktusom, és utánanéztem, h ekkora kutyára fel kell rakni. Na mindegy, elfér rajtuk, legalább nem szednek fel semmit a földről. Soha semmi probléma nem volt, és én a Cesar-os módszereket is használtam a nevelésüknél, bárhol elengedem őket, semmi baj nincs, elvannak, sétálnak, tesznek a mellettük lévő bringás-autós-gyalogos közlekedésre, az pedig elképzelhetetlen, h másik kutyát bántanának, ma is olyan jót játszottak 2 jack russel-lel, h öröm volt nézni. Én minden nap annyit sétálok velük, amennyit lehet, sajnos van, h egyetem előtt csak 20 percre van idő, de azt is megadom nekik, de amúgy minimum 1 óra szokott lenni, plusz jönnek velem futni heti 3szor.

Soha nem cserélném le őket más, esetleg könnyebben kezelhető fajtára, nagyon szeretem őket!!!

Csak azt sajnálom, h az emberek félnek ezektől a gyönyörű nagy maciktól, sokszor ok nélkül. :(

2013. jan. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:):)

Azóta túl vagyunk egy terápián és letettünk egy alapfokú vizsgát, most készülünk a középfokra.:)


Nem mondom, hogy nincs még bőven mit javítanom magamon, de már sokkal magabiztosabb vagyok, és ez a kutyám viselkedésén is látszik.:)


Életmódnak pedig lehet, hogy megpróbálkozunk a mantrailinggel...:)

2013. jan. 5. 18:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!