Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni az alábbi...

Mit tudok tenni az alábbi problémákkal?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztünk új városba. Sajnos sokan még mindig úgy gondolják, hogy nem kell sétáltatni a kutyát, elég a kert. Néhány helyen a kerítések állapota is rémisztő vagy úgy néz ki, hogy ki tudna ugorni a kutya a kerítésen, ha "kellően ingerült" állapotba kerül.

van egy 5 hós kutyám. szeretném napi szinten sétáltatni, de egyszerűen nem merek vele ismeretlen utcákba bemenni. Tudom, hogy velem van a baj, mert rettegek.

Iszonyatosan félek a kerítés mögött vicsorgó-hörgő-morgó kutyáktól, és félelmemet ilyenkor még jobban felerősíti a kerítések látványa.

Tegnap nem tudtam mást tenni, mint visszafordulni a kutyusommal, mert annyira beparáztam, hogy kiharap a kerítésen a kutya, esetleg még ki is ugrik.

Imádom az állatokat, legyen az kutya, macska vagy hörcsög. Én "csak" ezektől a kertben élő, neveletlen, agresszív "vérfarkasoktól" félek. De mégis mit tegyek? Nyilván nem fogok megkockáztatni egy harapást, egy balesetet, vagy hogy a kutyámat széttépjék...vagy engem... de nem szeretném, ha az rögzülne a kutyámban, hogy a nagy kutyáktól félni kell.

Tanács? Ötlet?


2012. okt. 11. 10:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Paprikaspray, és vigyél valakit magaddal aki meg védene. Az ilyen kutyáknak egy ordítás és egy nagy dobbantás a földre a lábaddal már bőven elég hogy beszarjanak és elfussanak, vagy egy üvegbe teszel egy kis kavicsot és neki dobod a kutyának amelyik jön feléd.
2012. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Kutya óvoda a szocializácíóért. Egyébként a kerítés mögött vadállatoktól annyira nem feltétlen kell tartani.. Voltam sétálni a kutyákkal normafánál.. Sétálunk épp egy ház előtt amikor egy németdog meg egy német juhász szó szerint áttörte a kerítést úgy meglepődtek hogy kijutottak hogy egyből elhallgattak és visszamentek a kerítés mögé.. 20méterrel később volt kétpuli ahol átlehetett jönni a kerítésen simán azok is örjöngtek.. addig a pillanatig amíg az enyém be nem ment hozzájuk.. Persze nem azt mondom hogy ez példaértékű mert egy ridgebackel és egy amerikaibuldogal sétáltunk.. De azért azt mutatja hogy annyira nem kell félni. Nekem a pincsim anyumnak köszönhetően őrjöng a kapu mögött.. Töbször megcsináltam már hogy ilyenkor kinyitom a kaput.. abbahagyja és visszahátrál vagy 2métert... Egyénként a félelem elkerüléséért mindképpen a kutya óvoda ajánlott.
2012. okt. 11. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%
1es mért kéne ijesztgetni/bántani egy saját területét védő egyébként "beteg" szocializátlan kutyát.. ?
2012. okt. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod, hogy a kutyád féljen más kutyáktól, akkor mindenképp járj vele suliba, illetve még egyenlőre csak oviba. Igazad van abban, hogy a te feszültséged és félelmed át fog ragadni rá is, az oviban, suliban viszont megfelelően fog szocializálódni, korlátozott körülmények között.

Egyébként én is sokszor félek bizonyos utcákba bemenni, mert sok barom tart nálunk nagytestű pásztor kutyákat, KÁJ-okat, kaukázusikat, moszkvai őröket, stb. Már előfordult, hogy ki tudtak szökni, olyan is, hogy direkt hagyták nyitva a kedves gazdik a kapukat. Csak azt tudom javasolni, hogy olyan helyeket keress, ahol nem kell félned. Sajnos az ilyen kutyák tartása nincs engedélyhez kötve, így míg csak valami végzetes baleset nem lesz, nem is lehet tenni semmit az ilyen esetekben.

2012. okt. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, előfordul, hogy valóban attól megszeppennek a kutyák, hogy kijutottak, ilyenkor egy jól irányzott rámozdulás a kutyára és ordítás bőven elég, de bizonyos fajták, mint a pásztor kutyák a saját területükön kívüli részt is védeni szokták, és azokat már nehézkesebb elkergetni. Nálunk most is folynak pereskedések, mert az egyik KÁJ keverék a faluban átszökött a szomszédba és leölte az ottani 2 kutyát.
2012. okt. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell parázni, az ilyen kutyák csak a kerítésen belül vagányak, ha egyszer kiszabadulnak, általában megszeppennek, hiszen sosem voltak még kint a nagyvilágban. De ha hordasz magaddal valami spray-t, akkor teljesen nyugodtan sétálgathatsz, ők is meg fognak szokni titeket egy idő után, és nem akarnak majd kinyírni. Ami meg a legfontosabb: ne parázz. Azzal csak hergeled a többi kutyát, meg a sajátod szemében is gyengének fogsz tűnni, és/vagy ő is félni kezd. Legyél résen, de ne rájuk koncentrálj, és mindig legyen nálad valami, amivel védekezhetsz, biztonságérzetet ad.
2012. okt. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
51%
2es vagyok. a megszokásról annyit hogy van egy utca ahol sok kutya van de mindképpen át kell mennünk.. Az ottani kutyák mindekit megugatnak.. embert kutyát macskát.. de minket nem mivel napi 2-3szor arra járunk a kutyákal. Oda is szoktam engedni őket a kerítéshez.. Így némi örömet szerezek legalább a kerítésen belüli soha nem sétáltatott kutyáknak is :) persze csak ahoz engedem oda ki már nem ugat és 100hogy nem harapja meg az enyém :)
2012. okt. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3-as? Szóval ha elkezd neked támadni egy kutya te elkezded simogatni?
2012. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A 'nem kell parázni' szerintem egy kicsit 'erős'.

Kutyám 6-7 hónapos volt, mikor kiszökött egy kutya és nekiesett. Tudom nem szép dolog, de ott rúgtam, ahol csak értem. Aztán jött a gazdája és bevitte. Azóta még jobban félek, mint előtte. Nem csak magamat (elméletben tudom kezelni a kutyákat, éles helyzetben még az is lehet, hogy csak szerencsétlenkednék), hanem elsősorban a kutyáim.

Egy káj, vagy egy kau nem fog megszeppenni, ha kijut az utcára. Nagyon szeretem az ilyen típusú kutyákat, de a sok szocializálatlan vagy rosszul szocializált kutya miatt tartok a legtöbbtől.

Én szerencsés vagyok, van autónk, általában azzal járunk a sétahelyre, vagy nem egyedül megyek. Ketten 'hatásosabbak' vagyunk, mint én egyedül.

2012. okt. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Szilvi & Argos ***** válasza:

Valóban nem kell állandóan parázni, mert az se a kutyának, se a gazdinak nem jó!

Minket is ért már sok támadás, mégis reggel-este sétálunk a kert ellenére!


Mutass nyugalmat-magabiztosságot a kiskutyádnak, neveld arra, hogy ne acsarkodjon a kerítésen belül lévő ebekkel, rájuk se nézzen. Ezt jutalomfalattal-játékkal tudod elérni.

Vidd olyan helyekre, suliba, oviba, futtatóra, lakótelepre, parkba, stb., ahol kutyákkal tud ismerkedni, szocializálódni!

Esetleg ne a járdákon menj, hanem ha nem forgalmas az út, akkor az út szélén, így kevésbé tűnnek félelmetesnek a kutyák. Vigyél magaddal paprikasprayt, kaviccsal töltött palackot, bármit, amivel tudsz védekezni egy esetleges támadáskor. Ilyenkor a kutyát húzd magad mögé, és Te állj a két kutya közé, húzd ki magad, mutass nagy testfelületet, mélyen szólj rá, hogy "takarodj innen" vagy bármit. És ne hátrálj meg!!! Várd meg, hogy a másik kutya forduljon le rólatok.

2012. okt. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!