Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok az ilyen tenyész...

Mit gondoltok az ilyen tenyésztőkről?

Figyelt kérdés
Engem nagyon irritál az olyan tenyésztő, aki a vásárlónak csak akkor adja oda a törzskönyvet, ha kéri, vagy az egész alomnak nem csináltat, holott van kennel neve. Vannak olyanok is, akik tenyésztők és törzskönyves kanjukkal törzskönyv nélküli szukát fedeztetnek. Ezek szerintem nem igazi tenyésztők, hanem egyszerű szaporítók. A tenyésztőknek arra kellene törekedniük, hogy javítsák a fajta állományát, nemhogy a szaporítókat segítik.
2009. aug. 6. 10:34
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Ezek is tenyésztők,csakhogy valamiből pénzt kell csinálniuk.

Megcsinálják a nagyon jó párosításokat,a nagyon jó kölyköknek lekérik a törzskönyvet. A jó kanjaikkal fedezést vállalnak csak tk-s,szűrt szukákat fogadnak.


De hát ha becsületesen csinálja,akkor kevés pénze marad,így csinálnak gyengébb almot,amit papírok nélkül elsóznak,és gyengébb kannal fogadnak mindent és mindenkit.


A másik meg,vannak azok akik lehoztak egyszer egy almot tisztességesen (ezért van kennel nevük),de nem maradt egy ruppójuk se a kicsiken. Ezért rájöttek,hogyha nem papíroznak,nem oltják rendesen a kicsiket és nem etetik minőségi kajával,akkor eladja olcsóbban a többet. És ez jó.


Harmadik variáció,csak kamu,hogy van kennelük,ezt csak elhitetik a tudatlanokkal.


És sajnos nagyon sok ilyen ember van. Sose lesz jobb...

2009. aug. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi megpróbáltunk tisztességesen tenyészteni. Kiállításokra jártunk, sokat kerestük és vártuk a kennelalapító szukánkat. Idegen vérvonalú Európa győztes kant keresetünk neki. Sokáig tartottuk a kölyköket az anyjuk mellett. Az egész bagázs az ágyunkban aludt. Még a Balcsira is levittük őket, mert nem akartam másra bízni a drágáimat még napokra sem. Aztán jött a kölyökeladás. Sok komolytalan ember megkeresett, akire ránézésből még a bolhámat sem bíznám, és úgy próbáltak alkudozni, hogy lefikázták a kutyáimat. Volt ilyen is. Aztán szépen elvitték őket. Hangsúlyozom, hogy nem az a bajom, hogy mínusszal jöttünk ki az első alom eladása után, mert nem a pénzért csináltuk! Aki pénzt is keres vele, arra mérget vehetsz, hogy nem becsületes. Te is leírtál pár dolgot. Egy dolog bánt csak, hogy itthon nincs a kutyának becsülete. Addig nem tervezek új almot, amég az összes kiskutyára nincs korrekt előjegyzés. Ha nem lesz ilyen, soha többet. Tényleg az a baj, hogy a nagy nevű tenyésztők sem csinálják, mert nem is tudják másképp mint ahogy leírtad. Ez a borzalom, meg azok a divatnak kitett nyomorult életek, ahogy a kiskutyákkal bánnak. Borzalom, nem kinológia.Sajnálom
2009. aug. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A tisztességes tenyésztők védelmében én őket szaporítónak hívom és lebeszélek róla mindenkit, hogy tőle vásároljanak.
2009. aug. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem nincs gond azzal, hogy nem törzskönyveznek le minden kiskutyát. Nagyon sok ember szeretne fajtatiszta kutyát, de mivel nem akarja tenyészteni, így felesleges a törzskönyv, csak plusz pénz lenne és manapság nem mindenki teheti meg, hogy törzskönyves kutyája legyen. Természetesen a lehetőség adott, akinek kell törzskönyv a kiskutyához, annak természetesen legyen megoldható, így biztos a dolog. Nekem ezzel nincs problémám, semmi gerinctelenséget vagy szemétséget nem látok benne, a törzskönyves kutyát akar, az azt vesz, akinek pedig csak kedvencnek kell, annak meg teljesen mindegy, de akár ő is vehet törzskönyveset. Én azt tartom szemétségnek, amikor valaki az utcára dob egy állatot, mert megunja, vagy mert nincs már rá szüksége, és az állatvédőkkel (én is tagja vagyok) mindent megteszünk ennek elkerülése végett, de sajnos gonosz emberek mindig vannak és lesznek :( Szerintem az ilyenekkel van a gond, nem a törzskönyv nélküli tenyésztőkkel.
2009. aug. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Hibás az érvelésed, ugyanis nem a törzsköny drágítja meg annyira a kutyát, hogy a kispénzűek ne bírják kifizetni, hanem minden más, ha tisztességesen akarja a tenyésztő lehozni azt az almot! A papírmunka csak elenyésző része az összköltségnek. Az én kutyám esetében a havi tartási költségnek kb a negyedrésze, de egy kistestű kutyánál is max 1-2 havi tartási költég. Szerinted aki ezt sem bírja kifizetni, annak mi a fenének kell fajtatiszta kutya? Hogyan fogja fizetni az oltásokat, orvost, kaját, kullancs/bolha elleni szereket, kutyasulit esetleg kozmetikust? Ha meg mindezekre úgysincs pénze, akkor fogadjon örökbe egy kutyát a menhelyről, annak talán még így is jobb, mint egy ketrecben, család nélkül leélni az életét! Úgy imádom az ilyen okoskodó embereket, akik nem látnak tovább az orruknál...
2009. aug. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Itt nem arról van szó, hogy az ilyen tenyésztők miatt kerülnek utcára a kutyák. Csak, hogy erkölcsileg szerintem ez nem megengedhető, egy hobbikutyának ugyanúgy szüksége van törzskönyvre.
2009. aug. 6. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:
Megjegyezném, hogy anno egy kiskutyád, minden oltással ellátva adtak 50 000 Ft-ért, ha kértek hozzá törzskönyvet 100. Nagyszüleim is anno tenyésztettek, még nagyon régen, bár náluk egy törzskönyv nélküli kutya sem volt, de igenis nagyon drága volt maga a törzskönyv, erre még én is emlékszem, pedig akkor még jócskán kisgyerek voltam. Senki nem mondta, hogy ezek miatt vannak utcán a kutyák. És van, akinek futná törzskönyves kutyára, de mégis mi a fenének legyen törzskönyve, ha nem akarja tenyészteni? Semmi jelentősége, oltási könyvet törzskönyv nélkül is kap...imádom azokat az embereket, akiknek ha nem tetszik a másik véleménye csak okoskodni tudnak....nem tudom mondták-e már, de nem vagyunk egyformák...
2009. aug. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha szerinted "drága a törzskönyv", akkor ne "emlékezz", hanem nézz inkább utána, mielőtt valótlanságokat terjesztesz:

Fedeztetési jegy - 2.000,-

Alombejelentő jegy - 2.000,-

Származási lap - 5.500,- (Nem ötvenezer!!!) (Felmentek az árak? Korábban 4500 volt.)

Forrás: www.meoe.hu


Mivel az első kettő egy alomnál csak egyszeri költség, ezért átlag kb. 6000 forintot lehet spórólni kiskutyánként, ha a "tenyésztő" nem törzskönyvezteti őket. A vevőnek viszont ez egyáltalán nem spórolás, mert a származási laphoz jár a chip, amit normális esetben a törzskönyv nélküli kutyusoknak is illik beadatni, és nem hinném, hogy az 6000 alatt megúszható!


Szóval ki az okos? Az, aki vagy kihoz egy menhelyi kutyát vagy pedig törzskönyvzettet vásárol. Tényleg nem tetszik a véleményed, de csak azért nem, mert egyszerűen valótlanságokat írsz, és még mindig nem gondolkozol előtte. Gyanítom, hogy még gyerek lehetsz, akkor ez talán megbocsátható, ha viszont felnőtt vagy, akkor elég ciki. :(

2009. aug. 7. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!