Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanítás fog-e hatni...

Az ivartalanítás fog-e hatni a domináns viselkedésére?

Figyelt kérdés

Nemrég fogadtunk örökbe egy kan kutyát ivartalanítási kötelezettséggel. A kutya 15 hónapos és sajnos dominánsan viselkedik a kanokkal(vannak kivételek amelyekkel nem).

Séta közben is állandóan az orra a földön van, minket konkrétan le se kakkant.

Kérdésem az, hogy ivartalanítása után fog-e változni a kanokkal szembeni dominanciája, vagy ez már egy berögződés lesz nála? Valamint a folyamatos szaglászást, illetve szukák pisi nyalogatását is abba fogja hagyni? Mert az utóbbinál félek, nehogy valami jó kis fertőzést, élősködőt szedjen össze. Köszi a választ!



2012. okt. 11. 17:21
 1/9 sippara ***** válasza:
90%
Az alapján, amit leírtál, simán neveletlen. Az ivartalanítástól talán enyhül a kanokkal szembeni dominanciája, vagy legalábbis kevésbé lesz agresszív (már ha az egyáltalán), de ettől függetlenül nevelni kell.
2012. okt. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Talán, de arra ne várj, hogy a műtét hatására a kutyád szófogadó lesz. Azt Neked kell megtanítanod, hogy rád figyeljen, ha szólsz hozzá.

És szocializálni kell, rendesen. Egy 15 hónapos kutyánál még nem lehet berögződés az agresszió, sokkal inkább a nevelés hiánya.

Azon viszont segíteni fog valószínűleg, hogy a szuka kutyák vizeletét ne nyalogassa.

2012. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És hogy tudnám rávenni, hogy az utcán figyeljen rám? Otthon mindent szépen megcsinál, jön ha hívom, az alap parancsokat is ismeri, sőt már integetni is tud. :)

A lépcsőházból ha megyünk ki, akkor is leültetem, várunk kicsit és csak parancsra jöhet ki. De amint kilép az ajtón, teljesen átkapcsol szaglászó, kutyafürkésző üzemmódba.

Próbálom nevelni, hogy láb mellett jöjjön, kb 3 lépést megteszünk, utána mintha mi sem történt volna, és kezdődik előröl. Volt mikor egy órát gyakoroltuk, de akkor is csak a szagok érdekelték.

Legbosszantóbb az, hogy kajával sem tudom azt elérni, hogy rám figyeljen. Egyszerűen nem tudom elérni, hogy én legyek úgymond a falka vezér.

Mondjuk nemsokára megyünk kutyakiképzőhöz (gazdkiképzőhöz :)) Remélem meg fog tudni minket nevelni :)

Köszi a válaszokat! :)

2012. okt. 11. 20:05
 4/9 sippara ***** válasza:
Megpróbálhattok egy kötődési tréninget. Nagyon röviden az a lényege, hogy öt héten keresztül a kutya nem kap enni, CSAK utcán (séta közben), CSAK a kezedből és CSAK feladatért (szemkapcsolat, behívás, ültetés, bármi).
2012. okt. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Török Éva válasza:

KIKÉPZŐKÉNT AZ A VÉLEMÉNYEM , HOGY A MŰTÉT VALAMELYEST CSÖKKENTI A DOMINANCIÁJÁT , DE ETTŐL NE REMÉLJ TÚL SOKAT !

NEKEM IS VAN EGY MENTETT DOMINÁNS SZUKÁM , FÉLÉVESEN KERÜLT HOZZÁNK ÉS KÖZEL MÁSFÉL ÉVNYI TÜRELEM ÉS TANÍTÁS EREDMÉNYE , HOGY KONTROLLÁLNI LEHET A VISELKEDÉSÉT ! TELJESEN A KUTYUSOD SOHA NEM LESZ A KAN KUTYÁKKAL SZEMBEN ALÁZATOS , ITT NEKED KELL KÖVETKEZETESNEK ÉS HATÁROZOTTNAK LENNED ÉS ÁTVENNI AZ IRÁNYÍTÁST !

ÉRDEMES LENNE MEGNÉZNED EZT A FILM ÖSSZE ÁLLÍTÁST ,IGAZ ITT EGY PITBULLRÓL SZÓL , DE NAGYON TANULSÁGOS !

http://www.youtube.com/watch?v=sTxE4Etgaeo

2012. okt. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szinte ugyanez a problémám.

Labrador kanom van, aki alapvetően egy normális kutya. Itthon szót fogad, sőt, sétáknál is, ha nincs a közelben másik kutya. Olyankor elveszítem az irányítást.

Szukákkal és ivartalanított vagy még nem ivarérett kanokkal jól elvan, játszik, de a felnőtt, nagy és ivarérett kan kutyáknak mindig nekiugrik. Amikor kezd "begerjedni" próbáltam oldalba bökéssel, pórázzal felemeléssel és egyéb módszerekkel is lenyugtatni, de hiába. Ilyenkor olyan, mintha nem is az én kedves, barátságos kutyám lenne, hanem egy agresszív őrült.

Alapvetően, ahogy Ceaser Millan mondaná "nagyon magas energiaszintű kutya". Egyszerűen izgága, de az embereket és főleg a gyerekeket imádja, soha senkit nem bántana.


Ez a falkavezérség jó dolog, és én el is tudtam érni nála, hogy nem megy ki/jön be előttem a kapun/ajtón, láb mellett jön már póráz nélkül is, de mindig "begyorsul" és ha ilyenkor rászólok, "visszatolat" mellém. Egyszerűen sok a felesleges energiája, pedig minden nap sétálunk kb. egy órát, de érdekes módon séta után a legizgatottabb.

A pörgős természetével még meg tudnék barátkozni, de a kan kutyákkal szembeni viselkedése egyszer én is félek, hogy komoly bajhoz fog vezetni.

Pont mostanában tervezem én is az ivartalanítást, remélem változik a dolog...

2012. okt. 13. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 sippara ***** válasza:
Napi egy órát mozgatsz egy magas energiaszintű, kifejezetten pörgős kutyát??? Nem ivartalanítani kéne (bár azzal könnyebbé teheted a megoldást), hanem rengeteget mozgatni, testileg-agyilag lefárasztani ÉS rámenni az engedelmességre, hogy ilyenkor is visszahívható legyen (vagy szájkosárban, pórázon sétáltatni... az viszont szerintem nem élet és nem tudnám megtenni egy kutyával sem).
2012. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sippara ***** válasza:
Az egy órás séta után pedig valószínűleg azért pörög, mert egy óra neki a bemelegítés lenne (ami persze nem gond - az enyém ennyi idő alatt oldódik fel -, de akkor egy séta legalább két óra, lehetőségek szerint inkább 2,5-3)
2012. okt. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem még az energiájával nem is lenne gond, mert az én kutyám közepes energia szintű, vagy egy enyhén magas szintű. Mi 3-4 órát vagyunk kint vele 1-1 órákra lebontva, mivel lakásban tartott kutya. Hétvégente a 25-30 km-es túrák ki szokták fárasztani, és míg jó idő volt addig bicajjal is rendszeresen volt futtatva. Ebben a nyákos időben már csak a laza kocogás maradt velem. (Be kell újítani egy futópadot :)

A kötődési tréninget is majd csak az ivartalanítás után fogjuk végig csinálni, illetve egy kis hizlalás után, mert szegénykém így is nagyon sovány (30 kg argentin dog létére). És köszönöm ezt a tréning tippet, még sokat utána fogok olvasni, és remélem már mihamarabb el tudjuk kezdeni.

2012. okt. 15. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!