Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gyakran fürdethetem vele?

Milyen gyakran fürdethetem vele?

Figyelt kérdés

Milyen gyakran fürdethetem a kutyámat bolhaírtós samponnal?


Van egy fél éves King Charles Spánielünk, nyár elején mikor vittük oltani, az orvos adott neki Advantix bolhaírtót. Eddig semmi gond nem volt, de papámék kutyájától valahogy elszedett párat. Most fejeztem be a fürdetést, bolhafésűvel minden kiszedtem, elzártam őket egy üvegbe, párom eltüntette, és bolhaírtós samponnal is megfürdettem, most nincs benne, átnéztem teljesen. Milyen gyakran lehet ezt megismételni? Párom szerint minden alkalommal megfürdethetjük vele, nem lesz baja, de ez sztem hülyeség. Tippek?


2012. okt. 11. 17:27
 1/6 A kérdező kommentje:
ja amúgy nem volt benne sok,6-8 darab, rengetegszer fésültük át mindenhol, bolhafésű kiszedte, utolsó4-5 alkalommal meg már semmi nem jött ki belőle, úgyhogy bolha tuti nincs benne. de mi a legjobb ami távol tartja őket? mert úgylátszik az advantix nem jó. :S pedig az orvos szerint az.
2012. okt. 11. 17:34
 2/6 anonim ***** válasza:
Vegyetek neki nyakörvet. Jóval olcsóbban jön ki, ha kiszámolod hónapokra ha veszel egy nyakörvet 5000ért ami 6 hónapig véd, vagy ha minden hónapban 2000 spot-ont. Foresto, Kiltix, és Scalibor nyakörvek nagyon jók.
2012. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet. :) Egyszer már vettem neki, pár hónapja, nem emlékszem milyen volt meg arra sem mennyi, de nem volt 1000ft, azt tudom... olyan eszméletlen büdös volt, hogy az egész szoba átvette a szagát, nem bírtuk elviselni. Levettük róla megfürdettük, de még úgy is büdös volt a kutyus is.. :S Ezek is ennyire büdösek? Oké, bolhanyakörvnek van egy bizonyos szaga, de nem minket kellene kiűznie a szobából, hanem a bolhákat a kutyából :S
2012. okt. 11. 18:54
 4/6 anonim ***** válasza:
na az a nyakörv ami semmire nem jó. Kiltixet vegyél vagy secalibort. A petéket valszeg nem szedted ki. Milyen sampont használtál? Minden fekhelyet is fertőtleníteni kell illetve minden bűtört amire felmehet esetleg.
2012. okt. 12. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Így van, amit tudsz fertőtleníts, a kutyának meg ne ilyen gagyi 1000 ftos nyakörvet vegyél, hanem a már fent említett márkákból valamelyiket. Azoknak is van egy jellegzetes szaguk, de nem kellemetlen, és alig érezhető.Ez az egyik dolog amire nem szabad sajnálni a pénzt.
2012. okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Ágyat átsikáltuk, ágyneműt kimostuk, a helyét is átmostuk fertőtlenítős vízzel (ez a fából készült) a kerek szivacsos fekhelyét is kimostuk, felmostuk a parkettát (fertőtlenítős forróvíz) és figyelem azóta is van-e benne (bolhafésűvel átfésülöm) de nincs. Szerintem Kiltix-et fogok neki venni, meg Advantixot is megint, mert eddig jó volt, és utána hátha elkerülik azok a dögök :S Mióta megláttam benne a bolhát, azóta minden kis sötét szöszre azt hiszem hogy az, meg párom is.. (ilyen szőrös, szöszölődős barnás-fekete ágytakarónk van úgyhogy nem nehéz megijedni. xĐ)
2012. okt. 12. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!