Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csinálnátok?

Ti mit csinálnátok?

Figyelt kérdés

Mit tennétek akkor, ha egyszer sétálás közben odamenne hozzátok egy szép kutya,(lehet kölyök kutya is) amiről később ki derülne az is, hogy tanított, szóval biztos, hogy van gazdája.

Nem tudtok a kutyáról semmit, nem láttátok ezelőtt sohase.

Teszem azt mondjuk ritka kutya és fajtiszta. (legyen az husky, skót juhász, border collie,golden,akita...mind1,csak nem mindennapi fajta)

Hazavinnétek? vagy hagynátok tovább kóborolni? Vagy elvinnétek állatorvoshoz, hogy nézze meg van e chip benne?

És ha hazavinnétek, és látnátok egy hirdetést, miszerint azt a kutyát keresi a gazdája, akkor visszaadnátok?

Pusztán csak érdekel, hogy az emberek manapság, hogy állnak hozzá ehhez a dologhoz.

Őszinte válaszokat légyszíves, úgyse fog kiderülni, mert név nélkül van.

Amúgy azért kérdezem, mert én már nem egyszer találkoztam így kutyával, amelyiken volt nyakörv, és telefonszám, annak felhívtam a gazdáját, de olyanra, hogy megtartsam én sose gondoltam, hiába is, hogy szép kutya, vagy hogy kölyökkutya.

És akiket felhívtam nem győztek hálálkodni, és mondták, hogy idáig csak én hívtam fel őket, pedig volt, hogy látták a saját kutyájukat egy másik portán,csak onnan is megszökött a kutya, és utánna hazament.

A válaszokat köszönöm.


2012. okt. 12. 13:54
 1/7 Fannybaba8 ***** válasza:
100%
Én elösször is körül néznék van e arra valaki majd sétálgatnék a kutyussal és kérdezgetném az embereket nem e valakié vagy nem e tudják kié lehet.Ha senki nem jelentkezne akkor bevinném a menhelyünkre (Nagybáttyám menhelyére) Ott van chipp leolvasó ha nincs benne akkor kiraknék hirdetéseket.Ha pedig van természetesen felhívnám a gazdit.Ha a hirdetésekre a gazdi eljönne vissza adnám és nem kérnék érte jutalmat.Semmi képpen nem tartanám meg mert meg kell próbálni vissza juttatni a gazdihoz.Ha megtalálnánk a gazdit mondanám chippelje be (ha nem volt eddig neki) mert úgy könnyebben vissza lehet juttatni a kutyust.:)
2012. okt. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bevinném megnézetni van-e benne chip, ha van megvan a megoldás. Ha nincs akkor helyi állatvédő egyesülethez vinném, ahol felrakják a netre a képét, addig lehet nálam míg nem jelentkezik a gazdája, vagy ha ő nem akkor addig míg örökbe nem akarják fogadni.
2012. okt. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én már nem egyszer jártam így, hogy fajtatiszta kutyát találtam, szerencsére mindig előkerült a gazdája, találtam már golden retrievert, spánielt, vizslát, dobermannt, bichont ők szerencsére itt laktak a környéken, egy kis körbekérdezés után vissza is jutottak a gazdájukhoz. Egyszer viszont találtam egy beaglet, na ő valamivel tovább maradt nálunk, mert hiába jártam végig a környéket, állatorvost csak nem került elő a gazdija, majd másnap bejelentettem a rádióban és nemsokkal később telefonált a gazdi, hogy a város másik végéből szökött el a kutya. Az ő esetében mázli volt, hogy befogtam, a többiek viszont nagy valószínűséggel hazamentek volna egy kis bóklászás után.

Összességében azért úgy gondolom, érdemes megfogni a kutyát(feltéve ha barátságos persze) nem hagyni egyedül csavarogni, mert bár az esetek 95%-ában baj nélkül hazamennek, de mi van, ha ő a maradék 5%-ba fog tartozni, akit elüt egy autó, nem talál haza vagy bántják.

Egyébként normális emberben(főleg kutyás) soha nem merülne fel, hogy megtartson egy olyan kutyát, ami láthatólag jól ápolt és van gazdája.

2012. okt. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

volt már olyan hogy kutya kereste a gazdáját,minusz 10 fokban fél órát kerestük vele és végül meglett a gazdi..

De tegnap is volt egy eset. Állok a lakóhelyünktől 3 km-re kb és látok egy kutyát aki fut,mellette volt egy futó azt hittem az ő kutyája meg is jegyeztük párommal milyen szép páros,milyen jó a kutyának hogy ilyen sportos gazdija van..

Aztán eljött a mi oldalunkra a futó a kutya nélkül,tehát a kutya csak futott a vakvilágba nem az övé volt sajnos.. egy szép labrador keverék volt amúgy csak kisebb volt nála. Nekünk jött a buszunk. Mikor már jöttünk hazafele 3 óra múlva dokitól már a környékünkön volt a kutya,még mindig futva. Emberek próbálták megfogni,magukhoz csalogatni de sajnos kevés sikerrel kutya rettentő félős.

Most haza nem tudtam hozni meg csalogatni se mert albérletbe vagyok jelenleg 2 kutyával..

Az egyik kutya csak ideiglenes nálunk,tehát ha ő nem lenne itt most lehet megpróbáltam volna elkapni,de szomszédaink ha 3 kutyával meglátnának biztos hogy szólnának főbérlőnknek,2 kutyával még hál isten toleránsak és nem köptek még be.

Ez a közepes testű kutyus nyakörves,tehát van gazdija,vagy rosszabb esetben kidobták.

Ez jó alkalom hogy elmondjam ez Győrbe van adyvárosba,tehát ha valakinek eltűnt hasonló kutyája szóljon!

Facebookra tegnap már kiposztoltam sajnos senki nem jelentkezett:(

2012. okt. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért is érdekel, mert én félek attól, hogyha egyszer az én kutyám kiszökik, és valaki megtalálja, és megtetszik neki, vagy megszereti, akkor nem adná vissza.

Bevan chipezve, de ha nem viszik orvoshoz, akkor nem megyek vele sokra...és azért érdekel, hogy mi van többsében, aki megtartja, vagy aki rendes, és ha tudja visszajuttatja. köszönöm a válaszokat

2012. okt. 12. 14:38
 6/7 anonim ***** válasza:

Sokkal gyorsabban és nagyobb eséllyel kerül vissza, ha van nyakörve meg bilétája telefonszámmal.

Az meg amúgy mindegy, hogy a rendes emberek vannak-e többségben, mert attól még a tiéd bármikor kerülhet egy gyökér kezébe. Ne vesszen el, legyen regisztrált chipje, bilétája, egy jó minőségű fotó róla, amit plakátra tudsz rakni, ha elveszne, és akkor megtettél mindent.

2012. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs a környéke senki akié lehetne, hazavinném, adnék neki inni,enni. /ki tudja mióta kóborol/ Elvinném állatorvoshoz, ha van benne chip nincs gond, meg is van a gazda. Ha nincs akkor csinálnék róla egy képet amit elküldenék a helyi menhelynek, adatokkal együtt,hogy hol találtam, hátha ott keresné a gazdája és ők is tudjanak neki szólni,hogy meg van a kutyus. Aztán hirdetném, amíg nincs meg a gazda addig ellátnám. A környéken szólnék a kutyásoknak is, tennék ki plakátot.

Az eredeti gazdától,meg kérnék oltási könyvet, fényképet,hogy azért valamivel igazolja,hogy az ő kutyája, mondjuk a kutya reakcióján is látnám,hogy az övé és vissza adnám.

Ha nem fajtatiszta kutyáról van szó, akkor is ugyanez.

2012. okt. 12. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!