Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van értelme a fojtó nyakörvnek...

Van értelme a fojtó nyakörvnek? Ti használjátok?

Figyelt kérdés
Pontosan milyen kutyáknál ajánlott a használata?
2012. okt. 12. 14:42
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
38%

természetesen ,az,hogy a kutya húz!!! az nem függ a nyakörv fajtájától,minőségétől, az csak a gazditól függ!

mert egy síma madzag végén is sétálhat a kutya ,és a világ legdrágább ,vagy legjobb nyakörv-póráz párosításán is húzhat .

mert ,NEM A NYAKÖRVVEL GÁTOLJUK MEG ,HOGY HÚZZON A KUTYA , a nyakörv egy eszköz, olyan mint a jutifalat, vagy a halti, esetleg a labda, vagy bármi más.

egyszer egy szökött bordoxi dogot a virágboltostól kapott és karikára hajtott, vékony fémszálakból font nyakörvel vittem haza. ( amivel a gerberát is merevítik:)

ha,akarta volna, símán megrázza a fejét és leesik:)

nem akarta!mert én sem.

2012. okt. 12. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én nemrég próbálkoztam rendes vékony retrieverpórázzal, teljesen autentikusan egy labradoron, két felszakadt vízhólyag után adtam fel. Én elhiszem, hogy sok kutyának az a jobb, ezért is vettem egyet, régóta ki akartam próbálni, de rajta pont nem jött be. A nagyszemű fojtó sem volt jó, mert az meg folyton becsípte a nyakbőrét és visított, a vékony foltóval viszont elvagyunk, még csak fel se kell raknom a nyaka tetejére (nem is raknám, mert ugyan sokkal ritkábban és kevésbé fájdalmasan, de ez is hajlamos becsípni a lógó bőreit).

Embere és kutyája válogatja, melyik a jó, én egyik eszközt sem ítélem el, csak azt mondom, hogy mindegyiket a maga helyén kell használni, és persze egyiktől sem szabad csodát várni.

2012. okt. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

Theia-val, akumival és Szandival egyet értek, nem ismételném a már korábban leírtakat.

Roti-nj keverékem szinte mindig nagy szemű, egysoros fojtóláncot visel. Nagyon jól áll rajta, csörög, ezért mindig hallom, hogy merre jár. És mikor pórázra akarom rakni, akkor nem kell keresgélni a karikáját, mert bármelyik láncszembe akaszthatom a karabinert :)

Ha kicsit nagyobb hatással akarok lenni a kutyára, akkor felhúzom a füle mögé és visszakapcsolom fixre. Nagyon ritkán, pár havonta néha használom fegyelmezésre a fojtót, ilyenkor kiemelem vele a kutyát a levegőbe...ezt kizárólag agresszív viselkedésnél alkalmazom.


A nagy szemű nyakörv alkalmatlan is "fojtásra", hiszen a nagy szemek miatt nehezen szorul és neheze lazul ki.

A kis szemű már alkalmasabb rá, bár ennél is vannak vastagabbak nyilván az erősebb kutyákra kitalálva, de ezek szintén nem fojtanak...akkor már tényleg retriever póráz, vékony textil fojtó vagy sportkutyásoknál pontosításra szöges.

2012. okt. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!