Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Domináns kölyökkutya?

Domináns kölyökkutya?

Figyelt kérdés
Kb. 3 hónapos, valószínűleg foxi keverék kiskutyánk van, akit egy hónapja szedtünk össze az utcán. Ma rongyhúzás közben többször is párzó mozdulatokat tett a rongyra, amit tartottam. Amikor láttam hogy csinálja, megcsíptem a nyakát, ekkor lefeküdt hogy kiszabaduljon és abbahagyta, de aztán újra kezdte. Hogyan kell ezt kezelni? A kutyát egyébként a cerberosos falkavezéres link alapján próbáljuk nevelni.
2012. okt. 12. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Megfogod a grabancát és lenyomod a földre, miközben fölémagasodsz. Ha elengedi magát, akkor elengeded.
2012. okt. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
így van ilyenkor le kell nyomni a földre,rá is moroghatsz nyugodtan és persze hagyd faképnél,ne folytasd a játékot semmiképp!
2012. okt. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor ezt jól elrontottam, mert tovább játszottam vele. :S Legközelebb már okosabb leszek ha bepróbálkozik.
2012. okt. 12. 15:26
 4/9 anonim ***** válasza:
várj egy pillanatot. a rongy huzása közben tette ezt? Nemcsak hátrafele dolgozott????? az eléggé hasonlit rá. és akkor nem kéne lenyomni a földre. a rongyozással a zsákmányszerző ösztönét tartod életben, és fejleszted. És ilyenkor ugy hagyjuk abba a játékot, hogy a kiskutya nyer. Ha letiltod róla, nem fog vele dolgozni.
2012. okt. 12. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért egy hágó mozdulat meg amikor hátrafelé ugrál a kutya elég jól megkülönböztethető. Amúgy ha mindig hagyod, hogy a kiskutya nyerjen előbb-utóbb ő lesz a főnök, ezt jobb ha tudod. A felnőtt kutyák sem hagyják a kölyköt nyerni.
2012. okt. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Neked lehet, hogy egyértelmű a különbség, de másnak nem. Attól, hogy a kiskutya nyer, még nem veszi át az irányitást a későbbiekben.
2012. okt. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Biztos hogy hágó mozdulat volt, először én sem voltam biztos benne, de mikor már vagy ötödjére csinálta, elég nyilvánvaló lett. Tartottam a kezemben a rongyot, a kutya felágaskodott, magasan kapaszkodott a rongyba, és közben "jellegzetes" mozgást végzett. Azóta nem tapasztaltam ilyet, de sajnos más téren is meggyűlik a bajunk vele. :(
2012. okt. 16. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:
figyelj, ha valóban ez a probléma, akkor csináld továbbra is ahogy eddig, szedd le róla, és hagy ott. mármint a kutyát. aznapra be van fejezve a játék. de ne legyél elkeseredve, ez nem egy 2 napos program, türelemjáték, és majd lesz eredménye.
2012. okt. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na ma nem a játékot, hanem konkrétan engem akart meghágni a kis disznó, később öcsémnél is bepróbálkozott. Mindketten leszorítottuk, majd ott hagytuk. Nem tudtam, hogy már ilyen apró kutyák is próbának "dominálni". :D
2012. okt. 16. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!