Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ajánlani kutyákat?

Tudnátok ajánlani kutyákat?

Figyelt kérdés
Olyan kutyát szeretnék ami közepes-nagy termetű és van benne vadászöstön,jó szimatú,harcias és ''szép'' jó alkatú és könnyen képezhető...ha van ilyen tudnátok ajánlani???

2012. okt. 12. 21:16
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Van szabadidőm és sosem lehet tudni h. kit támad meg...
2012. okt. 12. 21:44
 12/23 anonim válasza:
100%
amugy az butasag h a németjuhasz veszelyes.ha meg van nevelve és odafigyelsz rá és határozott vagy akkor nem lesz veszelyes.de ha egy kutya nem domináns akkor nem is igazán lehet harcias.(szerintem) lehet h elöször egy kisebb,és kevésbé határozott személyiségü kutyát kéne választanod,mert egy ilyen harciasabb kutyánál tényleg határozottnak és következetesnek kell leni mert különben a fejedre nő,de ha tudsz vele bánni akkor imádni fogod :)
2012. okt. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:
deha 1 kutya domináns akkor azthiszi h. ő a falkavezér
2012. okt. 12. 21:53
 14/23 anonim válasza:
100%

azt hiszi-e vagy sem az rajtad múlik.


Amúgy bulldog félékre nem gondoltál ?

2012. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%
nem bántásból írom de lehet nem ártana tanulmányoznod a témát még mielőtt magadhoz veszel egy kutyát. csak rajtad múlik hogy hogyan viselkedik a kutya.
2012. okt. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
minden kutya olyan, és annyit enged meg magának ahogy a gazdája neveli. A dobermann nem könnyű dió. rafinált, és makacs, agyal, és kombinál. Őt ne válaszd. Egy jó agyu némejuhászt vegyél. Alázatosabb, és könnyebben tanitható. És lehetőleg első kutyának szukát. Valamivel könnyebben kezelhetőek.
2012. okt. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
A németjuhász volt az 1. amit akartam de aztán olyanokat olvastam róla h. gyakrabban támad emberre bármelyk kutyánál...még a staffokon is gondolkodom de nekem mindenképpen kan kellene....
2012. okt. 12. 22:12
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Ugy latom te meg mindig nem ertesz valamit. Az ilyen faja kutyakkal kutyaiskolaba kell jarni, tanitani es foglalkoznu vele. Ha ezt mind megteszed folyamatosan az a kutya a tenyeredbol fog enni es senkit nem fog megtamadni te leyzel a falkavezer! Ennyi. De mivel hozzaszolasaidbol ugy erzem fogalmad sincs a kutya nevelesrol es ktyatartasrol en egy shit-zt ajanlanek v. egy bolognest!
2012. okt. 13. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyet jegyezz meg.

Egy kutya soha nem támad ok nélkül.

Ha viszed sétálni, rendesen szocializálod (kisgyerekektől kezdve az idősekig, egészséges emberektől kezdve a tolószékesig, szoktatod a hangokhoz, helyzetekhez, ingerek érik stb.), megfelelően lemozgatod, tanítod, az a kutya nem fog emberre támadni. Ez óriási nagy tévhit és a médián köszönhető, amikért 1-1 fajtát beskatulyáznak és ez él az emberekben.


A másik a dominancia, ami nem fajta és nem nemfüggő. Hanem egyedfüggő, ergo egy szuka uszkár is lehet sokkal dominánsabb, mint egy kan dobi.

A fajta jelleme azonban tényleg fontos, hogy ilyen minimális tapasztalattal egy könnyen kezelhető kutyát válassz, aki nem azon agyal, hogy tud kibújni a szabályok alól stb.

Bármilyen kutyát választasz is (egyébként németjuhász szerintem is jó lehet), jó kennelből vegyél, vagy ha örökbefogadsz, olyan helyről tedd meg, ahol foglalkoznak a kutyával és meg tudják mondani neked, hogy az adott egyed domináns-e vagy sem. Mindenképp egy kevésbé domináns egyedet válassz.


Nekem kan bullmasztiffom van, a neten mindenhol azt írták róla, hogy domináns, azonos neműekkel ivarérés után nehezen fér össze. Ezzel szemben az én kutyám egyáltalán nem domináns és egy bűbáj az összes kutyával, nemtől függetlenül.

2012. okt. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

a kutya sosem tamad meg egy embert oknelkul,HA jol van NEVELVE!!!

Szerintem edes mindegy milyen kutyat veszel(lehet az dobi,nemet juhasz,argentin dog vagy akar egy sima keverek) a legfontosabb hogy NEVELD es foglalkozz vele!!!!

2012. okt. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!